• KSIĄŻKA Z PLECAKA - HUMANIŚCI NA SPOTKANIU Z POEZJĄ    
     • KSIĄŻKA Z PLECAKA - HUMANIŚCI NA SPOTKANIU Z POEZJĄ    

     • 23.01.2021
     • Książka z plecaka to autorski projekt skierowany do uczniów i nauczycieli, oparty na idei partnerstwa i współpracy uniwersytetu ze szkołami. Jego pomysłodawcą i koordynatorem jest dr hab. Lech Giemza, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

      III LO nawiązało współpracę ze stowarzyszeniem i dołączyło do grona szkół związanych z projektem już w kwietniu ubiegłego roku. Podczas nauki zdalnej nasi uczniowie, szczególnie maturzyści brali udział w wykładach online prowadzonych przez wykładowcę KUL.

      Tematy spotkań zazwyczaj zazębiają się z podstawą programową, ale wykładowcy nie „robią lekcji”. Uczniowie mają szansę wejść w dyskusję, mogą spojrzeć na znane lektury z nowej, często zaskakującej perspektywy. Nie inaczej było podczas ostatniego, piątkowego spotkania z profesorem Lechem Giemzą.

      W wykładzie i warsztatach online, poświęconych twórczości Wisławy Szymborskiej uczestniczyli uczniowie klas: 2a, 3a i 3b. Mieli możliwość dyskusji na temat omawianych przez profesora tekstów poetki a także poznali ciekawostki z życia naszej noblistki. Mamy nadzieję, że udział w wykładzie zachęci młodych ludzi do sięgania po książki, ponieważ jak mówiła właśnie Wisława Szymborska: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła „.

      Katarzyna Maciesza                

    • PROSIMY O POMOC
     • PROSIMY O POMOC

     • 11.01.2021
     • Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,

      w imieniu mamy Lei Szewc zwracam się do Was z prośbą o pomoc uczennicy naszej szkoły z klasy 1a.

      Dziewczyna jest w trakcie terapii i długotrwałego leczenia. Koszt pobytu w ośrodku wynosi ponad 17 000 zł.

      Kwota jest duża, ale licząc na ofiarność Waszych serc, mam nadzieję, że uda się zebrać tę sumę.

      W tym trudnym czasie pandemii nie mamy możliwości zorganizowania kiermaszów, w czym jesteście naprawdę doskonali.

      Zapraszam zatem do licytacji kompozycji i wpłat na podane konto fundacji „Światełko życia”

      Numer konta: 27 1750 0012 0000 0000 3528 5016 (zwracamy się z prośbą o wpisanie w tytule przelewu nazwy zbiórki lub osoby, na którą realizowana jest wpłata)

      Wiem, że damy radę!

      Za wszystkie gesty życzliwości w imieniu Dyrekcji, Mamy Lei i samej Uczennicy serdecznie Wam dziękuję.

      Kamila Urbańska

      Wpłaty poprzez linka:

      https://swiatelkozycia.pl/produkt/mam-na-imie-lea-anoreksja-odebrala-mi-czastke-duszy/

    • ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
     • ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • 22.12.2020
     • 22 grudnia zostały rozstrzygnięte szkolne konkursy literackie w języku angielskim, których celem było m.in. rozwijanie kreatywności uczniów oraz możliwość zaprezentowania talentu i umiejętności językowych. W konkursie na wiersz, jury postanowiło przyznać dwa 1 miejsca. Zwyciężczyniami okazały się Katarzyna Kuczaba z klasy 1a (za wiersz „Rule of Age”) oraz Oliwia Stelmaczonek z klasy 1b (za wiersz „Ecliptic”). Drugie miejsce zajęła Maja Ziółkowska kl. 3b, a trzecie Kalina Babska kl.2b. Jury również wyróżniło utwór „A Difficult Decision” Amelii Witkowskiej z klasy 1d.

      Zwycięzcą konkursu na opowiadanie o tematyce bożonarodzeniowej został Michał Ziółkowski z klasy 3a.

