• MARTYNA PASTEWSKA 2F - LAUREATKA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO
    • MARTYNA PASTEWSKA 2F - LAUREATKA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

    • 13.06.2021
    • W marcu 2021 roku uczniowie naszej Szkoły po raz pierwszy mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności językowe biorąc udział w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka hiszpańskiego Olimpus Sesja wiosenna.

     Z dumą informujemy, że 6 miejsce uzyskała Martyna Pastewska z kl. 2F, uzyskując tym samym tytuł laureata.

     ¡Enhorabuena Martina!

   • ERASMUS ONLINE
    • ERASMUS ONLINE

    • 11.06.2021
    • Nie dane nam było dokończyć programu Erasmus + jak planowaliśmy z powodu pandemii. Już w marcu 2020 szkoła w Breukelen odmówiła przyjęcia gości ( gdybyśmy tam pojechali, mielibyśmy wielkie problemy z powrotem do domu). Program został zawieszony lecz postanowiliśmy go kontynuować.

     Zgodnie z tematem spotkania w Niderlandach, nasza grupa zrealizowała zadanie online, dotyczące charakterystycznych, polskich słodyczy. Jest ich wiele, a zatem po dyskusji wybraliśmy słynne toruńskie pierniki. Autorki opisały pokrótce najbardziej lubiane słodycze  a następnie przedstawiły historię tych wypieków, sięgającą XIV wieku. Przytoczyły także anegdotki, takie jak:

     “Give her cheesecake – she’ll give you a kick
     Give her gingerbread – she’ll give you a kiss”

     Kolejne zadanie dotyczyło niezrealizowanego wyjazdu do Brukseli, siedziby Parlamentu Europejskiego, Rady Europy i innych, kluczowych instytucji europejskich.  Opisaliśmy salę obrad plenarnych, czyli Hemicycle oraz rzeczy, które się w niej dzieją.

     Przede wszystkim obraduje tam 705 europosłów podzielonych wg klucza partyjnego (nie narodowego). W najważniejszych obradach biorą udział także członkowie Komisji Europejskiej (funkcje wykonawcze ) oraz Rady Unii Europejskiej. Sala znajduje się w zespole budynków, a obrady odbywają się w niej naprzemiennie z obradami w Strassburgu. Omawiane są tam sprawy budżetowe, związane z legislacją, podejmowane uchwały (bez mocy prawnej). Hemicycle można zwiedzać bezpłatnie po wcześniejszym zabukowaniu terminu. Obecnie możliwe jest także zwiedzanie wirtualne.

     zdjęcia - toruńskie pierniki, Hemicycle

   • LICEALIADA W LEKKIEJ ATLETYCE 2021
    • LICEALIADA W LEKKIEJ ATLETYCE 2021

    • 11.06.2021
    • Na otwartym pełnowymiarowym stadionie w Pasłęku odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach Licealiady. Tradycyjnie już ten piękny obiekt gościł młodzież szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych startującą w dziesięciu konkurencjach.

     I tym razem królowa sportu okazała się łaskawa dla zawodników III LO- wróciliśmy obsypani medalami w różnych konkurencjach lekkoatletycznych.

     Dziewczęta indywidualnie: Maja Brzezińska-I miejsce w pchnięciu kulą, Magdalena Beling-II miejsce w skoku w dal oraz III miejsce w biegu na 400 metrów, Kinga Gastoł-II miejsce w biegu na 800 m, Weronika Bachewicz-III miejsce w skoku wzwyż, Zuzanna Daniłowicz- III miejsce w biegu na 200 m, Martyna Pakuła-III miejsce w rzucie oszczepem, Dominika Pych-IV miejsce w biegu na 200 m.

     Sprinterska sztafeta dziewcząt 4x100 m zdobyła brązowy medal.

     Chłopcy indywidualnie: Grzegorz Stromski-I miejsce w skoku w dal oraz II miejsce w biegu na 200 m, Miłosz Szczepanik- III miejscu w biegu na 200 m, Alex Van Ieperen- III miejsce w biegu na 400 m oraz IV w skoku wzwyż, Jakub Szóstek- III miejsce w pchnięciu kulą oraz VI w rzucie oszczepem. Dodatkowo dobrymi wynikami mogą pochwalić się: Iwo Rudziński, Aleks Łęcki, Kornel Żelichowski, Kajetan Dymowski i Kacper Chmielewski.

