• WALECZNI SIATKARZE

    • 17.09.2020 07:34
    • Reprezentacja siatkówki męskiej po turnieju ćwierćfinałowym zakończyła rywalizację w ramach licealiady na 7 miejscu. Przeciwnicy , z którymi rywalizowała nasza drużyna siatkówki, okazali się lepiej przygotowani do turnieju. W trakcie gry zespół nawiązywał równorzędną walkę, były skuteczne ataki i widowiskowe bloki, walka w polu o każdą piłkę. Wspaniale zachowali się kibice, nasi uczniowie, którzy do końca wierzyli w sukces kolegów grających na boisku. Natomiast  o powodzeniu zespołu decyduje dobre zgranie zespołu, dokładność, a nasi chłopcy popełniali więcej błędów, które stawały się zdobyczą punktową przeciwników. Istnieje powiedzenie, że” siatkówka jest grą, która nie wybacza błędów”.

     Drużyna zakończyła zmagania, ale pomimo tego pokazała, że dobra gra w siatkówkę jest naszym uczniom bliska!

     Reprezentacja grała w składzie: Przemysław Orłowski, Dominik Godlewski, Michał Ząbek, Michał Holeniewski, Aleks Justyński, Cezary Chojecki, Iwo Rudziński, Igor Zaroda.

     WM.

    • więcej
    • FINAŁY W PIŁCE RĘCZNEJ

    • 17.09.2020 07:35
    • Nasze szkolne drużyny piłki ręcznej dziewcząt i chłopców po awansie do ścisłego finału licealiady przystąpiły do turnieju podsumowującego tę dyscyplinę sportu szkolnego. Turniej rozegrany został w hali sportowej IV LO w Elblągu. Rywalizacja sportowa podczas finału to już inny poziom zaawansowania, przede wszystkim kondycyjnego. Prowadzenie walki sportowej wymaga wówczas dużej dynamiki, która w połączeniu z techniką, daje przewagę nad rywalem. Podczas turnieju młodzież reprezentująca naszą szkołę  pokazała, że  potrafimy grać w szczypiorniaka.

     Obie drużyny zakończyły rozgrywki elbląskiej licealiady na czwartych miejscach. Jest to bardzo dobry wynik, ale jest również mały niedosyt wynikający z tzw. „kropki nad i”.

     Reprezentowali III LO w Elblągu: dziewczęta - Aleksandra Święconek, Wiktoria Sprawska, Klaudia Dziubak, Amelia Białkowska, Magdalena Beling, Zofia Piepiórka, Julia Redyk, Zuzanna Depka, Zofia Głowacka; chłopcy - Przemysław Orłowski, Dominik Godlewski, Adrian Komoń, Jakub Wejs, Jakub Hryciuk, Wiktor Godlewski, Łukasz Chadaj,  Marek Szot, Pacewicz Norbert, Iwo Rudziński, Mateusz Bojanowski, Dominik Brandt i Kornel Żelichowski.

     WM.

    • więcej
    • SIATKARSKIE POTYCZKI DZIEWCZĄT

    • 17.09.2020 07:35
    • W naszej hali sportowej odbyły się gry eliminacyjne dziewczęcych drużyn siatkarskich. Uczestniczące zespoły rywalizowały w dwóch grupach po trzy zespoły. Naszymi przeciwniczkami były drużyny  ZSG oraz ZST.

     Podczas turnieju okazało się, że wszystkie drużyny z naszej grupy są bardzo dobrze przygotowane do turnieju. Wysoki poziom motywacyjny oraz techniczny przełożył się na ciekawą i widowiskową grę wszystkich szkolnych zespołów. Mecze rozgrywane były „punkt za punkt”, a wielofazowe akcje dawały wiele satysfakcji z gry w siatkówkę, szczególnie po zdobytym punkcie. Ostatecznie po trudnych meczach nasza szkolna drużyna dziewcząt wygrała dwa spotkania: 2:0 z SZT i 2:1 z ZSG. Dziewczyny zajęły pierwsze miejsce w grupie i awansowały do kolejnego półfinałowego turnieju. Uczniowie naszej szkoły kibicując, mogli zapoznać się z prawidłowymi technikami gry w siatkówkę oraz organizacją rozgrywania akcji ofensywnych i defensywnych. Z tej obserwacji należy wyciągnąć wnioski do realizacji podstawowych umiejętności siatkarskich ćwiczonych na lekcjach wychowania fizycznego.

     Skład Naszej drużyny: Martyna Mierkowska, Kamila Skowrońska, Kinga Dzienisz, Natalia Nowakowska, Alicja Olkowska, Klaudia Janiak, Aleksandra Zając,  Amelia Białkowska, Dominika Pych, Iga Bewicz, Weronika Bachewicz, Natalia Bratuś.

     Gratulacje dziewczyny, kolejne mecze przed Wami!!!

     WM.

    • więcej