• DZIEŃ DZIECKA
     • DZIEŃ DZIECKA

     • 10.06.2022
     • 9 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią świętowali z kilkudniowym opóźnieniem Dzień Dziecka. Były lody, chwila relaksu na placu zabaw w parku Dolinka i główny punkt programu, czyli gra w kręgle. Atrakcji było sporo i wygląda na to, że wszystkim sprawiły dużo radości.

    • JAKUB SKIBIŃSKI FINALISTĄ ETAPU CENTRALNEGO OLIMPIADY WIEDZY O III RP
     • JAKUB SKIBIŃSKI FINALISTĄ ETAPU CENTRALNEGO OLIMPIADY WIEDZY O III RP

     • 07.06.2022
     • Ogromnie cieszymy się z sukcesu ucznia klasy 3b Jakuba Skibińskiego, który 4 czerwca wziął udział w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o III RP uzyskując tytuł finalisty.

      Podczas finału Olimpiady, który miał miejsce na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, rywalizowali najwięksi znawcy tematu z całej Polski. Od uczniów oczekiwano rozległej wiedzy z dotyczącej narodzin oraz funkcjonowania III Rzeczpospolitej – m.in. jej genezy, konstytucji, ustroju, systemu politycznego i partyjnego, samorządu terytorialnego, organów władzy publicznej, prawa, społeczeństwa, przestrzegania praw człowieka, polityki zagranicznej czy członkostwa w organizacjach międzynarodowych. Celem Olimpiady jest ponadto promocja takich wartości jak: demokracja, tolerancja, patriotyzm i szacunek do własnej Ojczyzny.

      Sukces Kuby jest tym większy, że zapewnia mu możliwość zwolnienia z postępowania rekrutacyjnego na wielu prestiżowych kierunkach i uczelniach w Polsce.

      Gratulujemy i życzymy naszemu wybitnemu uczniowi kolejnych sukcesów!

    • IX TYDZIEŃ KONSTYTUCYJNY W NASZEJ SZKOLE
     • IX TYDZIEŃ KONSTYTUCYJNY W NASZEJ SZKOLE

     • 06.06.2022
     • To już dziewiąty raz klasy o profilu prawno-dyplomatycznym wzięły udział w warsztatach na temat konstytucji. Poprowadził je Pan Paweł Sznajderowicz, adwokat z Elbląga, absolwent naszego liceum.

      Zajęcia dla młodzieży w całej Polsce odbyły się od 30.05- 04.06.2022 r. w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy w Warszawie.

      Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów szkół średnich na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Organizatorzy zadbali, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach IX Tygodnia Konstytucyjnego promowano świadome obywatelstwo i zachęcano młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.

      W warsztatach, zorganizowanych w bibliotece szkolnej, 02 czerwca 2022 r. wzięły udział klasy: 1b i 3b.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      T. R.

    • LAUDACJA KSIĄŻKI PROF. ANDRZEJA GROTHA PT. „ELBLĄG. OD PRADZIEJÓW DO WSPÓŁCZESNOŚCI”
     • LAUDACJA KSIĄŻKI PROF. ANDRZEJA GROTHA PT. „ELBLĄG. OD PRADZIEJÓW DO WSPÓŁCZESNOŚCI”

     • 29.05.2022
     • Inna lekcja historii o  800 latach Elbląga.

      24 maja 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim odbyła się laudacja książki prof. Andrzeja Grotha pt. „Elbląg. Od pradziejów do współczesności”. W przystępny sposób prezentując dzieje miasta, książka ma zainteresować zarówno pasjonatów historii, jak i młodych czytelników. 

      Wydanie przygotowane zostało w oparciu o dużą naukową pracę, jaką była wielotomowa historia Elbląga, która powstawała na przełomie XX i XXI wielu. Prof. Groth zebrał w jednym dziele najważniejsze informacje o historii miasta, doprowadzając je aż do współczesności. Wydaniu książki patronował Witold Wróblewski prezydent Elbląga, który wsparł jej wydanie w nakładzie 500 egzemplarzy.

      Podsumowaniem laudacji była debata historyczna dotycząca Elbląga z udziałem prof. Andrzeja Grotha, ks. prof. Wojciecha Zawadzkiego, Jacka Nowińskiego dyrektora Biblioteki Elbląskiej oraz Lecha Trawickiego dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Po zakończeniu debaty autor podpisywał swoją książkę nowym czytelnikom.

