• Odbiór świadectw maturalnych

    • 02.07.2024
    • Po odbiór tegorocznych świadectw maturalnych zapraszamy 9 lipca w godz. 11.00-13.00.

     Wydawanie świadectw odbywać się będzie w sali 13.

     Każda osoba, która zamierza odebrać dokument w imieniu maturzysty musi mieć przy sobie odpowiednie upoważnienie (do pobrania w pliku poniżej).

     Osoby, które chcą odebrać świadectwo w innym terminie mogą to zrobić w sekretariacie szkoły.

      

     Plik do pobrania:

     upowaznienie

    • Wytyczne odnośnie zdjęć do e-legitymacji szkolnych

    • 27.06.2024
    • Zdjęcia uczniów, którzy w roku szkolnym 2024/2025 dostaną się do 1 klasy muszą być dostarczone do 4 września 2024 r. do Sekretariatu na nośniku danych (pendrive) wg wytycznych przedstawiownych na zdjęciu.

     Wytyczne dotyczą również zdjęć uczniów, którzy ubiegają sie po 12 lipca 2024 r. o duplikat legitymacji.

   • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2024, CZYLI OSTATNIE SPOTKANIE PRZED WAKACJAMI
    • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2024, CZYLI OSTATNIE SPOTKANIE PRZED WAKACJAMI

    • 17.06.2024
    • Dziś po raz ostatni społeczność III LO spotkała się przed wakacjami w tak licznym gronie. To był dzień pełen emocji, wspomnień i podsumowań. Prawie 500 uczniów zakończyło dziś swoje licealne zmagania, a wśród nich aż 120 może pochwalić się szczególnym osiągnięciem - otrzymaniem świadectwa z czerwonym paskiem. To wspaniałe wyróżnienie, które świadczy o ich ciężkiej pracy i zaangażowaniu przez cały rok szkolny.
     Miniony rok szkolny był wyjątkowo wymagający, ale również bardzo owocny. Udało nam się zrealizować kilka ogólnopolskich projektów, które nie tylko wzbogaciły naszą wiedzę, ale także przyniosły wiele radości i satysfakcji. Wśród naszych uczniów znalazło się trzech laureatów olimpiad przedmiotowych, którzy dzięki swojej pracy, motywacji i determinacji zapewnili sobie indeksy na prestiżowe uczelnie wyższe. To ogromne osiągnięcie, które jest powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.
     Uczniowie bardzo aktywnie angażowali się także na polu wolontariatu. Udało im się zorganizować i przeprowadzić ponad 300 wyjść i wycieczek o charakterze naukowym i kulturalnym. Te działania pozwoliły młodzieży nie tylko poszerzyć swoje horyzonty, ale także przyczyniły się do rozwoju ich pasji i zainteresowań. Dzięki tym inicjatywom nasi uczniowie mogli bliżej poznać różnorodne dziedziny nauki i kultury, co z pewnością wpłynęło na ich rozwój osobisty.
     Na zakończenie tego intensywnego i pełnego wyzwań roku szkolnego, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za ich ciężką pracę, wsparcie i zaangażowanie. To dzięki wam ten rok był tak owocny i pełen sukcesów.

     Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji, pełnych zasłużonego odpoczynku i niezapomnianych przygód. Do zobaczenia we wrześniu!

    • KONKURS "ZOSTAŃ EKONOMISTĄ"

    • 20.06.2024
    • Weronika Gęsina oraz Maja Polskowska uczestniczyły w VIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Zostań ekonomistą" i przygotowały pracę pt. "Budżet gospodarstw domowych". Opiekunem zespołu była Pani Teresa Rakowska.

   • BARTEK WILMAŃSKI ZDOBYŁ INDEKS POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ
    • BARTEK WILMAŃSKI ZDOBYŁ INDEKS POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

    • 19.06.2024
    • Bartek Wilmański z klasy 3b na III miejscu w Polsce, zdobył indeks Politechniki WarszawskiejKonkurs o indeks był 2- etapowy. W I etapie uczestnicy przystąpili do testu wiedzy na temat przedsiębiorczości, następnie mieli za zadanie przygotowanie pracy badawczej na temat: Wykorzystanie AI w szkole I na uczelniach wyższych. Szanse czy zagrożenia". 13 maja 2024 r. praca została wysłana na Politechnikę Warszawską. 13 czerwca miał miejsce etap centralny, podczas którego 11 finalistów broniło pracę przed Jury. 19 czerwca podano wyniki. Bartek zdobył III miejsce w Polsce i "złoty indeks", ponieważ takie miano nosi ten konkurs - o zlote indeksy. Jesteśmy dumni z poziomu wiedzy i ogromnego zaangażowania zarówno ucznia, jak i nauczyciela.

