• KAROLINA SZCZEPAŃSKA FINALISTKĄ ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO OLIMPIADY WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE
     • KAROLINA SZCZEPAŃSKA FINALISTKĄ ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO OLIMPIADY WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

     • 16.04.2021
     • Karolina Szczepańska z klasy IIIb to z pewnością jedna z najwybitniejszych uczennic III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w całej historii szkoły.

      Karolina ma na swoim koncie spektakularne inne sukcesy. W roku szkolnym 2018/2019 została laureatką III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Do broni ! Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej”. Uzyskała też najwyższą średnią ocen w szkole, za co została wyróżniona Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

      Z kolei roku szkolnym 2019/2020 została finalistką etapu ogólnopolskiego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej i po raz kolejny osiągnęła najwyższą średnią w szkole - 6,0! Skutkowało to również kolejnym Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

      Trzeci rok nauki w naszej szkole przyniósł właśnie Karolinie trzeci ogólnopolski sukces. Została finalistką etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie!

      Karolinie serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów na nadchodzącej maturze!

      A. Nieszporek

    • ŻYCIE W ZGODZIE Z NATURĄ. ZASADA 3R (REDUCE, REUSE, RECYCLE)
     • ŻYCIE W ZGODZIE Z NATURĄ. ZASADA 3R (REDUCE, REUSE, RECYCLE)

     • 15.04.2021

     • Bycie eko jest bardzo… nie tylko modne ale ekonomiczne. Zwłaszcza, gdy zasada 3R( z ang. Reduce, Reuse, Recycle) nie jest nam obca.

      Oznacza ona podejmowanie 3 czynności: redukuj (czyli unikaj kupowania zbędnych rzeczy), używaj ponownie, utylizuj (najlepiej: oddaj do recyklingu).

      ZADANIE KONKURSOWE:
      Przedstaw takie działania najlepiej na swoim przykładzie, swojej rodziny i w swoim otoczeniu. Udokumentuj je robiąc zdjęcia, opisz te działania, podaj krótko skutki podjętych działań.

      Działania przedstaw w formie prezentacji lub krótkiego filmu.

      Każdy uczestnik otrzyma punkty z zachowania oraz pozytywne oceny z geografii, biologii lub przyrody.
      Przewidywane nagrody rzeczowe dla najlepszych prac:)

      Więcej informacji u nauczycieli geografii i biologii

      Na prace czekamy do 25 kwietnia

      plakat

    • KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY
     • KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY

     • 15.04.2021
     • Z dumą pragniemy poinformować, że nasza uczennica Maja Brzezińska znakomicie zaznaczyła swoja obecność na ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Polski U-18. W dwumeczu Polski z Łotwą 13 i 14 kwietnia, Maja strzeliła trzy bramki (jedną w pierwszym spotkaniu, dwie w drugim). Oba mecze zakończyły się wynikiem 9-0 dla Polski. Maja Brzezińska od roku jest regularnie powoływana do reprezentacji Polski w hokeju na lodzie.

      BP

    • SUKCES INGI WIŚNIEWSKIEJ 
     • SUKCES INGI WIŚNIEWSKIEJ 

     • 14.04.2021
     • Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy z kl. 1c Ingi Wiśniewskiej, która zajęła II miejsce w Konkursie o Żołnierzach Wyklętych. Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent RP, Pan Andrzej Duda. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć z historii.

    • KARTKA Z EKO KALENDARZA 14 KWIETNIA DZIEŃ GAPIENIA SIĘ W NIEBO
     • KARTKA Z EKO KALENDARZA 14 KWIETNIA DZIEŃ GAPIENIA SIĘ W NIEBO

     • 13.04.2021
      • Jak często patrzysz w niebo?

      Dzisiejsza kartka z Eko kalendarza  zachęca do docenienia piękna błękitnego nieba. Jest to doskonała okazja by wyjść na zewnątrz i zobaczyć, co się dzieje ponad naszymi głowami. Nigdy nie wiesz, co możesz tam zobaczyć.

      • Zadanie na dziś:

      Oderwij się od komputera np.  na przerwie i wyjrzyj przez okno, albo lepiej wyjdź na zewnątrz i poszukaj kształtów w chmurach, popatrz na przelatujące ptaki.