      Naszą szkołę podczas uroczystości reprezentowali : Amelia Majka 2a, Mikołaj Kłyszewicz 2a, Julia Kalkowska 3a i Łukasz Chomicz 3a wraz z Panią Mariolą Babraj.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      T.R

    • WYCIECZKA DO TORUNIA
     • WYCIECZKA DO TORUNIA

     • 26.05.2022
     • Dnia 18.05.2022 r. klasy 1 d, 3b i 2b wzięły udział w wycieczce dydaktycznej do Torunia. Młodzież miała możliwość poznania miasta światowej sławy astronoma Mikołaja Kopernika. Młodzi odwiedzili wystawę interaktywna Geodium i obejrzeli film dydaktyczny „Makrokosmos” w planetarium.

      Po atrakcjach naukowych odbyło się zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Poznane informacje i ciekawostki o M. Koperniku stały się podłożem do realizacji gry miejskiej. Zwycięska grupa otrzymała jako nagrodę polskie specjały słynny na cały świat – pierniki toruńskie.

    • WYCIECZKA DO WARSZAWY
     • WYCIECZKA DO WARSZAWY

     • 25.05.2022
     • W czwartek 19 maja 2022 r. uczniowie klasy 1c, IIa i IIc obejrzeli musical „Romeo i Julia” w warszawskim teatrze Buffo. Reżyseria i choreografia Janusza Józefowicza oraz muzyka Janusza Stokłosy, gra aktorska i nowoczesne ujęcie szekspirowskiego dramatu zrobiły na widzach ogromne wrażenie. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć, jak w ostatnim czasie zmieniła się Warszawa podczas krótkiego spaceru po centrum stolicy.

    • KAROLINA BIERNACKA Z KL. 2A LAUREATKĄ TRZECIEGO MIEJSCA W POLSCE
     • KAROLINA BIERNACKA Z KL. 2A LAUREATKĄ TRZECIEGO MIEJSCA W POLSCE

     • 25.05.2022
     • 25 maja 2022 r. Jury VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Sztafeta Pamięci. Losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej”, podało wyniki. Nasza uczennica Karolina Biernacka z kl. 2a zajęła III miejsce z tytułem laureata. Uczestnicy mieli za zadanie napisanie pracy historycznej na temat losów swoich rodzin podczas II wojny światowej 1939- 1945 r. Praca Karoliny pt. „„Historia Marii i Wacława Lebiedziów 1917-2003” ,oceniana przez 4 samodzielne zespoły jurorów, zajęła wysoką, trzecią lokatę w Polsce. W konkursie wzięły również udział uczennice z kl. 2 a – Hanna Idziaszek i Amelia Kutowska. Jesteśmy dumni z tak wspaniałego osiągnięcia, gratulujemy wyniku Karolinie i udziału pozostałym uczestniczkom. Życzymy wielu sukcesów w kolejnych olimpiadach i konkursach historycznych.

      W nagrodę Karolina wraz nauczycielką historii, Teresą Rakowską zostały wyróżnione wyjazdem do Austrii, 16 czerwca 2022 r.

      Organizatorzy: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości – Muzeum Martyrologii Wielkopolan Fort VII w Poznaniu.

    • LEKKOATLETYCZNA LICEALIADA 2022R.
     • LEKKOATLETYCZNA LICEALIADA 2022R.

     • 25.05.2022
     • Sportowy rok szkolny kończą zawody lekkoatletyczne. Od kilku lat areną zmagań lekkoatletów jest stadion w Pasłęku. Tegoroczna drużyna naszego liceum liczyła 27 osób, 12  dziewcząt i 15 chłopców. Mnogość konkurencji, w których rywalizuje młodzież sprawia ,że zawody są bardzo ciekawe. Lekkoatletyczna propozycja jest najbardziej z wszystkich dyscyplin sportowych dopasowana do naturalnych możliwości człowieka, dlatego też nosi miano „Królowej sportu”. Multimedalistą został Grzegorz Stromski, który trzykrotnie stawał na podium.  Silnym wzmocnieniem naszej drużyny był absolwent naszej szkoły z prawem do startu w tych zawodach Alex Van Ieperen , który  dwukrotnie stanął  podium. Bardzo cenna postawa i wzór do naśladowania!

      Warunki rozgrywania zawodów były bardzo dobre i wyrównane, co przyniosło naszej reprezentacji 10 medali. Na podium stawali:

      Dziewczęta

      Maja Brzezińska  III miejsce w pchnięciu kulą

      Natalia Fijałkowska III miejsce w skoku wzwyż

      Dziewczęta zajęły IV miejsce w biegu sztafetowym, walkę o podium minimalnie przegrały na kresce (samej linii mety). Dziewczęta biegły w składzie: Ewa Cielesz, Maja Szóstek, Natalia Fijałkowska, Maja Brzezińska.

