• LICEALIADA W LEKKIEJ ATLETYCE 2021
     • LICEALIADA W LEKKIEJ ATLETYCE 2021

     • 11.06.2021
     • Na otwartym pełnowymiarowym stadionie w Pasłęku odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach Licealiady. Tradycyjnie już ten piękny obiekt gościł młodzież szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych startującą w dziesięciu konkurencjach.

      I tym razem królowa sportu okazała się łaskawa dla zawodników III LO- wróciliśmy obsypani medalami w różnych konkurencjach lekkoatletycznych.

      Dziewczęta indywidualnie: Maja Brzezińska-I miejsce w pchnięciu kulą, Magdalena Beling-II miejsce w skoku w dal oraz III miejsce w biegu na 400 metrów, Kinga Gastoł-II miejsce w biegu na 800 m, Weronika Bachewicz-III miejsce w skoku wzwyż, Zuzanna Daniłowicz- III miejsce w biegu na 200 m, Martyna Pakuła-III miejsce w rzucie oszczepem, Dominika Pych-IV miejsce w biegu na 200 m.

      Sprinterska sztafeta dziewcząt 4x100 m zdobyła brązowy medal.

      Chłopcy indywidualnie: Grzegorz Stromski-I miejsce w skoku w dal oraz II miejsce w biegu na 200 m, Miłosz Szczepanik- III miejscu w biegu na 200 m, Alex Van Ieperen- III miejsce w biegu na 400 m oraz IV w skoku wzwyż, Jakub Szóstek- III miejsce w pchnięciu kulą oraz VI w rzucie oszczepem. Dodatkowo dobrymi wynikami mogą pochwalić się: Iwo Rudziński, Aleks Łęcki, Kornel Żelichowski, Kajetan Dymowski i Kacper Chmielewski.

      Sprinterska sztafeta  chłopców-srebrny medal Licealiady.

      Zawody odbyły się w bardzo dobrych warunkach pogodowych i wspaniałej sportowej atmosferze.

      Warto podkreślić, że reprezentacja III LO była najliczniejszą szkolną drużyną  a wyniki świadczą o dobrym przygotowaniu i napawają sportową dumą!!!

      Gratulacje !!!

      WM.

    • PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT
     • PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT

     • 09.06.2021
     • W ramach Licealiady w dniu 8 czerwca w sali gimnastycznej III LO rozegrane zostały półfinały w siatkówce dziewcząt. Gościliśmy trzy żeńskie drużyny: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z Olsztyna, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 z Bartoszyc, LO II z Elbląga. Wszystkie wymienione szkoły realizują sportowe programy w siatkówce dziewcząt, co sprawiło, że dla naszego zespołu byli to bardzo trudni przeciwnicy.

      Można powiedzieć, że uczennice III LO mierzyły się z profesjonalistami. Tym większe brawa za waleczność dla naszych dziewcząt !!! Reprezentację III LO stanowią: Weronika Bachewicz, Magdalena Beling, Iga Bewicz, Amelia Białkowska, Zuzanna Chmielecka, Weronika Kłos, Julia Sałka, Sabina Stępniewska.

      Turniej wygrał zespół z Olsztyna i zasłużenie awansował do finału wojewódzkiego zawodów. Rozgrywki były na wysokim poziomie i kibice (nasi uczniowie) z ciekawością i dużą przyjemnością oglądali to sportowe widowisko.

      Po długiej przerwie nasza sala gimnastyczna rozbrzmiewała sportowymi emocjami i tak powinno pozostać !

      Zespół III LO, pomimo że nie faworyt zawodów, zaprezentował się bardzo dobrze. Po tak długiej przerwie dziewczyny potrafiły wspólnie walczyć ze znakomitymi sportowymi przeciwnikami.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów !!!                                                                                                                                                                                                      WM.

      zdjęcia z półfinałów

    • PIERWSZE PO DŁUGIEJ PRZERWIE LABORATORYJNE LEKCJE BIOLOGII
     • PIERWSZE PO DŁUGIEJ PRZERWIE LABORATORYJNE LEKCJE BIOLOGII

     • 07.06.2021
     • Powrót do szkoły był dla nas wszystkich pełen obaw i niepokoju. Aby rozładować stres i urozmaicić pierwsze po dłuższej przerwie lekcje biologii w szkole, klasy drugie rozpoczęły swoją naukę od nadrabiania umiejętności praktycznych. Uczniowie klasy 2c i 2g wykonali sekcję karasia pospolitego i śledzia bałtyckiego, przypominając i utrwalając sobie morfologię i anatomię ryb.