     Ucznia przygotowała Teresa Rakowska, nauczyciel historii.

     Gratulujemy sukcesu I życzymy dalszych wielkich osiągnięć!.

   • WIEDZĄ WSZYSTKO O STAROŻYTNYM RZYMIE
    • WIEDZĄ WSZYSTKO O STAROŻYTNYM RZYMIE

    • 18.06.2024
    • Lena Ziętek, Anita Bienert, Ola Siedler i Maja Polkowska znalazły się w czołówce w Polsce, w teście wiedzy o historii starożytnego Rzymu w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Olimp School w Łodzi.

     Gratulujemy sukcesu i życzymy Wam i wszystkim uczniom naszej szkoły udanych wakacji !

     Zespół nauczycieli historii, hit i wos

   • SZACHY-LICEALIADA
    • SZACHY-LICEALIADA

    • 17.06.2024
    • W dniu 14.06.2024 odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w szachach szybkich 7 rundowym systemem szwajcarskim. Po siedmiu rundach nasza reprezentacja w składzie: Iga Rękawik II D, Wiktor Burczak II D, Piotr Kusiuk II D, Zofia Tomaszczyk IC, Robert Patra ID, Oliwier Pepliński ID zajęła IV miejsce.

     Brawa dla drużyny za godne reprezentowanie szkoły i podziękowania dla organizatora za profesjonalne przeprowadzenie zawodów.

   • LAUREACI OLIMPUSA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
    • LAUREACI OLIMPUSA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    • 12.06.2024
    • Miło nam ogłosić, iż w wiosennej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady OLIMPUS z języka angielskiego, która odbyła się 20 marca br. wśród 54 uczestników z klas I-IV mieliśmy aż 4 laureatów!

     Olimpiada OLIMPUS z języka angielskiego to test wielokrotnego wyboru, który sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem tekstu pisanego, komunikacji, słownictwa, gramatyki i wiadomości związanych z wiedzą o krajach anglojęzycznych.

      

     Lista laureatów:

     KLASY II

     - Martyna Koczara z kl. 2d (15 miejsce w kraju)

     KLASY III

     - Szymon Rostankowski z kl. 3b (7 miejsce)

     - Olga Werner z kl. 3a (11 miejsce)

     - Aneta Urbańska z kl. 3a (13 miejsce).

      

     Raz jeszcze gratulujemy sukcesu!

      

     Nauczyciele angliści

   • MAGIA SŁOWA W ELBLĄGU: II TURNIEJ DZIENNIKARSKI ZORGANIZOWANY PRZEZ AKADEMIĘ NAUK STOSOWANYCH
    • MAGIA SŁOWA W ELBLĄGU: II TURNIEJ DZIENNIKARSKI ZORGANIZOWANY PRZEZ AKADEMIĘ NAUK STOSOWANYCH

    • 12.06.2024
    • Dzisiaj w murach Akademii Nauk Stosowanych odbył się II Turniej dziennikarski, który przyciągnął młodych adeptów sztuki pisarskiej z sześciu elbląskich liceów. W zaciętej rywalizacji wzięło udział osiem drużyn, które przekształcały słowa w złoto, walcząc o miano najlepszych młodych dziennikarzy.

     Pierwszym zadaniem dla uczestników było nadanie tytułów artykułom. Jak kowale, młodzi dziennikarze kując słowa, starali się oddać sedno przedstawionych treści. Precyzja, kreatywność i umiejętność uchwycenia istoty tematu były kluczem do sukcesu.

     Następnie drużyny stanęły przed wyzwaniem ułożenia tekstu z rozsypanki. To zadanie przypominało składanie puzzli, gdzie każdy fragment miał swoje miejsce, a całość miała stworzyć harmonijną kompozycję. Zespoły musiały wykazać się nie tylko znajomością języka, ale również zdolnością logicznego myślenia i współpracy. Jak w kalejdoskopie, z chaosu wyłaniał się porządek, a fragmenty łączyły się w spójną narrację.