      • Na co można się gapić?

      Na wszystko: chmury, ptaki, samoloty, balony, nietoperze, lotnie, fruwające, niestety „foliówki”, latawce, ptaki, drony, motyle, bumerangi, tęcze, sztuczne satelity, wszelkie gwiazdy w tym Słońce lub na  Księżyc.

      • Kiedy:

      Można patrzeć w dzień, ale też i nocą. Nie tylko 14 kwietnia

      • Przy okazji:

      Czy wiesz dlaczego niebo jest niebieskie?

      W skrócie: Źródłem światła, docierającego na Ziemię, jest przede wszystkim Słońce. Światło to jest białe, co znaczy, że jest mieszanką różnych barw: fioletowych, niebieskich, zielonych, żółtych i czerwonych. Cząsteczki atmosfery ziemskiej (składającej się z gazów, pyłów, cząsteczek wody) najsilniej rozpraszają światło w kolorze niebieskim i są bardzo dobrze widoczne dla ludzkiego oka, dlatego też niebo wydaje nam się niebieskie.

      Źródło: Internet

       E. Ł.

      plakat

    • HISTORIA I WOS
     • HISTORIA I WOS

     • 19.02.2021
     • Dobrze wykształcony humanista to człowiek o szerokich horyzontach w myśleniu, potrafiący widzieć więcej i głębiej, w swoim patrzeniu na świat uwzględnia dobro człowieka, rozumie mechanizmy funkcjonowania człowieka, grup społecznych, ale zna też mechanizmy kierujące procesami historycznymi.

      Wbrew ogólnie krążącym mitom humaniści pracują w różnych zawodach i na różnych stanowiskach. Humaniści pracują w administracji państwowej, w mediach, są tłumaczami, uczą języków obcych, otwierając ludziom drzwi do świata, a gruntowne przygotowanie humanistyczne jest potrzebne w każdym zawodzie, który wymaga wiedzy humanistycznej, sprawności językowej, umiejętności komunikowania się z innymi, umiejętności pisania tekstów, czy też znajomości języków obcych. Kończąc ten profil możesz studiować prawo, psychologię, socjologię, stosunki międzynarodowe, administrację, filologie i wiele innych kierunków uniwersyteckich.

      W III LO  możesz wybrać jeden z dwóch profili o tym charakterze:

      1. Humanistyczny (dyplomatyczno-prawny)pod patronatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.  

      Z przedmiotami rozszerzonymi: językiem polskim, językiem angielskim, wiedzą o społeczeństwie oraz przedmiotem uzupełniającym: podstawy prawa

      2. Humanistyczny pod patronatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.  

      Z przedmiotami rozszerzonymi: językiem polskim, językiem angielskim, historią i przedmiotem uzupełniającym: retoryka

       

      Nasz profile humanistyczne to:

      - możliwość wyboru rozszerzenia z: historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, języka angielskiego,

      - możliwość wyboru języka polskiego na poziomie rozszerzonym, pozwalająca na głębsze i wnikliwsze poznanie literatury i sztuki oraz jej interpretacji,

      - szeroki wachlarz wyboru nauki drugiego języka obcego spośród następujących:  język angielski, język francuski, język niemiecki, język hiszpański i język włoski,

      - współpraca z osobami reprezentującymi zawody prawnicze  (wykłady, wizyty w sądzie) oraz z uczelniami (Wydział Prawa i Administracji  Uniwersytetu Gdańskiego),

      - udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych,

      - zajęcia dodatkowe realizowane w formie kół zainteresowań.

      Wybierz jeden z profili humanistycznych w naszej szkole i rozwijaj swoje pasje i zainteresowania.

      nasza młodzież realizuje swoje pasje

    • PROFIL MEDYCZNO - PRZYRODNICZY W III LO
     • PROFIL MEDYCZNO - PRZYRODNICZY W III LO

     • 23.02.2021
     • Klasa o profilu medyczno-przyrodniczym to miejsce dla osób zainteresowanych biologią, chemią, medycyną czy ochroną przyrody. Realizujemy tu program na poziomie rozszerzonym z biologii i chemii, ponadto przedmiotem uzupełniającym jest chemia - praktyka laboratoryjna. Przygotowania do egzaminów z przedmiotów maturalnych prowadzone są pod kierunkiem pedagogów z wieloletnim doświadczeniem, będących czynnymi egzaminatorami maturalnymi.