      Wszyscy bardzo odważnie podeszli do zadania i wykazali się dużą wiedzą praktyczną podczas obserwacji ryb, zakupionych wcześniej w sklepie. Uczniowie pracowali w grupach, każdy miał wyznaczone zadanie, w zależności od preferencji: jedni izolowali narządy i układy wewnętrzne, inni rozpoznawali elementy budowy i wykonywali preparaty mikroskopowe czy przygotowywali fotorelację z zajęć do oceny pracy grupy. Zapraszamy do obejrzenia niektórych z nich.

      Ewa Piwcewicz

      sekcja ryby

    • WYNIKI KONKURSU NA PRZEMÓWIENIE W JĘZYKU ANGIELSKIM
     • WYNIKI KONKURSU NA PRZEMÓWIENIE W JĘZYKU ANGIELSKIM

     • 06.06.2021
     • Po burzliwych i wyjątkowo trudnych naradach rozstrzygnięto konkurs na przemówienie w języku angielskim dla uczniów naszej szkoły. Miło nam poinformować, że zwyciężczynią konkursu została Weronika Gęsina z klasy 1b. Drugie miejsce nauczyciele języka angielskiego postanowili przyznać Oskarowi Chabowskiemu z klasy 2g oraz Kornelii Malickiej z 1c. Trzecie miejsce należy do uczniów klasy 1b: Uli Łopackiej i Nikodema Kęski.

      Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Poniżej prezentujemy zwycięski "speech" Weroniki na temat " Having a pet - pleasure or responsibility?"

    • POMAGAMY INNYM
     • POMAGAMY INNYM

     • 26.05.2021
     • Dzień dobry moi drodzy

      Pomału wracamy do normalności i już niedługo będziemy mogli wrócić do tych wszystkich rzeczy, których nie mogliśmy robić przez kilka miesięcy. Jedną z nich jest wolontariat. Zaczynamy od pomocy koleżeńskiej związanej z trudnościami, które mogły się pojawić przy niektórych przedmiotach. Wszystkie osoby, które chcą pomóc swoim rówieśnikom lub potrzebują pomocy proszę o zgłaszanie się na mój czat na platformie Teams. W zespole wolontariat będziecie mogli znaleźć wszystkie informacje związane z tą inicjatywą.

      Opiekun wolontariatu

      Bogdan Płaza

    • WSPÓŁPRACA Z PWSZ
     • WSPÓŁPRACA Z PWSZ

     • 23.05.2021
     • W ramach współpracy naszego liceum z Instytutem Języków Obcych PWSZ w Elblągu, 19 maja uczniowie klas o profilach humanistycznych, w tym językowo- biznesowych i medialnych, uczestniczyli w interesująco poprowadzonym wykładzie p. Arco van Ieperena „Social Media in Marketing

      Młodzież mogła zwrócić baczniejszą uwagę na biznesowe aspekty wykorzystania tak popularnych mediów społecznościowych i sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, również włączając się do dialogu z wykładowcą. Mamy nadzieję, że ten wykład będzie dla naszych uczniów inspiracją.

    • WSPÓŁPRACA Z PG
     • WSPÓŁPRACA Z PG

     • 23.05.2021
     • W dniach 17-26 maja uczniowie klas 1d, 2d i 2h biorą udział w realizacji projektu Politechniki Gdańskiej „Politechnika Wielu Pokoleń”. W ramach projektu zajęcia „Wizualizacja wybranych zagadnień matematycznych w GeoGebrze” prowadzi Pani dr Dorota Żarek, wykładowca PG.

      Celem projektu jest poszerzenie wiedzy matematycznej, rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów z wykorzystaniem metod i narzędzi informatycznych, tworzenie kreatywnych rozwiązań tego samego problemu, rozwijanie umiejętności kognitywnych, a także przygotowanie uczniów do akademickiego sytemu nauczania. To ważne doświadczenie dla przyszłych studentów.

