• Hazard? Nie daj się wciągnąć!

   Hazard? Nie daj się wciągnąć!

   12.03.2024 15:37
   W dniu dzisiejszym odbyło się w naszej szkole spotkanie młodzieży klas III z funkcjonariuszami Izby Celno - Skarbowej - specjalistą Michałem Łychońskim oraz młodszym ekspertem Robertem Górskim. 

   Miało ono na celu uświadomienie uczniom, czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach. Funkcjonariusze przybliżyli swoim słuchaczom zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych oraz skutki uzależnień od hazardu. Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała prelekcji na zaprezentowany temat.

  • Profilaktyka zachowań zagrażających bezpieczeństwu

   Profilaktyka zachowań zagrażających bezpieczeństwu

   12.03.2024 15:27
   Handel ludźmi jest zjawiskiem podlegającym dynamicznym przemianom, którego nasilenie zaobserwowano w Polsce na początku lat 90-tych. Obecnie Polska nie jest już tylko krajem pochodzenia ofiar, ale także krajem tranzytowym, przez który odbywa się transfer ofiar z Europy Wschodniej do Europy Zachodniej oraz krajem docelowym dla ofiar wykorzystywanych głównie w prostytucji i pracy przymusowej. (źródło: https://www.gov.pl/web/handel-ludzmi/handel-ludzmi-w-polsce)

    

   28 lutego 2024 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjno - profilaktyczne, które miały na celu uświadomienie uczniom, jak ogromnym zagrożeniem współczesnego świata jest zjawisko tzw. handlu żywym towarem. Funkcjonariusz Policji asp. Jakub Rokowski w niesłychanie przystępny dla młodzieży sposób scharakteryzował ten niebezpieczny proceder, opisał mechanizmy jakimi się on rządzi, ostrzegł przed złapaniem się w ich pułapkę, udzielił instrukcji, jak zachować się w sytuacjach czyhającego zagrożenia.

  • Webinar dla Rodziców i Nauczycieli

   Webinar dla Rodziców i Nauczycieli

   12.03.2024 15:05
   Szanowni Państwo,


   Fundacja Dbam o Mój Zasięg serdecznie zaprasza rodziców oraz nauczycieli na bardzo ważne spotkanie.
   Już w najbliższy poniedziałek 18 marca 2024 roku o godzinie 19:00 - 20:30 odbędzie się webinar pt. DOBRE RELACJE JAKO FUNDAMENT ZDROWIA PSYCHICZNEGO.
   Link do spotkania znajduje się tutaj:

   https://campaign-statistics.com/link_click/ONhZwEunKP_LBK0X/6f377f9bbcfcedc362521e3ce9464e49

   Liczba miejsc ograniczona do 2000 osób.

   Webinar poprowadzi Karolina Wysokińska-Zakrzewska Psycholog, logopeda. Pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Gdyni oraz Katedry Psychologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się diagnozą psychologiczną dzieci i młodzieży, psychoedukacją oraz profilaktyką zdrowia psychicznego, prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży, szkolenia dla nauczycieli i specjalistów szkolnych oraz prelekcje dla rodziców. Realizatorka rekomendowanych programów profilaktycznych „Przyjaciele Zippiego”, „Trzy koła”, „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” oraz "Tutoring szkolny-program pedagogiki dialogu".

  • Edukacja i profilaktyka zdrowotna

   Edukacja i profilaktyka zdrowotna

   14.02.2024 11:04
   Znamię! Znam je?

   W II półroczu bieżącego roku szkolnego rozpoczęliśmy realizację zajęć edukacyjno - profilaktycznych adresowanych do uczniów wszystkich kolejnych oddziałów klasowych. Specjaliści szkolni przy wsparciu naszego szkolnego personelu medycznego przeprowadzili już kilka spotkań z młodzieżą klas pierwszych, które objęte zostały programem w ramach kampanii edukacyjnej Polskiego Towarzystwa Chirurgów Onkologów. Kampania ta ma na celu upowszechnianie wiedzy na temat zagrożenia zachorowaniem na nowotwory skóry, a wśród nich na najbardziej złośliwą odmianę zwaną czerniakiem. Uczniowie podczas prowadzonych z nimi zajęć poznają specyfikę tej choroby, czynniki ryzyka zachorowania, zasady zapobiegania, uczą się rozpoznawać jej wczesne symptomy, dzięki czemu w przyszłości będą mogli uniknąć tragicznych skutków jej rozwoju.

   Do końca roku szkolnego również uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych będą mieli okazję odbyć zajęcia w ramach zaplanowanych dla nich programów edukacyjno - profilaktycznych prowadzonych przez pedagogów i psychologa szkolnego oraz szkolną pielęgniarkę. Będziemy na bieżąco informować o ich przebiegu.

   AW