Menu

 • WARSZTATY NA WYDZIALE BIOLOGII I BIOTECHNOLOGII UNIWERSYTETU WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO

  WARSZTATY NA WYDZIALE BIOLOGII I BIOTECHNOLOGII UNIWERSYTETU WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO - Obrazek 1

  W ubiegły piątek, tj. 7.12.2018 r. uczniowie klas  Ic i II c (profil medyczno -  przyrodniczy) skorzystali z oferty ciekawych zajęć organizowanych na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, w ramach akcji  „Przyjedź do nas na warsztaty”.

  Młodzież uczestniczyła w lekcji botaniki na temat: „Jak funkcjonuje roślina?”, która odbyła się w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody. Na warsztatach prowadzonych przez dr Annę Źróbek – Sokolnik i dr Grzegorza Fiedorowicza, uczniowie  doskonalili technikę mikroskopowania i obserwacji oraz pogłębiali swoją wiedzę botaniczną.

  Równie interesującą okazała się lekcja: „Czy wiesz co jesz?”, prowadzona przez dr hab. Beatę Kurowicką w Katedrze Anatomii i Fizjologii Zwierząt, na której uczniowie badali procesy działania enzymów w układzie pokarmowym, oraz złożony proces pracy receptorów i odczuwania smaków.

  Opiekunami uczniów i organizatorami wyjazdu  byli wychowawcy klas: Ewa Piwcewicz i Iwona Stando.

  WARSZTATY NA WYDZIALE BIOLOGII I BIOTECHNOLOGII UNIWERSYTETU WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO - Obrazek 2

 • ELBLĄSKIE AMAZONKI

  ELBLĄSKIE AMAZONKI - Obrazek 1

  Zacznijmy od profilaktyki – elbląskie Amazonki z instruktarzem badań piersi w Ic.

  O zaangażowaniu  uczniów klasy Ic o profilu medyczno – przyrodniczym w profilaktykę chorób nowotworowych mieliśmy okazję przekonać się,  obserwując ich  udział w Marszu Amazonek czy konkursie na hasło propagujące profilaktykę nowotworów piersi, w którym Karolina Wołukanis i Martyna Polek zajęły III miejsce z liczba głosów ok 2800.

  Kontynuując temat gościliśmy na godzinie wychowawczej panie z elbląskiego  Stowarzyszenia Amazonek: Mirosławę Gagjew i Jadwigę Bielawską, które  przeprowadziły warsztaty z profilaktyki i samokontroli piersi wśród dziewcząt i chłopców  naszej klasy. Po krótkim wykładzie teoretycznym, przedstawiającym sposoby samobadania, mogliśmy ćwiczyć  na fantomach  jak skutecznie badać piersi, aby szybko wykrywać zmiany.  Panie, które wygrały walkę z rakiem, podzieliły się doświadczeniem swojej choroby, co było dla nas niezwykle cenne i uczyniło bardzo wiarygodnym ich przekaz. Zdobytą wiedzę zamierzamy  propagować wśród bliskich nam kobiet

  Ewa Piwcewicz

 • WIECZÓR FILMOWY W III LO

  WIECZÓR FILMOWY W III LO - Obrazek 1

  Wieczór filmowy w III LO, czyli dlaczego nasi uczniowie zostają w szkole dobrowolnie do 24.00

  30 listopada związku z realizacja przez naszą szkołę projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskiego Centrum Solidarności Solidarna szkoła oraz przypadającą 28 listopada setną rocznicą uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce zorganizowaliśmy w szkole Wieczór Filmowy.

  Pomysłodawcami i organizatorami przedsięwzięcia byli uczniowie klasy IIIa - Agata Kowalewska i Kamil Świniarski. Wspólnie obejrzeliśmy film Uśmiech Mony Lizy poświęcony tematyce kobiecej. Chcieliśmy pokazać, że nasza szkoła to nie tylko lekcje, klasówki i oceny, ale też miejsce gdzie staramy się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom uczniów, dzięki którym mogą rozwijać pasje, ale także spędzać czas we wspólnym towarzystwie robiąc coś przyjemnego. 


  Agnieszka Krzywdzińska

  galeria zdjęć

  WIECZÓR FILMOWY W III LO - Obrazek 2

 • POWSTAŃCY WARSZAWSCY ZWYCIĘŻALI WSZĘDZIE

  POWSTAŃCY WARSZAWSCY ZWYCIĘŻALI WSZĘDZIE - Obrazek 1
  6 grudnia uczniowie wszystkich klas I wzięli udział w prelekcji przygotowanej przez pracownika Muzeum Stutthof w Sztutowie Panią Małgorzatę Daniluk. Była ona związana z projektem Powstańcy warszawscy zwyciężali wszędzie, który ma na celu przybliżenie młodzieży historii Powstańców Warszawskich i ludności cywilnej miasta, którzy przeszli piekło niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Stutthof.

  Już od piątku, 30 listopada, uczniowie mieli również okazję zapoznać się z wystawą poświęconą tej tematyce. Dodatkowo, każdy uczeń otrzymał również specjalną, bogato ilustrowaną broszurę. 