     Kulminacyjnym punktem turnieju było stworzenie scenariusza gry na podstawie mitu o Prometeuszu, dostosowanego do współczesnych realiów. Młodzi twórcy, niczym mitologiczny tytan, przynieśli nam ogień w postaci innowacyjnych pomysłów. Ich scenariusze przenosiły starożytne opowieści w XXI wiek, wprowadzając elementy technologii, kultury i współczesnych wyzwań. Wyobraźnia uczestników nie znała granic, a ich prace były dowodem na to, że mitologia wciąż żyje i może inspirować do tworzenia nowych, fascynujących historii.

     W końcowej klasyfikacji drużyna 1a w składzie:
     Maciej Piotrkowski,
     Agata Olszewska,
     Eliza Tomczyńska,
     Emilia Rynkowska
     Łucja Klonowska

     zdobyła drugie miejsce, udowadniając, że młodość nie jest przeszkodą, lecz atutem w świecie dziennikarstwa.

     Drużyna 2a w składzie:
     Anna Wilczyńska,
     Nadia Zastawna,
     Aleksandra Mickiewicz,
     Antonina Piastowska,
     Julia Mazowita

     również nie pozostawała w cieniu, zajmując czwarte miejsce i pokazując, że kreatywność i pomysłowość młodych ludzi nie ma limitów.

     Uczniom i opiekunom drużyn serdecznie gratulujemy!

     II Turniej dziennikarski w Elblągu był nie tylko rywalizacją, ale przede wszystkim świętem słowa, wyobraźni i kreatywności. Dzięki Akademii Nauk Stosowanych młodzi ludzie mieli okazję odkryć w sobie potencjał, a ich prace stały się dowodem na to, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale przede wszystkim sztuka, która wymaga serca, ducha i nieustannej ciekawości świata.
     Podczas gdy część uczniów klasy 1a zdobywała laury w turnieju dziennikarskim, ich koledzy i koleżanki zanurzyli się w fascynujący świat języków i sztuki.
     Pierwszym przystankiem podczas tej intelektualnej podróży był wykład poświęcony angielskim samogłoskom w mowie i piśmie. Jak muzykanci strojący swoje instrumenty, uczniowie starali się zrozumieć subtelności i niuanse angielskiej fonetyki.
     Po intelektualnej uczcie przyszedł czas na wyrażenie swojej kreatywności w inny sposób. Warsztaty plastyczne, które nastąpiły po wykładzie, były niczym magiczne atelier, w którym młodzi artyści mogli dać upust swojej wyobraźni. Zadaniem było stworzenie kubistycznego portretu kobiety, co stanowiło wyzwanie dla ich percepcji i umiejętności twórczych. Jak Picasso i Braque, uczniowie dekonstruowali rzeczywistość, by złożyć ją na nowo w formie geometrycznych kształtów i barwnych płaszczyzn.

     Hol, dotychczas codzienna przestrzeń szkolna, już wkrótce
     zamieni się w galerię, gdzie każdy będzie mógł podziwiać owoce ich wyobraźni i pracy.

     Te dwa doświadczenia - wykład lingwistyczny i warsztaty plastyczne - były jak dwie strony jednej monety, łączyły w sobie intelektualną precyzję i artystyczną swobodę.

   • ZWOLNIENI Z TEORII
    • ZWOLNIENI Z TEORII

    • 07.06.2024
    • Alicja Socińska z klasy 3C i Natalia Fijałkowska z klasy 3D zostały finalistkami tegorocznej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” oraz uzyskały dwa certyfikaty. Wielkie gratulacje dla dziewczyn!!!

     Uczennice naszego liceum Alicja i Natalia zakończyły projekt "Przyjazna szkoła", który to właśnie realizowały w ramach praktycznej olimpiady. Dzięki temu projektowi nasze uczennice mogły zrealizować wiele akcji, między innymi:
     -różowa skrzyneczka,
     -akcja hate detox,
     -blue zone,
     -ogródek szkolny.

