Więcej zdjęć w galerii.
Więcej zdjęć w galerii.
To jedno z największych wydarzeń w historii polskiego teatru. Polska odsłona spektaklu "Notre Dame de Paris" była bardzo wyczekiwana już od momentu paryskiej premiery. W oryginalnej wersji w rolę Quasimodo wcielił się Garou, a piosenka "Belle" została nominowana do tytułu Song of the Century – Piosenka Wieku.
14 grudnia 2016 roku uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą panią Teresą Rakowską mieli okazję obejrzeć ten wspaniały spektakl w Teatrze Muzycznym w Gdyni. To było świetne, profesjonalnie przygotowane widowisko. Oprawa muzyczna stała na najwyższym poziomie, scenografia i choreografia zapierały dech w piersiach, a aktorzy dali z siebie wszystko. Całość tworzyła cudowne przedstawienie, które warte było każdej chwili poświęconej na podróż do Gdyni, aby je zobaczyć. Wszyscy doświadczyli niezapomnianych wrażeń i na pewno zapamiętają na dłużej dźwięki i śpiewy dochodzące z katedry Notre Dame.
W ramach projektu Czytanie. Reaktywacja?, nad którym patronat objął Prezydent Elbląga odbył się 9 grudnia Marszobieg moli książkowych.
Impreza ta miała na celu promowanie dwóch najzdrowszych, zdaniem organizatorów zajęć, czyli czytania i biegania. Dwuosobowe drużyny z każdej elbląskiej szkoły miały przebiec 1875 metrów. Długość trasy to rok urodzenia Josepha Conrada - pisarza, który będzie patronem nadchodzącego 2017 roku.
Ponadto uczestnicy marszobiegu musieli odnaleźć 11 punktów, na których odpowiadali na pytania z literatury i wiedzy o języku. Start i meta usytuowane były przy Bramie Targowej a trasa marszobiegu prowadziła przez elbląską Starówkę.
Drużyna III LO to: Klaudia Lakowska i Mariusz Kuskowski z klasy II a. Wyposażeni w mapę, dzielnie walczyli o jak najlepszy czas i odgadnięcie wszystkich zadań. W biegu uczestniczyły szkoły wszystkich szczebli, więc nagrody będą przyznawane w różnych kategoriach. Marszobieg moli książkowych był częścią projektu promującego czytelnictwo, a jego finał odbędzie się 25 kwietnia 2017 roku.
Do udziału w innych konkursach zapraszamy (szczegóły u nauczycieli j.polskiego), Klaudii i Mariuszowi dziękujemy za reprezentowanie III LO.
Katarzyna Maciesza
Miłośnicy poezji polskiej 8 grudnia 2016 r. wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, podczas którego zaprezentowali wybrany utwór polskiego poety. Wszyscy wykazali się wyjątkową wrażliwością na piękno ojczystej mowy oraz umiejętnością interpretacji ulubionych wierszy. Wśród uczestników konkursu byli uczniowie z klas pierwszych i drugich. Laureatkami zostały:
I miejsce - Maja Patalon z klasy I a ( K.K. Baczyński „Deszcze”)
II miejsce – Agnieszka Nowokrzewska z klasy I b (J. Kaczmarski „Mury”)
III miejsce - Aleksandra Ptak z klasy I a (W. Szymborska „Nic dwa razy”)
Wyróżnienie – Alicja Czarnotta z klasy I b (T. Różewicz „Ocalony”)
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy !
Danuta Huszcza-Sawicka
Taki tytuł nosił wykład, jaki wygłosiła dr Adrianna Adamek, włączając się tym samym w obchody Roku Sienkiewicza. Kończący się rok 2016 był rokiem pisarza, którego setna rocznica śmierci przypadała na 15 listopada.
Uczniowie klas humanistycznych mieli okazję poznać sylwetkę autora odwiedzając miejsca z nim związane. Prezentacja naszego gościa przeniosła słuchaczy i widzów do Woli Okrzejskiej – miejsca urodzenia pisarza, Warszawy, w które studiował a także Krakowa, Zakopanego, gdzie odpoczywał. Ważnym miejscem na mapie Polski jest Oblęgorek pod Kielcami. Dworek ten to dar Polaków dla Sienkiewicza, który ufundowali pisarzowi z okazji otrzymania Literackiej Nagrody Nobla w 1905 roku.
Dr Adrianna Adamek opowiedziała też o żywej pamięci o pisarzu, która trwa w jego rodzinnych miejscach. Kultywuje ją grono rodziny Sienkiewicza, między innymi wnuk pisarza , a także miłośnicy twórczości, do których nasz gość także należy.
Portret pisarza, miejsca, z którymi był związany być może zachęcą uczestników spotkania do sięgnięcia po książki Henryka Sienkiewicza.
K.M.
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,
możecie już sprawdzić Wasz plan lekcji. Wystarczy kliknąć na odnośniki na górze strony.
Powered by aSc EduPage