     Sprinterska sztafeta  chłopców-srebrny medal Licealiady.

     Zawody odbyły się w bardzo dobrych warunkach pogodowych i wspaniałej sportowej atmosferze.

     Warto podkreślić, że reprezentacja III LO była najliczniejszą szkolną drużyną  a wyniki świadczą o dobrym przygotowaniu i napawają sportową dumą!!!

     Gratulacje !!!

     WM.

   • PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT
    • PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT

    • 09.06.2021
    • W ramach Licealiady w dniu 8 czerwca w sali gimnastycznej III LO rozegrane zostały półfinały w siatkówce dziewcząt. Gościliśmy trzy żeńskie drużyny: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z Olsztyna, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 z Bartoszyc, LO II z Elbląga. Wszystkie wymienione szkoły realizują sportowe programy w siatkówce dziewcząt, co sprawiło, że dla naszego zespołu byli to bardzo trudni przeciwnicy.

     Można powiedzieć, że uczennice III LO mierzyły się z profesjonalistami. Tym większe brawa za waleczność dla naszych dziewcząt !!! Reprezentację III LO stanowią: Weronika Bachewicz, Magdalena Beling, Iga Bewicz, Amelia Białkowska, Zuzanna Chmielecka, Weronika Kłos, Julia Sałka, Sabina Stępniewska.

     Turniej wygrał zespół z Olsztyna i zasłużenie awansował do finału wojewódzkiego zawodów. Rozgrywki były na wysokim poziomie i kibice (nasi uczniowie) z ciekawością i dużą przyjemnością oglądali to sportowe widowisko.

     Po długiej przerwie nasza sala gimnastyczna rozbrzmiewała sportowymi emocjami i tak powinno pozostać !

     Zespół III LO, pomimo że nie faworyt zawodów, zaprezentował się bardzo dobrze. Po tak długiej przerwie dziewczyny potrafiły wspólnie walczyć ze znakomitymi sportowymi przeciwnikami.

     Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów !!!                                                                                                                                                                                                      WM.

     zdjęcia z półfinałów

   • PIERWSZE PO DŁUGIEJ PRZERWIE LABORATORYJNE LEKCJE BIOLOGII
    • PIERWSZE PO DŁUGIEJ PRZERWIE LABORATORYJNE LEKCJE BIOLOGII

    • 07.06.2021
    • Powrót do szkoły był dla nas wszystkich pełen obaw i niepokoju. Aby rozładować stres i urozmaicić pierwsze po dłuższej przerwie lekcje biologii w szkole, klasy drugie rozpoczęły swoją naukę od nadrabiania umiejętności praktycznych. Uczniowie klasy 2c i 2g wykonali sekcję karasia pospolitego i śledzia bałtyckiego, przypominając i utrwalając sobie morfologię i anatomię ryb.

     Wszyscy bardzo odważnie podeszli do zadania i wykazali się dużą wiedzą praktyczną podczas obserwacji ryb, zakupionych wcześniej w sklepie. Uczniowie pracowali w grupach, każdy miał wyznaczone zadanie, w zależności od preferencji: jedni izolowali narządy i układy wewnętrzne, inni rozpoznawali elementy budowy i wykonywali preparaty mikroskopowe czy przygotowywali fotorelację z zajęć do oceny pracy grupy. Zapraszamy do obejrzenia niektórych z nich.

     Ewa Piwcewicz

     sekcja ryby

   • WYNIKI KONKURSU NA PRZEMÓWIENIE W JĘZYKU ANGIELSKIM
    • WYNIKI KONKURSU NA PRZEMÓWIENIE W JĘZYKU ANGIELSKIM

    • 06.06.2021
    • Po burzliwych i wyjątkowo trudnych naradach rozstrzygnięto konkurs na przemówienie w języku angielskim dla uczniów naszej szkoły. Miło nam poinformować, że zwyciężczynią konkursu została Weronika Gęsina z klasy 1b. Drugie miejsce nauczyciele języka angielskiego postanowili przyznać Oskarowi Chabowskiemu z klasy 2g oraz Kornelii Malickiej z 1c. Trzecie miejsce należy do uczniów klasy 1b: Uli Łopackiej i Nikodema Kęski.

     Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Poniżej prezentujemy zwycięski "speech" Weroniki na temat " Having a pet - pleasure or responsibility?"

   • POMAGAMY INNYM
    • POMAGAMY INNYM

    • 26.05.2021
    • Dzień dobry moi drodzy

     Pomału wracamy do normalności i już niedługo będziemy mogli wrócić do tych wszystkich rzeczy, których nie mogliśmy robić przez kilka miesięcy. Jedną z nich jest wolontariat. Zaczynamy od pomocy koleżeńskiej związanej z trudnościami, które mogły się pojawić przy niektórych przedmiotach. Wszystkie osoby, które chcą pomóc swoim rówieśnikom lub potrzebują pomocy proszę o zgłaszanie się na mój czat na platformie Teams. W zespole wolontariat będziecie mogli znaleźć wszystkie informacje związane z tą inicjatywą.

     Opiekun wolontariatu

     Bogdan Płaza

   • WSPÓŁPRACA Z PWSZ
    • WSPÓŁPRACA Z PWSZ

    • 23.05.2021
    • W ramach współpracy naszego liceum z Instytutem Języków Obcych PWSZ w Elblągu, 19 maja uczniowie klas o profilach humanistycznych, w tym językowo- biznesowych i medialnych, uczestniczyli w interesująco poprowadzonym wykładzie p. Arco van Ieperena „Social Media in Marketing

     Młodzież mogła zwrócić baczniejszą uwagę na biznesowe aspekty wykorzystania tak popularnych mediów społecznościowych i sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, również włączając się do dialogu z wykładowcą. Mamy nadzieję, że ten wykład będzie dla naszych uczniów inspiracją.

   • WSPÓŁPRACA Z PG
    • WSPÓŁPRACA Z PG

    • 23.05.2021
    • W dniach 17-26 maja uczniowie klas 1d, 2d i 2h biorą udział w realizacji projektu Politechniki Gdańskiej „Politechnika Wielu Pokoleń”. W ramach projektu zajęcia „Wizualizacja wybranych zagadnień matematycznych w GeoGebrze” prowadzi Pani dr Dorota Żarek, wykładowca PG.

     Celem projektu jest poszerzenie wiedzy matematycznej, rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów z wykorzystaniem metod i narzędzi informatycznych, tworzenie kreatywnych rozwiązań tego samego problemu, rozwijanie umiejętności kognitywnych, a także przygotowanie uczniów do akademickiego sytemu nauczania. To ważne doświadczenie dla przyszłych studentów.

   • PUBLIC SPEAKING W III LO
    • PUBLIC SPEAKING W III LO

    • 17.05.2021
    • Z przyjemnością informujemy, iż po długich naradach jury składające się z nauczycieli języka angielskiego w naszej szkole rozstrzygnęło konkurs na przemówienie dla klas 7 i 8 szkół podstawowych z Elbląga i okolic. Oto laureaci konkursu:

     1 miejsce:

     Oliwier Wildenhain z SP 14 za speech „Is lying always bad?”

     oraz Alicja Kaczan z SP w Pieniężnie - „Environmental problems. Are we doomed?”

     2 miejsce:

     Gabriela Kamińska z SSP 3 - „Should young people leave home at the age of 16?”

     3 miejsce:

     Dawid Jędrzejewski z SP 19 - „Online computer games. To play or not to play?”

      

     Jury postanowiło również przyznać dwa wyróżnienia:

     Kacprowi Hołody z SP14 za speech „Having a pet – pleasure or responsibility?” oraz Katarzynie Skowrońskiej z SP 19 - „Is equality between men and women possible?”

     Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy serdecznie za udział w konkursie.

     Poniżej prezentujemy zwycięskie przemówienie Alicji.