  Agnieszka Krzywdzińska

  galeria zdjęć

  POWSTAŃCY WARSZAWSCY ZWYCIĘŻALI WSZĘDZIE - Obrazek 2

 • SIATKARKI W FINALE LICEALIADY

  SIATKARKI W FINALE LICEALIADY - Obrazek 1

  Po rozgrywkach fazy grupowej do kolejnego etapu zawodów siatkówki dziewcząt awansowało sześć szkolnych zespołów, które w naszej hali sportowej, podczas turnieju mikołajkowego rozstrzygnęły o awansie do finału tegorocznej licealiady.

  Dziewczyny rozegrały dwa mecze i ostatecznie uzyskały awans zajmując drugie miejsce w grupie. Na pewno zauważalny jest postęp w zgraniu zespołu a współpraca pierwszej i drugiej linii poprawia się. Potrzeba jeszcze więcej dynamiki ruchu podczas gry.

  Nasz szkolny zespół wywiązał się z zadania i wywalczył prawo do gry o podium a finał już niedługo.

  Skład zespołu: Weronika Długołęcka, Weronika Cichocka, Aleksandra Majewska, Gabriela Mirecka, Aleksandra Wolowska, Martyna Mierkowska, Kamila Skowrońska, Kinga Dzienisz, Alicja Olkowska, Natalia Nowakowska i Aleksandra Zając.   Gratulacje dziewczyny!

  WM.

 • SUKCES KAMILI MOCH

  SUKCES KAMILI MOCH - Obrazek 1
  Kamila Moch z klasy IIc 30 listopada reprezentowała III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Elblągu na etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Dzięki inteligencji i obszernej wiedzy zdeklasowała rywali i uzyskała najwyższy wynik w województwie warmińsko-mazurskim (60 punktów na 80 możliwych). Jest to równocześnie 10 najlepszy wynik w skali całego kraju. Kamila tym samym zakwalifikowała się do etapu centralnego.
  Jestem bardzo dumna i życzę dalszych sukcesów!

  Agnieszka Krzywdzińska

 • WARSZTATY W INSTYTUCIE PEDAGOGICZNO - JĘZYKOWYM

  WARSZTATY W INSTYTUCIE PEDAGOGICZNO - JĘZYKOWYM - Obrazek 1

  W ramach współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu, klasa IIB o profilu dyplomatyczno-językowym, miała okazję wziąć udział w wykładzie i warsztatach w Instytucie Pedagogiczno-Językowym. Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu z zakresu komunikacji międzykulturowej, prowadzonego zarówno przez wykładowcę Panią dr Agnieszkę Żółtowską jak i przez studentów PWSZ. Tematem wykładu był Mur Berliński i okres przemian w Polsce i Niemczech w okresie powojennym. Po wykładzie uczniowie wzięli udział w warsztatach sprawdzających nabytą w czasie wykładu wiedzę.  

  Ida Szyrejko

  galeria zdjęć

  WARSZTATY W INSTYTUCIE PEDAGOGICZNO - JĘZYKOWYM - Obrazek 2

 • DZIEŃ POSTACI FANTASTYCZNYCH

  DZIEŃ POSTACI FANTASTYCZNYCH - Obrazek 1

  23 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Postaci Fantastycznych. Tego dnia, każdy mógł przyjść przebrany za jakąś postać z książki, gry, filmu, anime, bajki etc. Poza zwolnieniem z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych, odbyły się dwa konkursy: klasowy i indywidualny.

  Konkurs klasowy odbywał się na czterech pierwszych lekcjach. Komisja zliczała ilość osób przebranych w każdej z klas. Tego samego dnia podsumowano konkurencję. Zwyciężyła klasa Ic mając 100% osób przebranych. Nagrodą był List Żelazny pozwalający klasie wybrać jeden dzień w semestrze, kiedy wszyscy zwolnieni są z niezapowiedzianych kartkówek, sprawdzianów i odpowiedzi.Serdecznie gratulujemy!

  Konkurs indywidualny odbywał się na długiej przerwie i kolejnych w czytelni. Sześcioosobowa komisja oceniała stroje kandydatów oraz autoprezentację: Maksymiliana Terebus, Filipa Kanieckiego, Zuzanny Inczewskiej, Kacpra Rosiaka, Małgorzaty Oleksiak, Aleksandry Żuk, Julii Kordykiewicz, Michaliny Borowieckiej, Agnieszki Kłosowskiej i pary kandydatów Klaudii Gefrajter i Katarzyny Cherek. Nagrodami były kupony prezentowe na 50, 30 i 20 złotych do Empiku.

  Pragniemy pogratulować wszystkim uczestnikom, a szczególnie Julii Kordykiewicz za zajęcie I miejsca, Agnieszce Kłosowskiej za zajęcie II miejsca i Zuzannie Inczewskiej za zajęcie miejsca III.

  Dzień Postaci … miał na celu zachęcić uczniów do wykazania się kreatywnością, podzielenia pasją i zapoznania z cosplay jako interesującym hobby. Główny organizator - Samorząd Uczniowski pragnie podziękować wszystkim za udział. Gdyby nie zaangażowanie uczniów, dzień ten nie okazałby się tak wielkim sukcesem.