     Dzięki tym inicjatywą nasza szkoła została ulepszona i bardziej przyjazna dla naszych uczniów. Dziewczyny pozyskały zaufanie wielu osób i usłyszało o ich projekcie wiele instytucji (Google, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu). Mamy nadzieję że w następnym roku będzie więcej chętnych do zrealizowania projektu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”.

   • FESTIWAL DEMOKRACJI W CENTRUM SOLIDARNOŚCI W GDAŃSKU
    • FESTIWAL DEMOKRACJI W CENTRUM SOLIDARNOŚCI W GDAŃSKU

    • 07.06.2024
    • Grupa, która realizowała projekt "Młodzi głosują 2024 - Wybory do Parlamentu Europejskiego" została narodzona darmowym wyjazdem na Pryzmat Festiwal Demokracji w Gdańsku. Korzystaliśmy z licznych aktywności przygotowanych przez organizatorów. Ufundowano nam również wyżywienie oraz nocleg.

     A atrakcji nie brakowało: panele dyskusyjne, speed dating, warsztaty, rozmowy przy standach organizacji społecznych, strefa wypoczynku i integracji, a także zajęcia artystyczne. Mieliśmy okazję wymienić się doświadczeniami oraz porozmawiać z ekspertami i ekspertkami z różnych środowisk, zadać im pytania i zainspirować się ich pracą.

     Wydarzenie rozpoczęło uroczyste powitanie z udziałem Prezydenta RP Lecha Wałęsy oraz Marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Następnie wzięliśmy udział w speed friendingu (rozmowy w kręgach). W każdej turze mieliśmy możliwość porozmawiać z inną osobą czekającą na nas w danym kręgu. Po 10 minutach następował koniec rozmowy i przejście do kolejnego kręgu. W spotkaniu wzięli udział: Szymon Hołownia (Marszałek Sejmu RP), Agnieszka Owczarek (Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska), Jean Briganti (Ambasada USA),  Dominik Kuc (Fundacja GrowSPACE), Aleksandra Monkos (Stowarzyszenie Demagog), Ewa Majda (Watchdog Polska), Michał Gulczyński (Stowarzyszenie na rzecz Chłopców i Mężczyzn) oraz Emilia Kaczarek (Fundacja Nowej Wspólnoty). Była to okazja do wymiany poglądów, poszerzenia horyzontów i poznania niezwykłych osobowości.

     Mieliśmy możliwość doskonalenia umiejętności w warsztacie „Czas na debatę. Jak tworzyć skuteczne argumenty?”. Dwie drużyny przy wsparciu Kancelarii CMS przeprowadziły debaty oksfordzkie na tematy: Czy UE powinna wprowadzić jednolity system nauczania we wszystkich państwach członkowskich? Czy UE zbyt mocno nie ingeruje w wolności konsumenckie obywateli? Uczestnicy mieli możliwość zweryfikowania swoich kompetencji retorycznych i argumentacyjnych, również odpowiadając na argumenty przeciwników.

     Było to niezwykle wartościowe doświadczenie, szkoła demokracji i aktywności obywatelskiej. Festiwal zgromadził młodzież z różnych zakątków Polski, dając możliwość poszerzenia wiedzy i nawiązania nowych znajomości.

   • DRZWI OTWARTE 2024
    • DRZWI OTWARTE 2024

    • 28.05.2024
    • Kochani 8-klasiści i drodzy rodzice! Serdecznie wam dziękujemy za tak liczne przybycie na Drzwi Otwarte - wczoraj było was prawie 200 osób😲❗ Mamy nadzieję, że już we wrześniu spotkamy się w kameralnych progach 3LO na Browarnej 🤓🎓.

     Przypominamy wam, że w naszej szkole rekrutacja odbywa się na 5 profili❗

     • artystyczno-medialny;
     • psychologiczny;
     • dyplomatyczno-prawny;
     • medyczno-przyrodniczy;
     • ekonomiczno-biznesowy.

      

     Więcej info znajdziecie na stronie szkoły w zakładce rekrutacja: https://www.3lo.elblag.pl/a/oferta-edukacyjna

   • INSCENIZACJA ROZPRAWY SĄDOWEJ
    • INSCENIZACJA ROZPRAWY SĄDOWEJ

    • 28.05.2024
    • Dziś, 28 maja, klasa 1g „Pod Patronatem Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego” przygotowała inscenizację rozprawy karnej. Odbyła się ona w reprezentacyjnej sali Sądu Okręgowego w Elblągu.