   • BOTANICZNY SPACER Z APKĄ – WIOSENNE ZAJĘCIA TERENOWE KOŁA BIOLOGÓW
    • BOTANICZNY SPACER Z APKĄ – WIOSENNE ZAJĘCIA TERENOWE KOŁA BIOLOGÓW

    • 17.05.2021
    • W sobotę 15 maja członkowie koła biologów spotkali się po długiej przerwie podczas „Botanicznego spaceru z apką”. Zajęcia terenowe w Parku Traugutta odbyły się w ramach udziału w projekcie „ Elbląska Szkoła Eksperymentu”. Podczas zajęć oznaczaliśmy gatunki drzew nago i okrytonasiennych oraz zielnych, z wykorzystaniem aplikacji Plant Net, Flora Incognita, przewodników i kluczy do oznaczania roślin. Ponadto badaliśmy stopień zanieczyszczeń pyłowych powietrza w parku oraz stopień zanieczyszczenia tlenkami siarki z wykorzystaniem skali porostowej. Wynikiem naszej pracy w terenie będą zielniki sporządzone przez uczniów z oznaczonymi i opisanymi roślinami oraz dokumentacja przeprowadzonych badań.

     Botanika w terenie okazała się o wiele ciekawsza ale najbardziej cieszyliśmy się z tego, że w końcu się spotkaliśmy. Kolejne zajęcia z biostatystyki planujemy w Bażantarni.

     zdjęcia -zajecia terenowe

   • DRODZY UCZNIOWIE !
    • DRODZY UCZNIOWIE !

    • 13.05.2021
    • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 roku od 17 maja wracamy do nauki hybrydowej, od 31 maja do nauki stacjonarnej.

     Wydaje się , że tak  bardzo czekaliśmy na ten moment, a jednak radość ze spotkania z przyjaciółmi, koleżankami i kolegami, przyćmiewają liczne obawy.

     Zdajemy sobie sprawę, że po tak długim czasie powrót do szkoły może być dla niektórych z Was niekomfortowy.

     Zapewniamy, że zrobimy wszystko, by sprawić, aby tak nie było.

     Wszak hasłem III LO jest „Tworzymy relacje” !!!

     Naszym priorytetem będzie odbudowanie wzajemnych relacji i wsparcie Was w powrocie do tradycyjnego nauczania.

     Postarajmy się więc, by był to powrót radosny, byśmy ponownie stali się wspólnotą.

     Czekamy na Was z radością !!!

     Dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy III LO.

      

     Harmonogram pracy:

     1. Od 17-21 maja 2021 stacjonarnie będą pracowały wszystkie klasy pierwsze oraz drugie E i H ( pozostałe zdalnie)
     2. Od 24-28 maja 2021 stacjonarnie będą pracowały klasy drugie A, B, C, D, F, G ( pozostałe zdalnie)
     3. Od 31 maja 2021 wszystkie klasy powracają do pracy stacjonarnej
   • IGA BEWICZ - ZDOBYWCZYNI SREBRNEGO MEDALU NA MISTRZOSTWACH POLSKI W KARATE SHOTOKAN   
    • IGA BEWICZ - ZDOBYWCZYNI SREBRNEGO MEDALU NA MISTRZOSTWACH POLSKI W KARATE SHOTOKAN   

    • 11.05.2021
    • Uczennica klasy II d - Iga Bewicz wywalczyła wicemistrzostwo Polski w kumite i zdobyła srebrny medal w kategorii kadetów (16-17 lat). To już kolejny, zdobyty przez utalentowaną zawodniczkę medal Mistrzostw Polski.

     Iga zgodziła się podzielić z nami wiedzą na temat tej dyscypliny sportu a także zdradzić tajemnicę swojego sukcesu. Jak mówi, sport towarzyszy jej od dziecka, ponieważ jako siedmiolatka zobaczyła na szkolnym korytarzu ogłoszenie dotyczące zajęć karate. Starszy brat trenował judo, więc Iga z zazdrością obserwowała czasem jego treningi.

