• KLASY „POD PATRONATEM” WYDZIAŁU PRAWA I ADMINISTRACJI UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO
    • KLASY „POD PATRONATEM” WYDZIAŁU PRAWA I ADMINISTRACJI UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO

    • 24.06.2021
    • Miło nam poinformować, że w nowym roku szkolnym 2021/22  kolejne klasy humanistyczne, zostaną objęte programem „ Klasa pod Patronatem WPiA UG”. Pani Beata Orzech, Dyrektor III LO podpisała wraz z Dziekanem WPiA UG , Panem dr hab. Wojciechem Zalewskim kontynuację współpracy dydaktyczno- naukowej.  Wykładowcą wiedzy o prawie został Pan Piotr Zieliński, prawnik, absolwent oraz doktorant Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, laureat Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena za rok 2017 w kategorii nauk humanistycznych i społecznych za wybitne osiągnięcia w zakresie badań nad prawem medycznym i bioprawem, a w szczególności nad aspektami dotyczącymi praw pacjenta”. Jest przewodniczącym Rady Doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego oraz przewodniczącym Wydziałowej Rady Doktorantów na Wydziale Prawa i Administracji UG.

     Nasi uczniowie na zakończenie czteroletniego cyklu kształcenia otrzymają certyfikat, potwierdzający uczestnictwo w programie, podwyższą kompetencje z zakresu wiedzy o prawie, co umożliwi im podjęcie decyzji o wyborze  kierunku studiów i zaplanowaniu swojej przyszłości.

     Teresa Rakowska, koordynator projektu

   • ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE PASJĄ OLI KULESZY
    • ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE PASJĄ OLI KULESZY

    • 21.06.2021
    • O Aleksandrze Kuleszy –uczennicy klasy IIc ( profil medyczny) pisaliśmy już na stronie szkoły z racji jej osiągnięć naukowych. Ola brała udział w II etapie Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu, w konkursie geograficznym Geoplaneta, teraz na koniec roku szkolnego 2020/2021 uzyskała średnią ocen 5, 85.

     Oprócz znakomitych wyników w nauce Ola uzyskuje sukcesy w łyżwiarstwie figurowym, które trenuje już kilka lat. Od początku szkoły podstawowej trenuje łyżwiarstwo figurowe, a od dwóch lat również rolkarstwo figurowe. Obie dyscypliny są komplementarne wobec siebie. Aleksandra reprezentuje klub UKS „ Szóstka „ Elbląg a jej trenerka jest pani Beata Kukowska.

     Ola trenuje cztery razy w tygodniu a uwieńczeniem treningów jest oczywiście udział w zawodach. W tym sezonie zawodniczka wzięła udział w trzech zawodach łyżwiarskich: WalleyCup w Warszawie, Puchar Bydgoszczy oraz Memoriał Marii Lelonkiewicz-Olszewskiej.

     Z kolei na rolkach Ola startowała w Mistrzostwach Polski w Rumii oraz Wiosennym Pucharze także w Rumii.

     Występ Aleksandry to tzw. program dowolny o określonym czasie, w którym zawodniczka  musi wykonać odpowiednie skoki, piruety, kroczki i spirale.

     Jak widać, da się pogodzić naukę w niezwykle wymagającym profilu ze sportowa pasją.

     Oli gratulujemy i życzymy sukcesów zarówno na polu naukowym jak i sportowym!!!

     K.M.

