Strona główna
WYCIECZKA DO WARSZAWY
- 04.03.2025
Wycieczka do Warszawy klas 3c i 4a. 3 marca obydwie klasy wyruszyły do Warszawy, aby obejrzeć spektakl teatralny "Ferdydurke" w Och Teatrze. Dodatkową atrakcją był spacer po Warszawie oraz wizyta w Złotych Tarasach.
WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE DLA RODZICÓW
- 04.03.2025
Szanowni Państwo,
17 marca o godzinie 19:00 swój webinar poprowadzi Joanna Flis.
Temat webinaru: "Samopomoc i wsparcie psychiczne dla rodziców".
Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się na platformie Clickmeeting
Informacje o spotkaniu:
1. Jest bezpłatne.
2. Jest nagrywane i możliwe do odtworzenia w terminie późniejszym.
3. Nie potrzebuje wcześniejszych zapisów - kto pierwszy ten lepszy.
4. Trwać będzie 90 minut, w tym 20 minut odpowiedzi na pytania.
5. Jest przeznaczone dla osób dorosłych, w szczególności dla rodziców, nauczycieli oraz specjalistów.
6. Po spotkaniu będzie możliwy do pobrania certyfikat dla nauczycieli.
JOANNA FLIS – jest pedagogiem, psychologiem, psychoterapeutką systemową w procesie certyfikacji, neuroterapeutą, szkoleniowcem i mówcą. Związana z Uniwersytetem Szczecińskim, gdzie prowadzi badania nad rodzinami alkoholowymi. Od ponad dziesięciu lat pracuje w zawodzie terapeuty. Ma swoją prywatną praktykę. Specjalizuje się między innymi w psychoterapii uzależnień i współuzależnienia (PARPA). Prowadzi także bloga, na którym zamieszcza treści związane z zagadnieniami z obszaru psychologii. Jest również autorką podcastu pt. „Madame Monday”.
PODZIĘKOWANIE ZA ROZPOWSZECHNIANIE WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH
- 04.03.2025
TAJEMNICE GALERII EL
- 02.03.2025
Uczniowie klasy 3b odkrywali tajemnice Galerii EL uczestnicząc w warsztatach edukacyjnych prowadzonych na terenie tej instytucji kultury w Elblągu. Poznali historię galerii, próbowali rozszyfrować, kim jest pięknousty jegomość z krużganka i stworzyli jego miniaturę. Przyjrzeli się podłodze w prezbiterium, by potem zaprojektować epitafia upamiętniające ich najlepsze cechy. Na koniec zamienili się w kościelne organy i dali popisowy mini koncert muzyczny. Po drodze zwiedzili też aktualne wystawy prezentowane w galerii.
K.M.
2
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
- 02.03.2025
LV OLIJP - OLGIERD PAWŁOWSKI LAUREATEM 🥇ETAPU OKRĘGOWEGO
- 20.02.2025
Mamy TO - właśnie przed chwilą otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość - Olgierd zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego i będzie reprezentował naszą szkołę i miasto💪.
Pękam z dumy.
Gratulujemy i trzymamy kciuki.
AM
SZKOLNY KLUB RECENZENTÓW
- 18.02.2025
Czy znacie to uczucie, kiedy brakuje tchu, jakby nagłe uderzenie w splot słoneczny lub niespodziewany zachwyt odebrał Wam zdolność wymiany powietrza?
Przeczytaliście książkę, która Was poruszyła - oburzyła, znudziła, zabolała, zachwyciła - słowem dotknęła czułych miejsc: uznajecie, że warto podzielić się opinią na ten temat? Zatem do dzieła: napiszcie recenzję, podzielcie się swoimi wrażeniami, zróbcie zdjęcie książki - wyślijcie.
Jeśli wolicie X muzę - proszę bardzo, zasady te same. Też kocham kino.
Zapraszam Wszystkich: uczniów, rodziców, pracowników szkoły - do wspólnej przestrzeni czytelniczej. Materiały przez Was przygotowane będę umieszczała na szkolnym fb oraz tablicy na holu 3 piętra między gabinetami 28 - 27.
Wysyłajcie na adres: a.maciejewska@3loelblag.pl
OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO - ETAP OKRĘGOWY SUKCES OLGIERDA PAWŁOWSKIEGO
- 17.02.2025
Z ogromną radością i dumą informuję, że uczeń klasy 4b - Olgierd Pawłowski otrzymał tytuł finalisty OLiJP etapu okręgowego oraz, co najważniejsze, ‼rekomendację komisji okręgowej do etapu ogólnopolskiego. Podczas zmagań okręgowych Olgierd musiał wziąć udział w dwóch etapach: pisemnym, który polegał na napisaniu pracy literackiej na wybrany temat oraz rozwiązaniu testu językowego, i ustnym- podczas którego uczeń bronił tez zawartych w swojej pracy badawczej z etapu szkolnego oraz odpowiadał na pytania pracowników naukowych Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego.