     I tak zaczęły się regularne treningi karate, które okazało się wcale niełatwą dyscypliną. Wymaga cierpliwości i ciężkiej pracy, którą kieruje trener -p. Jan Zamojcin.

     Obecnie Iga startuje w kata i kumite. Kata to układa ruchów, które razem tworzą spójną całość, przy czym każdy ruch musi dopracowany perfekcyjnie. Każde kata opowiada własną historię, w którą trzeba się po prostu wczuć.

     Natomiast kumite to walka (oczywiście w ochraniaczach), gdzie każda z technik jest punktowana. Sukcesy zawodniczki dowodzą, że lata spędzone na sali nie poszły na marne a decyzja o rozpoczęciu treningów to najlepsza życiowa decyzja Igi.

     Jesteśmy dumni ,że mamy w naszej szkole taką uczennicę, która z powodzeniem realizuje życiowa pasję.

     Brawa dla Igi od całej społeczności III LO !!!

     najlepsze zawodniczki na podium

   • ELBLĄSKI TELEFON ZAUFANIA- „PRZYJAZNY NUMER”
    • ELBLĄSKI TELEFON ZAUFANIA- „PRZYJAZNY NUMER”

    • 11.05.2021
    • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

     Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu od maja bieżącego roku uruchamia pomoc dyżurujących pod telefonem zaufania specjalistów:

     „Przyjazny numer- elbląski telefon zaufania wsparciem dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w pandemii”

     Numer elbląskiego telefonu zaufania: 574 694 774 

     Telefon jest czynny 6 godzin przez 3 dni w tygodniu (wtorek i czwartek w godzinach 9.00 – 16.00 oraz w sobotę w godzinach 12.00 – 18.00). 

     Korzystanie z pomocy jest anonimowe – nie trzeba się przedstawiać, specjaliści zapewniają osobie dzwoniącej pełną dyskrecję. 

     Ponadto swój problem można opisać również poprzez przesłanie informacji na adres  mailowy: telza.elblag@o2.pl 

     Istnieje też możliwość skontaktowania się ze specjalistami udzielającymi pomocy psychologicznej poprzez komunikator internetowy Messenger na profilu Facebook Towarzystwa Przyjaciół dzieci w Elblągu

     W razie potrzeby zachęcam do korzystania z oferowanej pomocy, która koordynowana jest przez TPD w Elblągu, a współfinansowana przez Gminę Miasto Elbląg. 

     Aleksandra Witkowska- pedagog/ psycholog szkolny

   • PROFIL MEDYCZNO - PRZYRODNICZY W III LO
    • PROFIL MEDYCZNO - PRZYRODNICZY W III LO

    • 23.02.2021
    • Klasa o profilu medyczno-przyrodniczym to miejsce dla osób zainteresowanych biologią, chemią, medycyną czy ochroną przyrody. Realizujemy tu program na poziomie rozszerzonym z biologii i chemii, ponadto przedmiotem uzupełniającym jest chemia - praktyka laboratoryjna. Przygotowania do egzaminów z przedmiotów maturalnych prowadzone są pod kierunkiem pedagogów z wieloletnim doświadczeniem, będących czynnymi egzaminatorami maturalnymi.

     Na lekcjach stawiamy na naukę przez doświadczenie i eksperyment, wiele czasu poświęcamy też na ćwiczenie rozwiązywania zadań maturalnych i przygotowania do konkursów przedmiotowych.  Swoją wiedzę i zainteresowania rozszerzamy na licznych zajęciach dodatkowych, związanych z tematyką wiodącą profilu.  Odbywają się one we współpracy z uczelniami wyższymi takimi jak: Uniwersytet Warmińsko - Mazurski, Uniwersytet Gdański, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna (Wydział Nauk o Zdrowiu). Uczestniczymy w  wykładach, warsztatach, zajęciach terenowych z udziałem wykładowców zarówno na terenie tych uczelni jak i w naszej szkole.

     Kordynujemy wiele działań związanych z ochroną środowiska we współpracy z Zakładem Utylizacji Odpadów np. zajęcia warsztatowe na terenie zakładu, selektywna zbiórka odpadów w szkole. Dzięki współpracy z  Elbląskim Centrum Edukacji Ekologicznej założyliśmy na terenie szkoły ogród przyjazny ptakom. Chętnie i z sukcesami uczestniczymy w konkursach o tematyce ekologicznej.