     Aleksandra Kulesza

   • KLASA II B W ŻUŁAWSKIM PARKU HISTORYCZNYM
    • KLASA II B W ŻUŁAWSKIM PARKU HISTORYCZNYM

    • 18.06.2021
    • 15 czerwca klasa II b zwiedziła Muzeum Żuławskie w Nowym Dworze Gdańskim. Jest to idealne miejsce na zapoznanie się z wielokulturową historią Żuław. W budynku dawnej mleczarni Leonharda Kriega z 1902 roku gromadzone są ślady dziedzictwa kulturowego Żuław delty Wisły. W części muzealnej prezentowane są następujące wystawy stałe: „Stolica Żuław. Delta Wisły” – prezentujące zabytki materialne związane z historią Żuław Wiślanych, m.in. elementy wiatraka z Ostaszewa, nagrobki (m.in. unikatowa stela z drewna modrzewiowego) oraz fragmenty budynków z miasta i okolicy, a także pamiątki związane z nowodworskim przemysłem. „Na polskim polderze. Z dziejów mennonitów – niderlandzkiej mniejszości religijnej” – ekspozycja poświęcona mennonitom – pochodzącej z Niderlandów oraz północnych Niemiec wspólnocie religijnej, która osiedliła się na terenie Żuław w XVI wieku. „Strych pełen osobliwości” – kolekcja dawnych przedmiotów codziennego użytku, narzędzi rzemieślniczych oraz zabytków techniki użytkowej. „Magazynek strażnika wałowego” – rekonstrukcja dawnego pomieszczenia, służącego ochronie przeciwpowodziowej. Zwiedzanie obiektu uzupełniliśmy uczestnictwem w warsztatach tematycznych o Żuławach Wiślanych.

     Dodatkowo mieliśmy okazję oglądać Lapidarium Cmentarz 11 wsi – filia w Żelichowie-Cyganku.Są to kamienie polne z wyrytymi datami śmierci, inicjałami zmarłych oraz gmerkami (znakami własnościowymi gospodarstw lub rodzin). Najstarszy nagrobek pochodzi z roku 1691 a najmłodszy – 1798. Zapoznaliśmy się również z architekturą zabytkowego domu podcieniowego oraz zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie w Raczkach Elbląskich, gdzie według danych Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii znajduje się depresja 1,8 m p.p.m., która przez wiele lat uznawana była za najniżej położony punkt Polski

     Klasa IIB na wycieczce

   • DZIEŃ PATRONA
    • DZIEŃ PATRONA

    • 15.06.2021
    • Dzień 10 czerwca – jak co roku – jest świętem Naszej społeczności szkolnej. W ramach obchodów Dnia Patrona uczniowie wykonywali różnego rodzaju zadania. Wśród nich znalazły się takie jak: przygotowywanie plakatów poświęconych Janowi Pawłowi II, udział w szkolnym konkursie wymagającym wiedzy ogólnej oraz sprawdzającym umiejętność wyszukiwania informacji czy gry zespołowe. Nie zabrakło również bardziej oficjalnego akcentu – delegacja klas I pod opieką p. M. Babraj udała się na Stare Miasto pod pomnik Jana Pawła II, gdzie złożyła kwiaty oraz poznała różne ciekawostki związane z patronem.

     Mamy nadzieję, że była to inna forma zajęć lekcyjnych oraz kolejna okazji do integracji zespołów klasowych.

     Obchody Dni Patrona

   • OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES
    • OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES

    • 15.06.2021
    • 26 kwietnia w naszej szkole odbyła się 35 edycja konkursu języka angielskiego organizowanego przez wydawnictwo Oxford OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS-LINGUA.PLUS. Uczniowie rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny z którego można było otrzymać 100 punktów. Laureatami konkursu zostały osoby, które nie popełniły więcej niż 5 błędów i osiągnęły wynik co najmniej 80 punktów. Niezmiernie miło nam poinformować, że pięcioro uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł Laureata Olimpiady!

      

     Laureatką I stopnia została Katarzyna Kuczaba z klasy 1a ze znakomitym wynikiem 96 punktów. Laureaci IV stopnia to Maciej Pietrzak z klasy 1b oraz Martyna Pastewska z klasy 2f (84 punkty), a laureatami V stopnia zostali Julia Lachowska z klasy 2a oraz Nikola Prokurat z klasy 2b (80 punktów). Ogromne gratulacje!!!

      

     A oto klasyfikacja szkolna:

     W kategorii klas 1:

     1 miejsce- Katarzyna Kuczaba 1a

     2 miejsce -Maciej Pietrzak 1b

     3 miejsce – Urszula Łopacka 1b

     W kategorii klas 2:

     1 miejsce – Julia Lachowska 2a, Nikola Prokurat 2b

     2 miejsce – Iga Pawłowska 2d

     3 miejsce – Magdalena Brajtenbach 2c, Igor Wasielewski 2d

     W kategorii klas 2 i 3 po gimnazjum

     1 miejsce – Martyna Pastewska 2f

     2 miejsce – Julia Otłowska 2h, Michał Rzeczycki 2h, Maja Ziółkowska 3b

     3 miejsce – Oskar Chabowski 2g

     Serdecznie gratulujemy!

     Jesteśmy z Was dumni. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom.