    • PUBLIC SPEAKING W III LO
     • PUBLIC SPEAKING W III LO

     • 17.05.2021
     • Z przyjemnością informujemy, iż po długich naradach jury składające się z nauczycieli języka angielskiego w naszej szkole rozstrzygnęło konkurs na przemówienie dla klas 7 i 8 szkół podstawowych z Elbląga i okolic. Oto laureaci konkursu:

      1 miejsce:

      Oliwier Wildenhain z SP 14 za speech „Is lying always bad?”

      oraz Alicja Kaczan z SP w Pieniężnie - „Environmental problems. Are we doomed?”

      2 miejsce:

      Gabriela Kamińska z SSP 3 - „Should young people leave home at the age of 16?”

      3 miejsce:

      Dawid Jędrzejewski z SP 19 - „Online computer games. To play or not to play?”

       

      Jury postanowiło również przyznać dwa wyróżnienia:

      Kacprowi Hołody z SP14 za speech „Having a pet – pleasure or responsibility?” oraz Katarzynie Skowrońskiej z SP 19 - „Is equality between men and women possible?”

      Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy serdecznie za udział w konkursie.

      Poniżej prezentujemy zwycięskie przemówienie Alicji.

    • BOTANICZNY SPACER Z APKĄ – WIOSENNE ZAJĘCIA TERENOWE KOŁA BIOLOGÓW
     • BOTANICZNY SPACER Z APKĄ – WIOSENNE ZAJĘCIA TERENOWE KOŁA BIOLOGÓW

     • 17.05.2021
     • W sobotę 15 maja członkowie koła biologów spotkali się po długiej przerwie podczas „Botanicznego spaceru z apką”. Zajęcia terenowe w Parku Traugutta odbyły się w ramach udziału w projekcie „ Elbląska Szkoła Eksperymentu”. Podczas zajęć oznaczaliśmy gatunki drzew nago i okrytonasiennych oraz zielnych, z wykorzystaniem aplikacji Plant Net, Flora Incognita, przewodników i kluczy do oznaczania roślin. Ponadto badaliśmy stopień zanieczyszczeń pyłowych powietrza w parku oraz stopień zanieczyszczenia tlenkami siarki z wykorzystaniem skali porostowej. Wynikiem naszej pracy w terenie będą zielniki sporządzone przez uczniów z oznaczonymi i opisanymi roślinami oraz dokumentacja przeprowadzonych badań.

      Botanika w terenie okazała się o wiele ciekawsza ale najbardziej cieszyliśmy się z tego, że w końcu się spotkaliśmy. Kolejne zajęcia z biostatystyki planujemy w Bażantarni.

      zdjęcia -zajecia terenowe

    • DRODZY UCZNIOWIE !
     • DRODZY UCZNIOWIE !

     • 13.05.2021
     • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 roku od 17 maja wracamy do nauki hybrydowej, od 31 maja do nauki stacjonarnej.

      Wydaje się , że tak  bardzo czekaliśmy na ten moment, a jednak radość ze spotkania z przyjaciółmi, koleżankami i kolegami, przyćmiewają liczne obawy.

      Zdajemy sobie sprawę, że po tak długim czasie powrót do szkoły może być dla niektórych z Was niekomfortowy.

      Zapewniamy, że zrobimy wszystko, by sprawić, aby tak nie było.

      Wszak hasłem III LO jest „Tworzymy relacje” !!!

      Naszym priorytetem będzie odbudowanie wzajemnych relacji i wsparcie Was w powrocie do tradycyjnego nauczania.

      Postarajmy się więc, by był to powrót radosny, byśmy ponownie stali się wspólnotą.

      Czekamy na Was z radością !!!

      Dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy III LO.

       

      Harmonogram pracy:

      1. Od 17-21 maja 2021 stacjonarnie będą pracowały wszystkie klasy pierwsze oraz drugie E i H ( pozostałe zdalnie)
      2. Od 24-28 maja 2021 stacjonarnie będą pracowały klasy drugie A, B, C, D, F, G ( pozostałe zdalnie)
      3. Od 31 maja 2021 wszystkie klasy powracają do pracy stacjonarnej
  • Galeria zdjęć

    brak danych