      Chłopcy

      Grzegorz Stromski  I miejsce skok w dal, I miejsce sztafeta 4X100m, III miejsce 100m

      Alex Van Ieperen    II miejsce 400m, I miejsce sztafeta 4X100m

      Iwo Rudziński  I miejsce sztafeta 4X100m, III miejsce 200m

      Oskar Bartosiński  I miejsce sztafeta 4X100m, II miejsce na 400m

      Denis Van Ieperen  II miejsce 800m

      Wiktor Rusiecki  III miejsce 800m

      Poza medalistami bardzo ważna rolę w zespole pełnią zawodnicy, którzy uczestniczą w finałach swoich konkurencji. Pomimo tego, że ostatecznie w rankingu zajmują miejsca poza podium pełnią bardzo ważną motywacyjną rolę dla całego zespołu lekkoatletycznego. Odwagą w  rywalizacji niejednokrotnie w bardzo wymagających konkurencjach wykazali się również: Alicja Ignaczak 100m, Aleksandra Dębowska 400m, Kinga Słomka 400m, Martyna Nowacka 800m, Kinga Gastoł pchnięcie kulą, Magda Beling skok w dal, Sabina Stępniewska skok w dal oraz chłopcy: Krystian Dolegała 200m, Kajetan Dymowski pchniecie kulą, Filip Moneta pchniecie kulą, Kacper Chmielewski rzut oszczepem, Adam Kołakowski rzut oszczepem, Kamil Grabkowski skok wzwyż, Adrian Grzeszczak skok w dal, Filip Woźniak 1500m, Jan Florek 1500m. Lekkoatletyka indywidualna daje możliwość sprawdzenia się każdemu i ten sprawdzian wypadł świetnie, gdyż do walki sportowej motywowali się wzajemnie sami nasi uczniowie.

      Za sportową postawę, gratulacje!

      Bogdan Płaza i Waldemar Maciesza

    • FINAŁ XXVI EDYCJI ,,KONKURSU NA SELEKTYWNĄ ZBIÓRKĘ ODPADÓW W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH"
     • FINAŁ XXVI EDYCJI ,,KONKURSU NA SELEKTYWNĄ ZBIÓRKĘ ODPADÓW W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH"

     • 24.05.2022
     • W dniu 19 maja 2022 r. w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 w Elblągu odbył się finał XXVI edycji ,,Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów w placówkach oświatowych" w roku szkolnym 2021/2022. Organizatorem imprezy  był Zakład Utylizacji w Elblągu oraz Zespół Szkół i Placówek Sportowych w Elblągu. Za rozbudzanie aktywności ekologicznej, wsparcie oraz pomoc w kształtowaniu postaw ekologicznych  wśród najmłodszych mieszkańców regionu otrzymaliśmy dyplomy i nagrody.

      Nasza szkoła otrzymała  wyróżnienie za udział w zbiórce odpadów w tym czek na kwotę 500 zł oraz nagrody rzeczowe dla najaktywniejszych liderów XXVI edycji programu, które zostaną wręczone uczniom na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

      Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie dziękujemy. I działamy dalej.

      E.Ł.

    • NOC MUZEÓW
     • NOC MUZEÓW

     • 24.05.2022
     • Dnia 14.05.2022 odbyła się Noc Muzeów. Akcję wspierali wolontariusze naszej szkoły, dbając o prawidłowy przebieg imprezy. Otrzymali oni piękne  podziękowania  od pana Lecha Trawickiego -  Dyrektora Muzeum Arecheologiczno - Historycznego w Elblągu w postaci orginalnych dyplomów.

      Poniżej lista wolontariuszy ,którzy zaangażowali się w akcje w dniu 14.05.2022 od godz18.00 d0 23.00.

      Brawoo !!! 

    • TEATR STODOŁA W III LO
     • TEATR STODOŁA W III LO

     • 19.05.2022
     • Dnia 13.05.2022r w murach naszej szkoły gościł Teatr Stodoła. Tworzy go 13-nastka młodych ludzi, która podczas wspólnego wyjazdu otworzyła swoje serca, przerwała ciszę, przestała tłumić emocje w sobie i postanowiła mówić na głos to co myśli. Z wspólnego trwania razem wypłynął spektakl: ,,Czy nazwałaby Pani siebie optymistką?". Spektakl ten mówi o tym co męczy, boli i denerwuje młodych. Myślą zawarta w przedstawieniu jest  wkraczanie w dorosłość oraz o próbie opanowania i poskromnienia młodzieńczych emocjach. Jest aktem odwagi, który ma na celu wyciskać emocje, bojaźnie i wahania. Swoją twórczością Teatr Stodoła pragnie poruszać każde serca, skłaniać do refleksji.

  • Galeria zdjęć

    brak danych