• Odbiór świadectw maturalnych

     • 02.07.2024
     • Po odbiór tegorocznych świadectw maturalnych zapraszamy 9 lipca w godz. 11.00-13.00.

      Wydawanie świadectw odbywać się będzie w sali 13.

      Każda osoba, która zamierza odebrać dokument w imieniu maturzysty musi mieć przy sobie odpowiednie upoważnienie (do pobrania w pliku poniżej).

      Osoby, które chcą odebrać świadectwo w innym terminie mogą to zrobić w sekretariacie szkoły.

       

      Plik do pobrania:

      upowaznienie

     • Wytyczne odnośnie zdjęć do e-legitymacji szkolnych

     • 27.06.2024
     • Zdjęcia uczniów, którzy w roku szkolnym 2024/2025 dostaną się do 1 klasy muszą być dostarczone do 4 września 2024 r. do Sekretariatu na nośniku danych (pendrive) wg wytycznych przedstawiownych na zdjęciu.

      Wytyczne dotyczą również zdjęć uczniów, którzy ubiegają sie po 12 lipca 2024 r. o duplikat legitymacji.

    • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2024, CZYLI OSTATNIE SPOTKANIE PRZED WAKACJAMI
     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2024, CZYLI OSTATNIE SPOTKANIE PRZED WAKACJAMI

     • 17.06.2024
     • Dziś po raz ostatni społeczność III LO spotkała się przed wakacjami w tak licznym gronie. To był dzień pełen emocji, wspomnień i podsumowań. Prawie 500 uczniów zakończyło dziś swoje licealne zmagania, a wśród nich aż 120 może pochwalić się szczególnym osiągnięciem - otrzymaniem świadectwa z czerwonym paskiem. To wspaniałe wyróżnienie, które świadczy o ich ciężkiej pracy i zaangażowaniu przez cały rok szkolny.
      Miniony rok szkolny był wyjątkowo wymagający, ale również bardzo owocny. Udało nam się zrealizować kilka ogólnopolskich projektów, które nie tylko wzbogaciły naszą wiedzę, ale także przyniosły wiele radości i satysfakcji. Wśród naszych uczniów znalazło się trzech laureatów olimpiad przedmiotowych, którzy dzięki swojej pracy, motywacji i determinacji zapewnili sobie indeksy na prestiżowe uczelnie wyższe. To ogromne osiągnięcie, które jest powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.
      Uczniowie bardzo aktywnie angażowali się także na polu wolontariatu. Udało im się zorganizować i przeprowadzić ponad 300 wyjść i wycieczek o charakterze naukowym i kulturalnym. Te działania pozwoliły młodzieży nie tylko poszerzyć swoje horyzonty, ale także przyczyniły się do rozwoju ich pasji i zainteresowań. Dzięki tym inicjatywom nasi uczniowie mogli bliżej poznać różnorodne dziedziny nauki i kultury, co z pewnością wpłynęło na ich rozwój osobisty.
      Na zakończenie tego intensywnego i pełnego wyzwań roku szkolnego, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za ich ciężką pracę, wsparcie i zaangażowanie. To dzięki wam ten rok był tak owocny i pełen sukcesów.

      Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji, pełnych zasłużonego odpoczynku i niezapomnianych przygód. Do zobaczenia we wrześniu!

     • KONKURS "ZOSTAŃ EKONOMISTĄ"

     • 20.06.2024
     • Weronika Gęsina oraz Maja Polskowska uczestniczyły w VIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Zostań ekonomistą" i przygotowały pracę pt. "Budżet gospodarstw domowych". Opiekunem zespołu była Pani Teresa Rakowska.

    • BARTEK WILMAŃSKI ZDOBYŁ INDEKS POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ
     • BARTEK WILMAŃSKI ZDOBYŁ INDEKS POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

     • 19.06.2024
     • Bartek Wilmański z klasy 3b na III miejscu w Polsce, zdobył indeks Politechniki WarszawskiejKonkurs o indeks był 2- etapowy. W I etapie uczestnicy przystąpili do testu wiedzy na temat przedsiębiorczości, następnie mieli za zadanie przygotowanie pracy badawczej na temat: Wykorzystanie AI w szkole I na uczelniach wyższych. Szanse czy zagrożenia". 13 maja 2024 r. praca została wysłana na Politechnikę Warszawską. 13 czerwca miał miejsce etap centralny, podczas którego 11 finalistów broniło pracę przed Jury. 19 czerwca podano wyniki. Bartek zdobył III miejsce w Polsce i "złoty indeks", ponieważ takie miano nosi ten konkurs - o zlote indeksy. Jesteśmy dumni z poziomu wiedzy i ogromnego zaangażowania zarówno ucznia, jak i nauczyciela.