     Katarzyna Kuczaba, która osiągnęła najwyższy wynik (96 punktów)

   • MARTYNA PASTEWSKA 2F - LAUREATKA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO
    • MARTYNA PASTEWSKA 2F - LAUREATKA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

    • 13.06.2021
    • W marcu 2021 roku uczniowie naszej Szkoły po raz pierwszy mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności językowe biorąc udział w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka hiszpańskiego Olimpus Sesja wiosenna.

     Z dumą informujemy, że 6 miejsce uzyskała Martyna Pastewska z kl. 2F, uzyskując tym samym tytuł laureata.

     ¡Enhorabuena Martina!

   • ERASMUS ONLINE
    • ERASMUS ONLINE

    • 11.06.2021
    • Nie dane nam było dokończyć programu Erasmus + jak planowaliśmy z powodu pandemii. Już w marcu 2020 szkoła w Breukelen odmówiła przyjęcia gości ( gdybyśmy tam pojechali, mielibyśmy wielkie problemy z powrotem do domu). Program został zawieszony lecz postanowiliśmy go kontynuować.

     Zgodnie z tematem spotkania w Niderlandach, nasza grupa zrealizowała zadanie online, dotyczące charakterystycznych, polskich słodyczy. Jest ich wiele, a zatem po dyskusji wybraliśmy słynne toruńskie pierniki. Autorki opisały pokrótce najbardziej lubiane słodycze  a następnie przedstawiły historię tych wypieków, sięgającą XIV wieku. Przytoczyły także anegdotki, takie jak:

     “Give her cheesecake – she’ll give you a kick
     Give her gingerbread – she’ll give you a kiss”

     Kolejne zadanie dotyczyło niezrealizowanego wyjazdu do Brukseli, siedziby Parlamentu Europejskiego, Rady Europy i innych, kluczowych instytucji europejskich.  Opisaliśmy salę obrad plenarnych, czyli Hemicycle oraz rzeczy, które się w niej dzieją.

     Przede wszystkim obraduje tam 705 europosłów podzielonych wg klucza partyjnego (nie narodowego). W najważniejszych obradach biorą udział także członkowie Komisji Europejskiej (funkcje wykonawcze ) oraz Rady Unii Europejskiej. Sala znajduje się w zespole budynków, a obrady odbywają się w niej naprzemiennie z obradami w Strassburgu. Omawiane są tam sprawy budżetowe, związane z legislacją, podejmowane uchwały (bez mocy prawnej). Hemicycle można zwiedzać bezpłatnie po wcześniejszym zabukowaniu terminu. Obecnie możliwe jest także zwiedzanie wirtualne.

     zdjęcia - toruńskie pierniki, Hemicycle

   • LICEALIADA W LEKKIEJ ATLETYCE 2021
    • LICEALIADA W LEKKIEJ ATLETYCE 2021

    • 11.06.2021
    • Na otwartym pełnowymiarowym stadionie w Pasłęku odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach Licealiady. Tradycyjnie już ten piękny obiekt gościł młodzież szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych startującą w dziesięciu konkurencjach.

     I tym razem królowa sportu okazała się łaskawa dla zawodników III LO- wróciliśmy obsypani medalami w różnych konkurencjach lekkoatletycznych.

     Dziewczęta indywidualnie: Maja Brzezińska-I miejsce w pchnięciu kulą, Magdalena Beling-II miejsce w skoku w dal oraz III miejsce w biegu na 400 metrów, Kinga Gastoł-II miejsce w biegu na 800 m, Weronika Bachewicz-III miejsce w skoku wzwyż, Zuzanna Daniłowicz- III miejsce w biegu na 200 m, Martyna Pakuła-III miejsce w rzucie oszczepem, Dominika Pych-IV miejsce w biegu na 200 m.

     Sprinterska sztafeta dziewcząt 4x100 m zdobyła brązowy medal.

     Chłopcy indywidualnie: Grzegorz Stromski-I miejsce w skoku w dal oraz II miejsce w biegu na 200 m, Miłosz Szczepanik- III miejscu w biegu na 200 m, Alex Van Ieperen- III miejsce w biegu na 400 m oraz IV w skoku wzwyż, Jakub Szóstek- III miejsce w pchnięciu kulą oraz VI w rzucie oszczepem. Dodatkowo dobrymi wynikami mogą pochwalić się: Iwo Rudziński, Aleks Łęcki, Kornel Żelichowski, Kajetan Dymowski i Kacper Chmielewski.