      Jesteśmy pod wrażeniem dojrzałości nadesłanych prac.

      Gratulujemy serdecznie i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

      Nauczyciele języka angielskiego

    • SUKCES ALEKSA VAN IEPERENA W OLIMPIADZIE ZWOLNIENI Z TEORII
     • SUKCES ALEKSA VAN IEPERENA W OLIMPIADZIE ZWOLNIENI Z TEORII

     • 19.12.2020
     • Olimpiada Zwolnieni z Teorii jest pierwszą praktyczną olimpiadą w Polsce. Dzięki niej uczniowie mają szansę rozwijać kompetencje przydatne na rynku pracy, takie jak zarządzanie, kreatywność czy rozwiązywanie problemów a także zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy czy rekrutacji na studia.

      Uczeń klasy II h - Aleks Van Ieperen  zakwalifikował się do kolejnego etapu Olimpiady Zwolnieni z Teorii.  Aleks bierze udział w tym projekcie razem z piątką przyjaciół z innych szkół. Uczniowie przygotowują społeczny projekt ochrony środowiska. Łączy ich wspólny cel naprawy świata. W ramach Zwolnionych z teorii promują działania związane ze zmianą podejścia ludzi do problemu zanieczyszczania środowiska. Hasło projektu to sprzątamy ziemię.

      Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu ucznia III LO  a także z jego postawy.

      Na prośbę Aleksa zapraszamy na Facebooka: https://www.facebook.com./zadni.zmiany

      W ten sposób my wszyscy możemy zwiększyć zasięg projektu !!!

      Katarzyna Maciesza

    • OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
     • OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • 13.12.2020
     • 20 listopada odbył się szkolny etap Olimpiady Języka Angielskiego. Wzięło w niej udział ponad 20 uczniów. Olimpiada w tym roku odbyła się w formie zdalnej, co nie znaczy, że było łatwo. Test jak zawsze składał się z zadań leksykalno-gramatycznych typu tłumaczenie zdań i słownictwa, uzupełnianie luk, transformacje, zadania wielokrotnego wyboru. Najlepsi uczniowie w etapie szkolnym olimpiady to: Maksymilian Kowalski 1b, Patrycja Witkowska 3b, Kalina Babska 2b, Oskar Chabowski 2g, Jakub Skibiński 2b, Oliwia Gruszecka 3b, Karina Kirchhof 3b.

      Do drugiego etapu Olimpiady, który odbędzie się 22 stycznia 2021r  zakwalifikował się Maksymilian Kowalski z kl.1b.

      Serdecznie gratulujemy! 

    • WAŻNE TERMINY
     • WAŻNE TERMINY

     • 30.11.2020
      1. Nauczanie zdalne przedłużone do 03.01.2021r.
      2. Nowy termin ferie zimowych 04-17.01.2021r.
      3. Zmiany w terminarzu - terminarz

      Zachęcamy maturzystów do skorzystania z konsultacji w szkole.

    • KONSULTACJE DLA MATURZYSTÓW
     • KONSULTACJE DLA MATURZYSTÓW

     • 25.11.2020
     • Zapraszamy maturzystów na konsultacje z przedmiotów maturalnych. Uczniowie mogą umawiać się z nauczycielami na spotkania grupowe według harmonogramu:

      III a - środa

      III b - poniedziałek

      III c - czwartek

      III d - piątek 

      oraz konsultacje indywidualne bezpośrednio z nauczycielem.

      Zachęcamy do korzystania z konsultacji.

    • WALCZYMY Z HEJTEM
     • WALCZYMY Z HEJTEM

     • 25.11.2020
     • Uprzejmie informujemy, że w ramach realizacji Programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, został nagrany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci młodzieży, skierowany głównie do rodziców.