      Ucznia przygotowała Teresa Rakowska, nauczyciel historii.

      Gratulujemy sukcesu I życzymy dalszych wielkich osiągnięć!.

    • WIEDZĄ WSZYSTKO O STAROŻYTNYM RZYMIE
     • WIEDZĄ WSZYSTKO O STAROŻYTNYM RZYMIE

     • 18.06.2024
     • Lena Ziętek, Anita Bienert, Ola Siedler i Maja Polkowska znalazły się w czołówce w Polsce, w teście wiedzy o historii starożytnego Rzymu w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Olimp School w Łodzi.

      Gratulujemy sukcesu i życzymy Wam i wszystkim uczniom naszej szkoły udanych wakacji !

      Zespół nauczycieli historii, hit i wos

    • SZACHY-LICEALIADA
     • SZACHY-LICEALIADA

     • 17.06.2024
     • W dniu 14.06.2024 odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w szachach szybkich 7 rundowym systemem szwajcarskim. Po siedmiu rundach nasza reprezentacja w składzie: Iga Rękawik II D, Wiktor Burczak II D, Piotr Kusiuk II D, Zofia Tomaszczyk IC, Robert Patra ID, Oliwier Pepliński ID zajęła IV miejsce.

      Brawa dla drużyny za godne reprezentowanie szkoły i podziękowania dla organizatora za profesjonalne przeprowadzenie zawodów.

    • LAUREACI OLIMPUSA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
     • LAUREACI OLIMPUSA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • 12.06.2024
     • Miło nam ogłosić, iż w wiosennej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady OLIMPUS z języka angielskiego, która odbyła się 20 marca br. wśród 54 uczestników z klas I-IV mieliśmy aż 4 laureatów!

      Olimpiada OLIMPUS z języka angielskiego to test wielokrotnego wyboru, który sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem tekstu pisanego, komunikacji, słownictwa, gramatyki i wiadomości związanych z wiedzą o krajach anglojęzycznych.

       

      Lista laureatów:

      KLASY II

      - Martyna Koczara z kl. 2d (15 miejsce w kraju)

      KLASY III

      - Szymon Rostankowski z kl. 3b (7 miejsce)

      - Olga Werner z kl. 3a (11 miejsce)

      - Aneta Urbańska z kl. 3a (13 miejsce).

       

      Raz jeszcze gratulujemy sukcesu!

       

      Nauczyciele angliści

    • MAGIA SŁOWA W ELBLĄGU: II TURNIEJ DZIENNIKARSKI ZORGANIZOWANY PRZEZ AKADEMIĘ NAUK STOSOWANYCH
     • MAGIA SŁOWA W ELBLĄGU: II TURNIEJ DZIENNIKARSKI ZORGANIZOWANY PRZEZ AKADEMIĘ NAUK STOSOWANYCH

     • 12.06.2024
     • Dzisiaj w murach Akademii Nauk Stosowanych odbył się II Turniej dziennikarski, który przyciągnął młodych adeptów sztuki pisarskiej z sześciu elbląskich liceów. W zaciętej rywalizacji wzięło udział osiem drużyn, które przekształcały słowa w złoto, walcząc o miano najlepszych młodych dziennikarzy.

      Pierwszym zadaniem dla uczestników było nadanie tytułów artykułom. Jak kowale, młodzi dziennikarze kując słowa, starali się oddać sedno przedstawionych treści. Precyzja, kreatywność i umiejętność uchwycenia istoty tematu były kluczem do sukcesu.

      Następnie drużyny stanęły przed wyzwaniem ułożenia tekstu z rozsypanki. To zadanie przypominało składanie puzzli, gdzie każdy fragment miał swoje miejsce, a całość miała stworzyć harmonijną kompozycję. Zespoły musiały wykazać się nie tylko znajomością języka, ale również zdolnością logicznego myślenia i współpracy. Jak w kalejdoskopie, z chaosu wyłaniał się porządek, a fragmenty łączyły się w spójną narrację.