      Na lekcjach stawiamy na naukę przez doświadczenie i eksperyment, wiele czasu poświęcamy też na ćwiczenie rozwiązywania zadań maturalnych i przygotowania do konkursów przedmiotowych.  Swoją wiedzę i zainteresowania rozszerzamy na licznych zajęciach dodatkowych, związanych z tematyką wiodącą profilu.  Odbywają się one we współpracy z uczelniami wyższymi takimi jak: Uniwersytet Warmińsko - Mazurski, Uniwersytet Gdański, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna (Wydział Nauk o Zdrowiu). Uczestniczymy w  wykładach, warsztatach, zajęciach terenowych z udziałem wykładowców zarówno na terenie tych uczelni jak i w naszej szkole.

      Kordynujemy wiele działań związanych z ochroną środowiska we współpracy z Zakładem Utylizacji Odpadów np. zajęcia warsztatowe na terenie zakładu, selektywna zbiórka odpadów w szkole. Dzięki współpracy z  Elbląskim Centrum Edukacji Ekologicznej założyliśmy na terenie szkoły ogród przyjazny ptakom. Chętnie i z sukcesami uczestniczymy w konkursach o tematyce ekologicznej.

      Włączamy się też w akcje związane z ochroną zdrowia np. Dzień  Dawcy Szpiku DKMS, Marsze Zdrowia elbląskich Amazonek czy Pola Nadziei. Uczestniczymy w wykładach związanych z profilaktyką chorób organizowanych przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu czy cyklicznych "Młodzieżowych spotkaniach z medycyną", których organizatorem jest  Gdański Uniwersytet Medyczny i Okręgowa Izba Lekarska.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych aktywności w szkole i nie tylko.

      A od września czekamy na Was w murach naszej szkoły!

      Ewa Piwcewicz, Paweł Banach

      lekcje biologii i chemii w III LO

    • KLASA EKONOMICZNO-BIZNESOWA
     • KLASA EKONOMICZNO-BIZNESOWA

     • 10.03.2021
     • Drodzy Ósmoklasiści !

      Klasa ekonomiczno - biznesowa to świetny wybór dla osób zainteresowanych matematyką i geografią

      Te przedmioty oraz język angielski będą realizowane na poziomie rozszerzonym. Ponadto zaplanowane są w tej  klasie zajęcia dodatkowe: ekonomia w biznesie.

      Do klasy o tym profilu zapraszają uczennice obecnej klasy pierwszej politechnicznej, zapraszamy na film, który samodzielnie przygotowały.

    • SUKCES UCZNIA ALEXA VAN IEPERENA
     • SUKCES UCZNIA ALEXA VAN IEPERENA

     • 28.03.2021
     • Uczeń klasy II h- Alex van Ieperen przeszedł do kolejnego etapu olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii.

      Olimpiada Zwolnieni z Teorii jest pierwszą praktyczną olimpiadą w Polsce. Dzięki niej uczniowie mają szansę rozwijać kompetencje przydatne na rynku pracy, takie jak zarządzanie, kreatywność czy rozwiązywanie problemów a także zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy czy rekrutacji na studia.

      Przed Alexem jeszcze ostatni etap olimpiady, więc przyda mu się nasze (całej szkolnej społeczności) wsparcie. Serdecznie gratulujemy sukcesu, który w pandemicznej rzeczywistości jest tym bardziej ogromny.

      Trzymamy kciuki i czekamy na szczęśliwy finał!!!

    • MIEJSCE PRZYJZANE WOLONTARIUSZOM
     • MIEJSCE PRZYJZANE WOLONTARIUSZOM

     • 25.03.2021
     • III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Elblągu spełnia kryteria wysokiej jakości zarządzania wolontariatem i współpracy z wolontariuszami z Korpusu Solidarności.

  • Galeria zdjęć

    brak danych