     W symulacji wykorzystaliśmy scenariusz przygotowany przez Fundację Court Watch Polska. Sprawa dotyczyła uporczywego nękania. Robert Powsinoga – zakochany w Kindze Płaczce – nie mógł znieść, że z nim zerwała i zaczęła spotykać się z Tomaszem Dziarskim. Zaczął więc ją śledzić i prześladować na każdym kroku. Kilkukrotnie doszło do słownych utarczek i przepychanek, w których udział brał również Tomasz. Robert wysyłał Kindze codziennie kilkadziesiąt smsów, dzwonił, groził i prosił o to by wróciła. Groziło mu do 3 lat pozbawienia wolności. Kinga skierowała też sprawę do sądu o sądowy zakaz zbliżania się Roberta do niej i Tomka.

     Uczniowie wcielili się w następujące role:

     Sędziowie – Maria Kacicka, Martyna Kwaśniewska, Anastazja Iwańska

     Robert Powsinoga, oskarżony – Kacper Mikuła

     Kinga Płaczka, oskarżyciel posiłkowy – Hanna Osińska

     Tomasz Dziarski, świadek – Filip Serdeczny

     Laura Guzik, świadek – Nikola Konon

     Zenobia Powsinoga,  świadek – Laura Siedlecka

     Rafał Biedrzyński, adwokat, obrońca oskarżonego – Dawid Koper

     Prokurator mec. Paulina Ochocka, oskarżyciel publiczny – Paulina Mączyńska

     Protokolant – Michał Kozak

     Pozostała część klasy bacznie przyglądała się rozprawie w roli publiczności.

     Uczniowie doskonale wywiązali się z zadania. Otrzymali wiele pochwał ze strony asystent sędziego, pani Marty Dańczyszyn - Malewicz, która z ramienia Sądu nadzorowała przebieg rozprawy.

     Nasi uczniowie mieli szansę przywdziać prawnicze togi i zdobyć doświadczenie, które, miejmy nadzieję, wykorzystają w przyszłej karierze prawnej.

   • ZAWODY MATEMATYCZNE
    • ZAWODY MATEMATYCZNE

    • 28.05.2024
    • Dnia 24.05.2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale XXI Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

     Reprezentanci III LO w Elblągu:

     • Kategoria klas I-II:

     - Martyna Koczara

     - Wiktoria Ratajczyk

     - Hubert Zalewski

     • Kategoria klas III-IV:

     - Tobiasz Abrusiewicz

     - Ewa Ciesielska

     - Adrian Woźny

     Na wyniki musimy poczekać. Uczniowie wrócili zadowoleni, z kolejnym ważnym życiowym i matematycznym doświadczeniem. Trzymamy kciuki za wszystkich.

     Oprac. Gabriela Siekierka

    • Nasza szkoła znalazła się w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii!

    • 28.05.2024
    • Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii to zestawienie szkół, w których uczniowie ukończyli projekty społeczne
     w ramach praktycznej Olimpiady Zwolnieni z Teorii w roku szkolnym 2023/24.

     Nasza placówka znalazła się w Rankingu, co oznacza, że wspieramy młodzież w tworzeniu
     własnych inicjatyw i zdobywaniu kompetencji przyszłości. 

     Po ukończeniu projektu młodzież uzyskała tytuł finalistów Olimpiady Zwolnieni
     z Teorii i międzynarodowe certyfikaty z zarządzania projektami wydane przez PMI ATP.

   • MUZYKA TO DUSZA WSZECHŚWIATA, SKRZYDŁA UMYSŁU, LOT WYOBRAŹNI I CAŁE ŻYCIE
    • MUZYKA TO DUSZA WSZECHŚWIATA, SKRZYDŁA UMYSŁU, LOT WYOBRAŹNI I CAŁE ŻYCIE

    • 20.05.2024
    • Maria Skotnicka z klasy 3b  to członkini zespołu muzyki dawnej ,,Il Vento Musicale’’, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. W dniach 17.05-19.05 uczestniczyła w ||| edycji Festiwalu Kultury Dawnej w Lęborku. W ramach festiwalu odbyły się koncerty z udziałem zespołów z różnych części Polski. Odbyły się również warsztaty, podczas których młodzi artyści mieli okazję rozwijać swoje umiejętności muzyczne pod okiem dr hab. Marka Nahajowskiego - profesora Akademii Muzycznej w Łodzi. Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem wśród publiczności, a artyści zdobyli kolejne muzyczne doświadczenia.