     Włączamy się też w akcje związane z ochroną zdrowia np. Dzień  Dawcy Szpiku DKMS, Marsze Zdrowia elbląskich Amazonek czy Pola Nadziei. Uczestniczymy w wykładach związanych z profilaktyką chorób organizowanych przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu czy cyklicznych "Młodzieżowych spotkaniach z medycyną", których organizatorem jest  Gdański Uniwersytet Medyczny i Okręgowa Izba Lekarska.

     Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych aktywności w szkole i nie tylko.

     A od września czekamy na Was w murach naszej szkoły!

     Ewa Piwcewicz, Paweł Banach

     lekcje biologii i chemii w III LO

   • HISTORIA I WOS
    • HISTORIA I WOS

    • 19.02.2021
    • Dobrze wykształcony humanista to człowiek o szerokich horyzontach w myśleniu, potrafiący widzieć więcej i głębiej, w swoim patrzeniu na świat uwzględnia dobro człowieka, rozumie mechanizmy funkcjonowania człowieka, grup społecznych, ale zna też mechanizmy kierujące procesami historycznymi.

     Wbrew ogólnie krążącym mitom humaniści pracują w różnych zawodach i na różnych stanowiskach. Humaniści pracują w administracji państwowej, w mediach, są tłumaczami, uczą języków obcych, otwierając ludziom drzwi do świata, a gruntowne przygotowanie humanistyczne jest potrzebne w każdym zawodzie, który wymaga wiedzy humanistycznej, sprawności językowej, umiejętności komunikowania się z innymi, umiejętności pisania tekstów, czy też znajomości języków obcych. Kończąc ten profil możesz studiować prawo, psychologię, socjologię, stosunki międzynarodowe, administrację, filologie i wiele innych kierunków uniwersyteckich.

     W III LO  możesz wybrać jeden z dwóch profili o tym charakterze:

     1. Humanistyczny (dyplomatyczno-prawny)pod patronatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.  

     Z przedmiotami rozszerzonymi: językiem polskim, językiem angielskim, wiedzą o społeczeństwie oraz przedmiotem uzupełniającym: podstawy prawa

     2. Humanistyczny pod patronatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.  

     Z przedmiotami rozszerzonymi: językiem polskim, językiem angielskim, historią i przedmiotem uzupełniającym: retoryka

      

     Nasz profile humanistyczne to:

     - możliwość wyboru rozszerzenia z: historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, języka angielskiego,

     - możliwość wyboru języka polskiego na poziomie rozszerzonym, pozwalająca na głębsze i wnikliwsze poznanie literatury i sztuki oraz jej interpretacji,

     - szeroki wachlarz wyboru nauki drugiego języka obcego spośród następujących:  język angielski, język francuski, język niemiecki, język hiszpański i język włoski,

     - współpraca z osobami reprezentującymi zawody prawnicze  (wykłady, wizyty w sądzie) oraz z uczelniami (Wydział Prawa i Administracji  Uniwersytetu Gdańskiego),

     - udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych,

     - zajęcia dodatkowe realizowane w formie kół zainteresowań.

     Wybierz jeden z profili humanistycznych w naszej szkole i rozwijaj swoje pasje i zainteresowania.

     nasza młodzież realizuje swoje pasje

   • KLASA EKONOMICZNO-BIZNESOWA
    • KLASA EKONOMICZNO-BIZNESOWA

    • 10.03.2021
    • Drodzy Ósmoklasiści !

     Klasa ekonomiczno - biznesowa to świetny wybór dla osób zainteresowanych matematyką i geografią

     Te przedmioty oraz język angielski będą realizowane na poziomie rozszerzonym. Ponadto zaplanowane są w tej  klasie zajęcia dodatkowe: ekonomia w biznesie.

     Do klasy o tym profilu zapraszają uczennice obecnej klasy pierwszej politechnicznej, zapraszamy na film, który samodzielnie przygotowały.