     Sprinterska sztafeta  chłopców-srebrny medal Licealiady.

     Zawody odbyły się w bardzo dobrych warunkach pogodowych i wspaniałej sportowej atmosferze.

     Warto podkreślić, że reprezentacja III LO była najliczniejszą szkolną drużyną  a wyniki świadczą o dobrym przygotowaniu i napawają sportową dumą!!!

     Gratulacje !!!

     WM.

   • PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT
    • PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT

    • 09.06.2021
    • W ramach Licealiady w dniu 8 czerwca w sali gimnastycznej III LO rozegrane zostały półfinały w siatkówce dziewcząt. Gościliśmy trzy żeńskie drużyny: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z Olsztyna, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 z Bartoszyc, LO II z Elbląga. Wszystkie wymienione szkoły realizują sportowe programy w siatkówce dziewcząt, co sprawiło, że dla naszego zespołu byli to bardzo trudni przeciwnicy.

     Można powiedzieć, że uczennice III LO mierzyły się z profesjonalistami. Tym większe brawa za waleczność dla naszych dziewcząt !!! Reprezentację III LO stanowią: Weronika Bachewicz, Magdalena Beling, Iga Bewicz, Amelia Białkowska, Zuzanna Chmielecka, Weronika Kłos, Julia Sałka, Sabina Stępniewska.

     Turniej wygrał zespół z Olsztyna i zasłużenie awansował do finału wojewódzkiego zawodów. Rozgrywki były na wysokim poziomie i kibice (nasi uczniowie) z ciekawością i dużą przyjemnością oglądali to sportowe widowisko.

     Po długiej przerwie nasza sala gimnastyczna rozbrzmiewała sportowymi emocjami i tak powinno pozostać !

     Zespół III LO, pomimo że nie faworyt zawodów, zaprezentował się bardzo dobrze. Po tak długiej przerwie dziewczyny potrafiły wspólnie walczyć ze znakomitymi sportowymi przeciwnikami.

     Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów !!!                                                                                                                                                                                                      WM.

     zdjęcia z półfinałów

   • PIERWSZE PO DŁUGIEJ PRZERWIE LABORATORYJNE LEKCJE BIOLOGII
    • PIERWSZE PO DŁUGIEJ PRZERWIE LABORATORYJNE LEKCJE BIOLOGII

    • 07.06.2021
    • Powrót do szkoły był dla nas wszystkich pełen obaw i niepokoju. Aby rozładować stres i urozmaicić pierwsze po dłuższej przerwie lekcje biologii w szkole, klasy drugie rozpoczęły swoją naukę od nadrabiania umiejętności praktycznych. Uczniowie klasy 2c i 2g wykonali sekcję karasia pospolitego i śledzia bałtyckiego, przypominając i utrwalając sobie morfologię i anatomię ryb.

     Wszyscy bardzo odważnie podeszli do zadania i wykazali się dużą wiedzą praktyczną podczas obserwacji ryb, zakupionych wcześniej w sklepie. Uczniowie pracowali w grupach, każdy miał wyznaczone zadanie, w zależności od preferencji: jedni izolowali narządy i układy wewnętrzne, inni rozpoznawali elementy budowy i wykonywali preparaty mikroskopowe czy przygotowywali fotorelację z zajęć do oceny pracy grupy. Zapraszamy do obejrzenia niektórych z nich.

     Ewa Piwcewicz

     sekcja ryby

   • WYNIKI KONKURSU NA PRZEMÓWIENIE W JĘZYKU ANGIELSKIM
    • WYNIKI KONKURSU NA PRZEMÓWIENIE W JĘZYKU ANGIELSKIM

    • 06.06.2021
    • Po burzliwych i wyjątkowo trudnych naradach rozstrzygnięto konkurs na przemówienie w języku angielskim dla uczniów naszej szkoły. Miło nam poinformować, że zwyciężczynią konkursu została Weronika Gęsina z klasy 1b. Drugie miejsce nauczyciele języka angielskiego postanowili przyznać Oskarowi Chabowskiemu z klasy 2g oraz Kornelii Malickiej z 1c. Trzecie miejsce należy do uczniów klasy 1b: Uli Łopackiej i Nikodema Kęski.

     Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Poniżej prezentujemy zwycięski "speech" Weroniki na temat " Having a pet - pleasure or responsibility?"

   • POMAGAMY INNYM
    • POMAGAMY INNYM

    • 26.05.2021
    • Dzień dobry moi drodzy

     Pomału wracamy do normalności i już niedługo będziemy mogli wrócić do tych wszystkich rzeczy, których nie mogliśmy robić przez kilka miesięcy. Jedną z nich jest wolontariat. Zaczynamy od pomocy koleżeńskiej związanej z trudnościami, które mogły się pojawić przy niektórych przedmiotach. Wszystkie osoby, które chcą pomóc swoim rówieśnikom lub potrzebują pomocy proszę o zgłaszanie się na mój czat na platformie Teams. W zespole wolontariat będziecie mogli znaleźć wszystkie informacje związane z tą inicjatywą.

     Opiekun wolontariatu

     Bogdan Płaza

   • WSPÓŁPRACA Z PWSZ
    • WSPÓŁPRACA Z PWSZ

    • 23.05.2021
    • W ramach współpracy naszego liceum z Instytutem Języków Obcych PWSZ w Elblągu, 19 maja uczniowie klas o profilach humanistycznych, w tym językowo- biznesowych i medialnych, uczestniczyli w interesująco poprowadzonym wykładzie p. Arco van Ieperena „Social Media in Marketing

     Młodzież mogła zwrócić baczniejszą uwagę na biznesowe aspekty wykorzystania tak popularnych mediów społecznościowych i sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, również włączając się do dialogu z wykładowcą. Mamy nadzieję, że ten wykład będzie dla naszych uczniów inspiracją.

   • WSPÓŁPRACA Z PG
    • WSPÓŁPRACA Z PG

    • 23.05.2021
    • W dniach 17-26 maja uczniowie klas 1d, 2d i 2h biorą udział w realizacji projektu Politechniki Gdańskiej „Politechnika Wielu Pokoleń”. W ramach projektu zajęcia „Wizualizacja wybranych zagadnień matematycznych w GeoGebrze” prowadzi Pani dr Dorota Żarek, wykładowca PG.

     Celem projektu jest poszerzenie wiedzy matematycznej, rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów z wykorzystaniem metod i narzędzi informatycznych, tworzenie kreatywnych rozwiązań tego samego problemu, rozwijanie umiejętności kognitywnych, a także przygotowanie uczniów do akademickiego sytemu nauczania. To ważne doświadczenie dla przyszłych studentów.

   • PUBLIC SPEAKING W III LO
    • PUBLIC SPEAKING W III LO

    • 17.05.2021
    • Z przyjemnością informujemy, iż po długich naradach jury składające się z nauczycieli języka angielskiego w naszej szkole rozstrzygnęło konkurs na przemówienie dla klas 7 i 8 szkół podstawowych z Elbląga i okolic. Oto laureaci konkursu:

     1 miejsce:

     Oliwier Wildenhain z SP 14 za speech „Is lying always bad?”

     oraz Alicja Kaczan z SP w Pieniężnie - „Environmental problems. Are we doomed?”

     2 miejsce:

     Gabriela Kamińska z SSP 3 - „Should young people leave home at the age of 16?”

     3 miejsce:

     Dawid Jędrzejewski z SP 19 - „Online computer games. To play or not to play?”

      

     Jury postanowiło również przyznać dwa wyróżnienia:

     Kacprowi Hołody z SP14 za speech „Having a pet – pleasure or responsibility?” oraz Katarzynie Skowrońskiej z SP 19 - „Is equality between men and women possible?”

     Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy serdecznie za udział w konkursie.

     Poniżej prezentujemy zwycięskie przemówienie Alicji.

   • BOTANICZNY SPACER Z APKĄ – WIOSENNE ZAJĘCIA TERENOWE KOŁA BIOLOGÓW
    • BOTANICZNY SPACER Z APKĄ – WIOSENNE ZAJĘCIA TERENOWE KOŁA BIOLOGÓW

    • 17.05.2021
    • W sobotę 15 maja członkowie koła biologów spotkali się po długiej przerwie podczas „Botanicznego spaceru z apką”. Zajęcia terenowe w Parku Traugutta odbyły się w ramach udziału w projekcie „ Elbląska Szkoła Eksperymentu”. Podczas zajęć oznaczaliśmy gatunki drzew nago i okrytonasiennych oraz zielnych, z wykorzystaniem aplikacji Plant Net, Flora Incognita, przewodników i kluczy do oznaczania roślin. Ponadto badaliśmy stopień zanieczyszczeń pyłowych powietrza w parku oraz stopień zanieczyszczenia tlenkami siarki z wykorzystaniem skali porostowej. Wynikiem naszej pracy w terenie będą zielniki sporządzone przez uczniów z oznaczonymi i opisanymi roślinami oraz dokumentacja przeprowadzonych badań.

