• Poszukując tekstu lektury, książki beletrystycznej spoza kanonu lekturowego lub informacji o nowościach księgarskich możesz skorzystać z zasobów internetowych.

    Poniżej znajdują się przydatne linki do stron www:

    1. Biblioteka Internetowa Lektur

    Wolnelektury.pl to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5611 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej.

    Serwis Lektury.gov.pl to realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i przyjaznych cyfrowych zasobów edukacyjnych i kulturowych. Dzięki tej inicjatywie lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej. W zasobach platformy znajduje się 700 pozycji wybranych z listy lektur obowiązkowych programu podstawowego i rozszerzonego oraz lektur uzupełniających.

    W obu serwisach kryterium wyszukiwania jest „AUTOR” LUB „TYTUŁ”.

    SERWIS LEKTURY.GOV.PL prezentuje też scenariusze lekcji, z których mogą  skorzystać nauczyciele poloniści aby uatrakcyjnić swoje lekcje.

     

    2. Polska Biblioteka Cyfrowa (Polona)

    Polona.pl to polska biblioteka cyfrowa, w której udostępniane są zdigitalizowane książki, czasopisma, grafiki, mapy, muzykalia, druki ulotne oraz rękopisy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących. 

     

    3. Nowości księgarskie

    Xiegarnia.pl to strona poświęcona literaturze. Zawiera recenzje, artykuły i informacje o nowościach i bestselerach.