• STYPENDIUM SZKOLNE

    • 31.08.2022 12:38


    • Do dnia 15 września 2022 r. u pedagoga/ psychologa szkolnego można składać CZYTELNIE WYPEŁNIONE wnioski o przyznanie stypendium szkolnego o charakterze socjalnym.

     Warunkiem ubiegania się o tego rodzaju pomoc socjalną jest zamieszkiwanie ucznia wraz z rodzicem na terenie Gminy Miasta Elbląg.

     Wymogiem niezbędnym do spełnienia, aby stypendium zostało ostatecznie przyznane jest rzetelne realizowanie OBOWIĄZKU NAUKI (regularne uczęszczanie do szkoły).

     Stypendium szkolne może być udzielane uczniom  w formie całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania, a także w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą; pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym, w tym w szczególności zakupu podręczników.

     Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może przekroczyć kwoty 600 zł.

     Za dochód uważa się sumę miesięcznych przychodów z miesiąca sierpnia 2022 r.

      

     Szczegółowych informacji na temat stypendium szkolnego udziela pedagog/ psycholog szkolny

     (tel. 55 625 88 42 lub w kontakcie za pośrednictwem komunikatora w dzienniku LIBRUS).
      

     katalog wydatków do stypendium
    • więcej
    • 15 MAJA 2022 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O ZMARŁYCH NA AIDS

    • 16.05.2022 22:27


    • Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS - International AIDS Candlelight Memorial – obchodzony jest co roku w trzecią niedzielę maja. W tym roku po raz kolejny motywem przewodnim jest hasło: „We Remember – We Take Action – We Live Beyond HIV”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy: „Pamiętamy – Podejmujemy działania – Żyjemy bez HIV”.

     15 maja wspominamy osoby, które zmarły na AIDS, jak również dziękujemy tym wszystkim, którzy angażują się w pomoc osobom żyjącym z HIV oraz ich bliskim.

     International AIDS Candlelight Memorial został zainicjowany przez osoby żyjące z HIV w 1983 roku, a od 2011 roku koordynowany jest przez Globalną Sieć Osób Żyjących z HIV – GNP+. Dla 38 milionów osób żyjących dziś z HIV na całym świecie, Memoriał jest ważnym wydarzeniem pokazującym solidarność, przełamującym bariery stygmatyzacji i dyskryminacji oraz dającym nadzieję nowym pokoleniom na życie bez HIV.

     Przez wszystkie te lata organizacje społeczeństwa obywatelskiego na całym świecie zorganizowały tysiące działań, takich jak: uroczystości odbywające się w miejscach kultu religijnego, miejscach pracy, sadzenie drzewek pamięci czy rajdy motocyklowe kobiet żyjących z HIV, itp. W tym dniu zapalane są świeczki i lampki symbolicznie upamiętniajcie osoby, które odeszły, prowadzone są również działania z zakresu profilaktyki HIV/AIDS.

     Organizacje pozarządowe w Polsce także włączają się w wydarzenia związane z Memoriałem. Od kilku lat tradycją stało się szycie patchworku pamięci. Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy, organizator tego wydarzenia, zaprasza do Warszawy, na Plac Zamkowy, gdzie w niedzielę 15 maja o godz. 14.00 zaprezentuje patchwork, który jest efektem wspólnej pracy organizacji pozarządowych i innych instytucji. Happening ten jest jednocześnie inicjatywą, która zachęca do aktywnej profilaktyki i edukacji HIV/AIDS oraz opieki nad osobami żyjącymi z HIV.

    • więcej
    • ZDROWIE PSYCHICZNE DZIECI I MŁODZIEŻY

    • 06.02.2022 23:01

    •  

     Szanowni Rodzice i Nauczyciele,

     Zachęcam Państwa do zapoznania się z biuletynem NFZ „Ze zdrowiem”. Numer Piąty magazynu poświęcony jest zagadnieniu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Znajdziecie w nim Państwo informacje dotyczące m.in.:

     - wspierania rozwoju psychicznego dziecka od pierwszych chwil jego życia,

     - znaczenia życzliwości, rozmowy i bliskiej więzi dla zdrowia psychicznego dziecka,

     - nauki samoakceptacji,

     - przyczyn kryzysu psychicznego i reagowania na ten kryzys,

     - wsparcia zapewnianego w szkole i poradni psychologiczno-pedagogicznej.

      

     Numer poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży można pobrać ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia

     Udostępniam też bezpośredni link do polecanego biuletynu:

     https://www.nfz.gov.pl/gfx/nfz/userfiles/_public/dla_pacjenta/magazyn_ze_zdrowiem/nfz_nr_5.pdf

     Aleksandra Witkowska- pedagog/ psycholog

    • więcej
    • WEBINARIUM DLA RODZICÓW: „DOM JAKO BEZPIECZNA PRZYSTAŃ WSPIERAJĄCA ROZWÓJ DZIECKA”

    • 07.01.2022 21:02

    • Szanowni Rodzice,

     Pragnę zachęcić Państwa do skorzystania z bezpłatnego webinaru pt.: DOM JAKO BEZPIECZNA PRZYSTAŃ WSPIERAJĄCA ROZWÓJ DZIECKA.
     Godzinna prezentacja udostępniona na kanale YouTube adresowana jest w głównej mierze do rodziców. Ma na celu podkreślenie i uświadomienie odbiorcom, jak ważna jest miłość bezwarunkowa i akceptacja dziecka. Zaprezentowano w niej 3 role rodzicielskie: nadzorca, helikopter, towarzysz.
     Webinar, który Państwu polecam, sprzyja refleksji nad tym, których cech jest w rodzicach najwięcej i co one oznaczają. Przybliży Państwu tzw. model stref regulacji, powie o tym jak wspierać dziecko w sytuacjach codziennych, jak towarzyszyć mu w trudniejszych momentach. Dzięki wiedzy na temat stref regulacji rodzic jest w stanie świadomie rozpoznawać emocje własne i swoich dzieci, co ułatwia świadome reagowanie i udzielanie wsparcia.

     Gorąco polecam i podaję link:
     https://liblink.pl/mBxTic8F5s


     Aleksandra Witkowska- pedagog/ psycholog
      
    • więcej
    • OGÓLNOPOLSKA INFOLINIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ ICH OPIEKUNÓW

    • 10.09.2021 20:37

    • W rozpoczynającym się roku szkolnym 2021/2022 Ministerstwo Edukacji i Nauki wdraża działania mające na celu wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży przeżywających kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19.

     Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

     Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

     Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

    • więcej