      Kulminacyjnym punktem turnieju było stworzenie scenariusza gry na podstawie mitu o Prometeuszu, dostosowanego do współczesnych realiów. Młodzi twórcy, niczym mitologiczny tytan, przynieśli nam ogień w postaci innowacyjnych pomysłów. Ich scenariusze przenosiły starożytne opowieści w XXI wiek, wprowadzając elementy technologii, kultury i współczesnych wyzwań. Wyobraźnia uczestników nie znała granic, a ich prace były dowodem na to, że mitologia wciąż żyje i może inspirować do tworzenia nowych, fascynujących historii.

      W końcowej klasyfikacji drużyna 1a w składzie:
      Maciej Piotrkowski,
      Agata Olszewska,
      Eliza Tomczyńska,
      Emilia Rynkowska
      Łucja Klonowska

      zdobyła drugie miejsce, udowadniając, że młodość nie jest przeszkodą, lecz atutem w świecie dziennikarstwa.

      Drużyna 2a w składzie:
      Anna Wilczyńska,
      Nadia Zastawna,
      Aleksandra Mickiewicz,
      Antonina Piastowska,
      Julia Mazowita

      również nie pozostawała w cieniu, zajmując czwarte miejsce i pokazując, że kreatywność i pomysłowość młodych ludzi nie ma limitów.

      Uczniom i opiekunom drużyn serdecznie gratulujemy!

      II Turniej dziennikarski w Elblągu był nie tylko rywalizacją, ale przede wszystkim świętem słowa, wyobraźni i kreatywności. Dzięki Akademii Nauk Stosowanych młodzi ludzie mieli okazję odkryć w sobie potencjał, a ich prace stały się dowodem na to, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale przede wszystkim sztuka, która wymaga serca, ducha i nieustannej ciekawości świata.
      Podczas gdy część uczniów klasy 1a zdobywała laury w turnieju dziennikarskim, ich koledzy i koleżanki zanurzyli się w fascynujący świat języków i sztuki.
      Pierwszym przystankiem podczas tej intelektualnej podróży był wykład poświęcony angielskim samogłoskom w mowie i piśmie. Jak muzykanci strojący swoje instrumenty, uczniowie starali się zrozumieć subtelności i niuanse angielskiej fonetyki.
      Po intelektualnej uczcie przyszedł czas na wyrażenie swojej kreatywności w inny sposób. Warsztaty plastyczne, które nastąpiły po wykładzie, były niczym magiczne atelier, w którym młodzi artyści mogli dać upust swojej wyobraźni. Zadaniem było stworzenie kubistycznego portretu kobiety, co stanowiło wyzwanie dla ich percepcji i umiejętności twórczych. Jak Picasso i Braque, uczniowie dekonstruowali rzeczywistość, by złożyć ją na nowo w formie geometrycznych kształtów i barwnych płaszczyzn.

      Hol, dotychczas codzienna przestrzeń szkolna, już wkrótce
      zamieni się w galerię, gdzie każdy będzie mógł podziwiać owoce ich wyobraźni i pracy.

      Te dwa doświadczenia - wykład lingwistyczny i warsztaty plastyczne - były jak dwie strony jednej monety, łączyły w sobie intelektualną precyzję i artystyczną swobodę.

    • ZWOLNIENI Z TEORII
     • ZWOLNIENI Z TEORII

     • 07.06.2024
     • Alicja Socińska z klasy 3C i Natalia Fijałkowska z klasy 3D zostały finalistkami tegorocznej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” oraz uzyskały dwa certyfikaty. Wielkie gratulacje dla dziewczyn!!!

      Uczennice naszego liceum Alicja i Natalia zakończyły projekt "Przyjazna szkoła", który to właśnie realizowały w ramach praktycznej olimpiady. Dzięki temu projektowi nasze uczennice mogły zrealizować wiele akcji, między innymi:
      -różowa skrzyneczka,
      -akcja hate detox,
      -blue zone,
      -ogródek szkolny.

      Dzięki tym inicjatywą nasza szkoła została ulepszona i bardziej przyjazna dla naszych uczniów. Dziewczyny pozyskały zaufanie wielu osób i usłyszało o ich projekcie wiele instytucji (Google, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu). Mamy nadzieję że w następnym roku będzie więcej chętnych do zrealizowania projektu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”.

  • Galeria zdjęć

    brak danych