• SOLIDARNIE DLA TRANSPLANTACJI

    • 10.12.2020 17:23


    • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej, realizowanego ze środków Ministerstwa Zdrowia, Fabryka Komunikacji Społecznej realizuje kampanię edukacyjno-informacyjną pod hasłem Solidarnie dla transplantacji. Głównym celem kampanii jest budowanie aprobującej postawy społecznej wobec medycyny transplantologicznej oraz idei dawstwa.

     Jednym z elementów kampanii są działania edukacyjne w formie opracowanych pakietów edukacyjnych, mające na celu zwiększenie społecznego poparcia dawstwa narządów, tkanek i komórek do przeszczepienia. Zachęcam do zainteresowania się tym tematem, zapoznania z materiałami edukacyjnymi opracowanymi przez profesjonalistów z dziedziny transplantologii, które zawierają się w poniższym linku:

     https://zgodanazycie.pl/

    • więcej
    • EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI i NIEWOLNICTWU

    • 10.11.2020 13:01


    • Przestępstwo handlu ludźmi to współczesna forma niewolnictwa stanowiąca jedną z najcięższych zbrodni, godząca w wolność i godność ludzką. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. Aby uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, by nie zostać ofiarą tego przestępstwa 18 października, corocznie od 14 lat, obchodzony jest Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. W związku z tym w piątek 16 października 2020 roku uczniowie klas II g, II h i III b uczestniczyli w lekcji profilaktycznej dotyczącej zjawiska handlu ludźmi, którą w formie zdalnej, z wykorzystaniem platformy Zoom, poprowadziła ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie- kom. Ewa Szczepanek. Młodzież miała okazję dowiedzieć się jaki jest profil osób, które są potencjalnie najbardziej podatne by stać się ofiarą tego typu przestępstwa, jakie czynniki mogą skutecznie temu zapobiec, czy wreszcie jak i gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia. W załączeniu materiał, który w skrócie ujmuje treści dotyczące tego zagadnienia. Zachęcam do zapoznania się.

     - handel ludźmi
     - certyfikat

     Aleksandra Witkowska - pedagog/psycholog 

    • więcej
    • BEZPŁATNE KONSULTACJE I WARSZTATY ZE SPECJALISTAMI

    • 29.09.2020 16:38
    • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu w ramach punktu konsultacyjno-informacyjnego oferuje mieszkańcom Elbląga bezpłatne konsultacje ze specjalistami: psychiatrą, psychologiem, pedagogiem i terapeutą ds. uzależnień oraz warsztaty dla osób dorosłych i dzieci. Punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych, współuzależnionych i ich rodzin będzie czynny już od 1 października 2020 roku.

     Jeśli nadużywanie alkoholu czy innych używek jest problemem dla Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, podejrzewasz uzależnienie u bliskiej Ci osoby, jesteś uwikłany w przemoc domową, jesteś dorosłym dzieckiem alkoholika, potrzebujesz porady w trudnej sytuacji życiowej to w punkcie uzyskasz poradę i konsultację w zakresie szeroko rozumianej problematyki uzależnień. Adresatami wsparcia są przede wszystkim mieszkańcy potrzebujący profesjonalnej pomocy psychiatrycznej, psychologicznej, terapeutycznej czy pedagogicznej, zwłaszcza osoby uzależnione i używające szkodliwie (alkoholu, alkoholu i narkotyków, leków, dopalaczy, nikotyny), współuzależnione (partnerzy osób uzależnionych), członkowie rodzin oraz osoby bliskie. Wykwalifikowana i doświadczona kadra będzie świadczyć pomoc w zakresie poradnictwa poprzez: anonimowe i nieodpłatne spotkania o charakterze konsultacyjnym i motywacyjnym. Każdy kto potrzebuje porady i konsultacji może skontaktować się z biurem telefonicznie: tel. 55 233 82 10, poprzez pocztę e-mail: tpdzo@o2.pl lub osobiście w Elblągu przy ul. 1 Maja 37 w godzinach pracy: od 07.30 do 15.30 od poniedziałku do piątku.

     (www.portel.pl)

    • więcej
    • KONKURS W RAMACH PROGRAMU EDUKACYJNEGO #STOPFEJKFRIENDS
    • KONKURS W RAMACH PROGRAMU EDUKACYJNEGO #STOPFEJKFRIENDS

    • 29.09.2020 16:06
    • Do dnia 30 września 2020 roku do pedagoga/ psychologa szkolnego mogą zgłosić się uczniowie chętni do udziału w konkursie przeprowadzanym pod patronatem Ministerstwa Zdrowia, realizowanym w ramach kampanii społecznej upowszechniającej wiedzę na temat szkodliwości narażenia na dym tytoniowy oraz szkodliwości palenia tytoniu, w tym – elektronicznych papierosów, w szczególności przez osoby młode, poniżej 18 roku życia.

     Jako szkoła możemy wyłonić maksymalnie trzy 5-osobowe zespoły, które w terminie do 23 października 2020 roku przygotują i wyślą komisji konkursowej swoje prace w postaci propozycji scenariuszy spotu reklamowego nawiązującego do kampanii #STOPFEJKFRIENDS. Opracowane scenariusze mają opierać się na materiałach dostarczonych przez organizatora konkursu w specjalnym pakiecie edukacyjnym.

     Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest u pedagoga/ psychologa szkolnego.

     Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody:
     1. Pierwsza nagroda: Laptopy McBook Air 13’’o wartości 4400 zł brutto- jeden dla każdego z członków zespołu konkursowego- oraz pobyt zwycięskiego zespołu w Warszawie (nocleg i wyżywienie) i uczestnictwo w produkcji spotu reklamowego (2 dni zdjęciowe) na podstawie zwycięskiej pracy konkursowej.
     2. Trzy wyróżnienia: Tablety Lenovo o wartości 1300 zł brutto jeden, dla każdego z członków zespołów konkursowych, którym przyznano wyróżnienie.

      

     Zachęcam do udziału!

    • więcej
    • POMOC MATERIALNA - stypendium szkolne, zasiłek szkolny
    • POMOC MATERIALNA - stypendium szkolne, zasiłek szkolny

    • 02.09.2020 15:15
    • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

     Zgodnie z wytycznymi Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszamy z akcją pomocy materialnej dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Miasta Elbląg.

     W załączniku zamieszczamy szczegółowe informacje dotyczące stypendium szkolnego oraz zasiłków szkolnych w roku 2020/ 21. Prosimy o dokładne zapoznanie się z nimi przed podjęciem ewentualnej decyzji o wnioskowaniu o pomoc materialną.

     Przypominamy, że podobnie jak w latach ubiegłych wnioski o stypendium szkolne (sumiennie i czytelnie wypełnione, opatrzone niezbędnymi załącznikami) przyjmowane będą wyłącznie przez pedagoga/ psychologa szkolnego, w nieprzekraczalnym terminie do 15 września 2020 roku.

     Aleksandra Witkowska-pedagog/ psycholog szkolny
      

    • więcej