Gratuluję sukcesu, jestem z Ciebie dumna.
Aleksandra Maciejewska
83 ROCZNICA POWOŁANIA ARMII KRAJOWEJ
- 17.02.2025
W dniu 14 lutego 2025 roku Asysta Sztandaru naszej Szkoły w składzie: Bartosz Strzyżewski, Maria Adamowicz Judyta Sokół, wzięła udział w Uroczystościach Miejskich 83-ej rocznicy powstania Armii Krajowej (AK). 14 lutego 1942 roku z rozkazu Naczelnego Wodza generała Władysława Sikorskiego nastąpiło przemianowanie Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. AK skupiła w sobie całą patriotycznie nastawioną część narodu polskiego. Nazwa „AK” stała się symbolem honorowej walki o Polskę. W rocznicę tego wydarzenia oddaliśmy hołd bohaterom, którzy oddali życie podczas II Wojny Światowej w walce o niepodległość Rzeczypospolitej. Uroczystość odbyła się pod Pomnikiem Podziemnego Państwa Polskiego na skwerze Rotmistrza Pileckiego.
WM.
MORSY Z III LO PODNOSZĄ POPRZECZKĘ
- 16.02.2025
Tegoroczne Walentynki na pewno zostaną dłuuugo zapamiętane.
Nasze II morsowanie miało miejsce na Jeleniej Dolinie w orzeźwiającym mrozie i cudownym śniegu. No i tym razem siekiera byta niezbędna
A już niebawem kolejna dopaminowa przygoda.
2
KLASA 2A Z CERTYFIKATEM BOHATERON
- 14.02.2025
O Powstaniu Warszawskim 1944 r. wiedzą wszystko. Uczniowie i uczennice kl. 2a w roku szkolnym 2024/25 realizowali ogólnopolski projekt historyczny BohaterOn i Młode Głowy , nad którym Patronat objęli: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Fundacja Pokolenia Kolumbów i UNAWEZA Fundacja Martyny Wojciechowskiej. Certyfikatem wyróżniono również nasze liceum.
Pamiątkowe dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Beata Orzech.
Gratulujemy sukcesu. Jesteście Wspaniali. Sztafeta pokoleń trwa!
Teresa Rakowska
Koordynator projektu
FILOZOFIA I LITERATURA - ZAPROSZENIE DLA UCZNIÓW
- 10.02.2025
Instytut Filozofii Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie zaprasza na kolejną edycję Akademickiego Koła Filozoficznego – filozoficznych spotkań dyskusyjnych dla uczniów szkół średnich. W ramach AKF odbędą dwa rodzaje cyklicznych spotkań: dyskusyjne i literackie. Spotkania odbywają się on-line, w wybrane piątki o godzinie 18.00 i są bezpłatne.
Akademickie Koło Filozoficzne, czyli filozoficzne spotkania on-line dla młodzieży
- 31.01.2025 spotkanie dyskusyjne
dr Ewa Odoj „Czy jesteśmy odpowiedzialni za nasze przekonania?”
- 14.02.2025 spotkanie literackie
dr Magdalena Kozak „Piękno i Prawda, czyli Tischner czyta Tołstoja i Dostojewskiego”
- 7.03.2025 spotkanie dyskusyjne
mgr Karol Wołk, dr Ewa Odoj „Człowiek człowiekowi wilkiem? Hobbesa teoria umowy społecznej”
- 14.03.2025 spotkanie literackie
mgr Wojciech Żak, dr Magdalena Kozak „Relatywiści vs. obiektywiści. Kto wygra? Rozważania wokół Protagorasa Platona”
- 21.03.2025 spotkanie dyskusyjne
mgr inż. Andrzej Skupień, dr Ewa Odoj „Wirtualne sumienie: czy AI powinna mieć prawo do moralnych wyborów?”
- 4.04.2025 spotkanie literackie
dr Magdalena Kozak „Antygona jako dramat egzystencjalny, czyli co łączy Sofoklesa z Albertem Camusem i Jeanem-Paulem Sartrem”
- 25.04.2025 spotkanie dyskusyjne
dr Ewa Odoj „Czy można dowieść (nie)istnienia Boga?”
- 9.05.2025 spotkanie literackie
dr Robert Grzywacz „Hermeneutyka w poezji Stanisława Barańczaka”
Zachęcamy do rejestracji i udziału w spotkaniach.
AM
Galeria zdjęć
- brak danych