     Marysia swoją pasją do muzyki rozsławia imię naszej szkoły.

   • KUŹNIA NA KOFERENCJI FILMOZNAWCZEJ ,,WRÓĆMY DO REGIONÓW"
    • KUŹNIA NA KOFERENCJI FILMOZNAWCZEJ ,,WRÓĆMY DO REGIONÓW"

    • 18.05.2024
    • 15 maja wybraliśmy się do Kina Światowid na Konferencję Filmoznawczą pod tytułem ,,Wróćmy do regionów". Nasz pobyt na konferencji rozpoczął się o godzinie 9 warsztatami scenariuszowymi z Panią Alicją Sokół. Jest to scenarzystka urodzona w Braniewie, która zdobyła nagrodę im. Lucjana Bokińca za najlepszy film w konkursie filmów krótkometrażowych na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film ,,Mój brat rybak".

     Podczas warsztatów reżyserka przedstawiła nam proces powstawania scenariusza i jego schemat, opowiedziała więcej o swoich inspiracjach podczas tworzenia go. Dowiedzieliśmy się również, jak tworzyć bohatera filmu, aby był interesujący i przykuwający uwagę oglądających.

     Niedługo później obejrzeliśmy nagrodzony film w reżyserii Alicji Sokół, który zrobił na nas wielkie wrażenie. Podobały nam się sceny metaforyczne zawarte w filmie oraz klimat otaczający fabułę historii. Po seansie mieliśmy szansę zadać pytania autorce oraz aktorowi grającemu głównego bohatera filmu - Emilowi Siennickiemu. Uważamy oba te spotkania za bardzo inspirujące i pobudzające do działania.

     Po krótkiej przerwie i poczęstunku, byliśmy świadkami otwarcia konferencji i wykładu mistrzowskiego pt. ,,Od dziejów kultury filmowej w regionie do filmu regionalnego i idei małego kina" prowadzonego przez dr hab. Ilonę Copik, profesor Uniwersytetu Śląskiego. Wykładowczyni przybliżyła nam temat kin w różnych regionach Polski, szczególnie skupiając się na Śląskim. Dowiedzieliśmy się, jak charakteryzuje się kino w regionie, co łączyło się z wcześniejszym seansem filmu kręconego w naszym regionie (woj. warmińsko-mazurskie, Braniewo). Oba wydarzenia, wykład i warsztaty, bardzo nas zainteresowały jako młode osoby często uczęszczające do kina. Dzięki temu spotkaniu mogliśmy docenić pracę włożoną w każdy film i zrozumieć terminy związane z filmem regionalnym.

     Autorki - Aleksandra Chmura i Róża Soja klasa 2a

     Foto - Zuzanna Madziar 2a

   • ELBLĄSKIE OBCHODY KONSTYTUCJI 3 MAJA 1791
    • ELBLĄSKIE OBCHODY KONSTYTUCJI 3 MAJA 1791

    • 07.05.2024
    • To już 233 rocznica pierwszej ustawy regulującej ustrój naszego państwa. Na uroczystościach w piątkowe południe w Katedrze pod wezwaniem Św. Mikołaja zebrały się delegacje: władz miasta, służb mundurowych oraz liczne grono przedstawicieli oświaty w tym sztandary szkół ze swoją asystą. Wszyscy uczestniczyli w koncelebrowanej Mszy Świętej za Ojczyznę.  Po mszy dalsze uroczystości przeniosły się na plac katedralny gdzie przemawiał Prezydent Miasta Elbląga. Uroczystości uświetniła Orkiestra Wojskowa, która odegrała Hymn Państwowy a w końcowej części zaprezentowała utwór Louisa Armstronga „ What a Wonderful World”. Naszą szkołę na uroczystościach reprezentował poczet w składzie: Maja Tomkowicz, Bartosz Strzyżewski i Oxana Kowalik.

     WM.