     Botanika w terenie okazała się o wiele ciekawsza ale najbardziej cieszyliśmy się z tego, że w końcu się spotkaliśmy. Kolejne zajęcia z biostatystyki planujemy w Bażantarni.

     zdjęcia -zajecia terenowe

   • DRODZY UCZNIOWIE !
    • DRODZY UCZNIOWIE !

    • 13.05.2021
    • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 roku od 17 maja wracamy do nauki hybrydowej, od 31 maja do nauki stacjonarnej.

     Wydaje się , że tak  bardzo czekaliśmy na ten moment, a jednak radość ze spotkania z przyjaciółmi, koleżankami i kolegami, przyćmiewają liczne obawy.

     Zdajemy sobie sprawę, że po tak długim czasie powrót do szkoły może być dla niektórych z Was niekomfortowy.

     Zapewniamy, że zrobimy wszystko, by sprawić, aby tak nie było.

     Wszak hasłem III LO jest „Tworzymy relacje” !!!

     Naszym priorytetem będzie odbudowanie wzajemnych relacji i wsparcie Was w powrocie do tradycyjnego nauczania.

     Postarajmy się więc, by był to powrót radosny, byśmy ponownie stali się wspólnotą.

     Czekamy na Was z radością !!!

     Dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy III LO.

      

     Harmonogram pracy:

     1. Od 17-21 maja 2021 stacjonarnie będą pracowały wszystkie klasy pierwsze oraz drugie E i H ( pozostałe zdalnie)
     2. Od 24-28 maja 2021 stacjonarnie będą pracowały klasy drugie A, B, C, D, F, G ( pozostałe zdalnie)
     3. Od 31 maja 2021 wszystkie klasy powracają do pracy stacjonarnej
   • IGA BEWICZ - ZDOBYWCZYNI SREBRNEGO MEDALU NA MISTRZOSTWACH POLSKI W KARATE SHOTOKAN   
    • IGA BEWICZ - ZDOBYWCZYNI SREBRNEGO MEDALU NA MISTRZOSTWACH POLSKI W KARATE SHOTOKAN   

    • 11.05.2021
    • Uczennica klasy II d - Iga Bewicz wywalczyła wicemistrzostwo Polski w kumite i zdobyła srebrny medal w kategorii kadetów (16-17 lat). To już kolejny, zdobyty przez utalentowaną zawodniczkę medal Mistrzostw Polski.

     Iga zgodziła się podzielić z nami wiedzą na temat tej dyscypliny sportu a także zdradzić tajemnicę swojego sukcesu. Jak mówi, sport towarzyszy jej od dziecka, ponieważ jako siedmiolatka zobaczyła na szkolnym korytarzu ogłoszenie dotyczące zajęć karate. Starszy brat trenował judo, więc Iga z zazdrością obserwowała czasem jego treningi.

     I tak zaczęły się regularne treningi karate, które okazało się wcale niełatwą dyscypliną. Wymaga cierpliwości i ciężkiej pracy, którą kieruje trener -p. Jan Zamojcin.

     Obecnie Iga startuje w kata i kumite. Kata to układa ruchów, które razem tworzą spójną całość, przy czym każdy ruch musi dopracowany perfekcyjnie. Każde kata opowiada własną historię, w którą trzeba się po prostu wczuć.

     Natomiast kumite to walka (oczywiście w ochraniaczach), gdzie każda z technik jest punktowana. Sukcesy zawodniczki dowodzą, że lata spędzone na sali nie poszły na marne a decyzja o rozpoczęciu treningów to najlepsza życiowa decyzja Igi.

     Jesteśmy dumni ,że mamy w naszej szkole taką uczennicę, która z powodzeniem realizuje życiowa pasję.

     Brawa dla Igi od całej społeczności III LO !!!

     najlepsze zawodniczki na podium