    • PROFIL MEDYCZNO - PRZYRODNICZY W III LO
     • PROFIL MEDYCZNO - PRZYRODNICZY W III LO

     • 08.05.2020
     •  - film promocyjny - profil medyczno - przyrodniczy

       - film promocyjny - profil medyczno - przyrodniczy

       

      Klasa o profilu medyczno-przyrodniczym to miejsce dla osób zainteresowanych biologią, chemią, medycyną czy ochroną przyrody. Realizujemy tu program na poziomie rozszerzonym z biologii i chemii, ponadto przedmiotem uzupełniającym jest chemia - praktyka laboratoryjna. Przygotowania do egzaminów z przedmiotów maturalnych prowadzone są pod kierunkiem pedagogów z wieloletnim doświadczeniem, będących czynnymi egzaminatorami maturalnymi.

       

      Na lekcjach stawiamy na naukę przez doświadczenie i eksperyment, wiele czasu poświęcamy też na ćwiczenie rozwiązywania zadań maturalnych i przygotowania do konkursów przedmiotowych.  Swoją wiedzę i zainteresowania rozszerzamy na licznych zajęciach dodatkowych, związanych z tematyką wiodącą profilu.  Odbywają się one we współpracy z uczelniami wyższymi takimi jak: Uniwersytet Warmińsko - Mazurski, Uniwersytet Gdański, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna (Wydział Nauk o Zdrowiu). Uczestniczymy w wykładach, warsztatach, zajęciach terenowych z udziałem wykładowców zarówno na terenie tych uczelni jak i w naszej szkole.

       

      Koordynujemy wiele działań związanych z ochroną środowiska we współpracy z Zakładem Utylizacji Odpadów np. zajęcia warsztatowe na terenie zakładu, selektywna zbiórka odpadów w szkole. Dzięki współpracy z  Elbląskim Centrum Edukacji Ekologicznej założyliśmy na terenie szkoły ogród przyjazny ptakom. Chętnie i z sukcesami uczestniczymy w konkursach o tematyce ekologicznej.

       

      Włączamy się też w akcje związane z ochroną zdrowia np. Dzień  Dawcy Szpiku DKMS, Marsze Zdrowia elbląskich Amazonek czy Pola Nadziei. Uczestniczymy w wykładach związanych z profilaktyką chorób organizowanych przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu czy cyklicznych "Młodzieżowych spotkaniach z medycyną" , których organizatorem jest  Gdański Uniwersytet Medyczny i Okręgowa Izba Lekarska.

       

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych aktywności w szkole i nie tylko.

      A od września czekamy na Was w murach naszej szkoły!

       

      Ewa Piwcewicz, Paweł Banach

    • KONKURS MATEMATYKA W FOTORAFII
     • KONKURS MATEMATYKA W FOTORAFII

     • 17.11.2020
     • W październiku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Fotograficzny „MATEMATYKA W FOTORAFII”. Jego celem było budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii. Polegał na wykonaniu zdjęcia ilustrującego dowolne pojęcie matematyczne i opatrzenie go stosownym tytułem. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I C, I D, II A, II D i II H.

      Wpłynęło 27 zdjęć. Ich autorzy wykazali się kreatywnością i spostrzegawczością. Zdjęcia przedstawiają matematykę dostrzeżoną przez autorów w architekturze, przyrodzie, kulinariach i w innych obszarach. Jury w składzie: P. Wicedyrektor Kamila Urbańska, Opiekun SU P. Mariola Babraj oraz nauczyciele matematyki jednogłośnie postanowiło przyznać I nagrodę za zdjęcie „Kwadratowa spirala” autorstwa Jakuba Nowaka z kl. II D. Wyróżniono również prace: „Nocne proste” - Żaneta Mała kl. II A, „Podwójny ostrosłup- zebra w parku” - Kacper Rosiak kl. II H,

       

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Ich prace będzie można podziwiać na holu I piętra.

       

      Zdjęcia przedstawiają matematykę dostrzeżoną przez autorów w architekturze, przyrodzie, kulinariach i w innych obszarach.

  • Galeria zdjęć

    brak danych