  Karol Przybysz IC

  galeria zdjęć

  DZIEŃ POSTACI FANTASTYCZNYCH - Obrazek 2

 • III LICEUM IM. JANA PAWŁA II W ELBLĄGU ZDOBYŁO PRESTIŻOWY CERTYFIKAT WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO KURATORA OŚWIATY

  III LICEUM IM. JANA PAWŁA II W ELBLĄGU ZDOBYŁO PRESTIŻOWY CERTYFIKAT WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO KURATORA OŚWIATY - Obrazek 1

  Szanowni Państwo

  Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych

  województwa warmińsko – mazurskiego

  Kapituła Konkursu Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”, powołana przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej złożonej dokumentacji rekomendowała szkoły/placówki do otrzymania Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Na wniosek Kapituły Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty przyznał Certyfikat III Liceum Ogólnokształcącemu im. Jana Pawła II w Elblągu z drugą lokatą (na 75 wyróżnionych szkół i placówek oświatowych naszego województwa.)

  Gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy wszystkim szkołom i placówkom, które przystąpiły do tegorocznej edycji konkursu. Podejmowane przez Państwa działania służyły kształtowaniu tożsamości narodowej i upowszechnianiu wiedzy na temat polskiej historii, a także rozwijaniu kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w aspekcie lokalnym i państwowym. Realizacja wytyczonych zadań przyczyniła się do poszukiwania nowych, skutecznych rozwiązań, podnoszących atrakcyjność i efektywność pracy szkoły w obszarze kształcenia i wychowania patriotycznego.

  Certyfikat przyznano na lata 2018-2021. Gala wręczenia certyfikatu  odbędzie się 29 listopada 2018 r. w Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

  Koordynatorkami projektu były T. Rakowska i A. Krzywdzińska, nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie.

 • PODZIĘKOWANIA NAUCZYCIELEK ZE SZWECJI

  PODZIĘKOWANIA NAUCZYCIELEK ZE SZWECJI - Obrazek 1

  We are very satisfied with the job-shadowing. We think that it was good to see many different lessons and teachers. It was a big plus that some students could translate in classes that were held in Polish.

  The schedule was very good because it let us be at the school from the morning until after lunch. The afternoon was a very good opportunity for us to talk about the impressions from the day.

  We also appreciate that the questions that we sent in advance were answered by the students. We got a lot of material from both the lessons that we visited and from these answers.  

  The teachers were very helpful. An extra big plus for Agnieszka for the time, effort and energy that she has put into our visit and Tomasz for his friendly assistance and organisation. Both by preparing the students and for the excursions that we went on with the classes.

  We have nothing that we would like to change. Everything was as good as we expected. We would strongly recommend other people should do a job-shadowing at your school.

  Best regards Eva Carlstrom & Hanna Johansson 

 • PODSUMOWANIE AKCJI „MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE”

  PODSUMOWANIE AKCJI „MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE” - Obrazek 1

  "Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To DAR ŻYCIA... Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich krajach świata".

  /Jan Paweł II, Światowy Dzień Krwiodawców - 2004 r./

  20.11.2018r. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej gali z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK, która odbyła się w Ratuszu Staromiejskim. Na uroczystości podsumowano, między innymi, podsumowano akcję „Młoda krew ratuje życie”. Niewielka, jeszcze, grupa honorowych krwiodawców z III LO w ubiegłym roku szkolnym oddała łącznie 18,4 l krwi pełnej, a wyróżniony na gali Mateusz Dudek z klasy III A - 1,8 l krwi. To imponujący wynik, ale planujemy pobić go w tym roku.

  Dziękuje wszystkim uczniom,  którzy, oddając cząstkę siebie, bezinteresownie przyczyniają się do ratowania innych, To z pewnością godna naśladowania postawa. Jednocześnie zachęcam wszystkich pełnoletnich uczniów, aby przyłączali się do elitarnego grona honorowych krwiodawców z naszej szkoły.                                                                             

  Ewa Piwcewicz

 • PREMIER WYRÓŻNIŁ STYPENDYSTÓW

  PREMIER WYRÓŻNIŁ STYPENDYSTÓW - Obrazek 1

  W dniu 15 listopada br. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W gali brał udział Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski.

  W roku szkolnym 2018/2019 wyróżniono w województwie warmińsko-mazurskim 154 uczniów ze szkół kończących się maturą. Wszyscy musieli spełnić jeden z warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem przy najwyższej w danej szkole średniej ocen lub wykazać się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Z kolei w pozostałych dziedzinach wiedzy musieli osiągnąć wyniki co najmniej dobre.

  Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki życzył stypendystom, aby w przyszłości nie ustawali w konsekwentnym, wytrwałym nabywaniu nowych umiejętności, poszerzaniu wiedzy i wszechstronnym rozwijaniu swoich osobowości. Przy tym – aby wyzwania współczesności potrafili łączyć z poszanowaniem naszej narodowej historii i z patriotyzmem.

  Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski gratulując stypendystom osiągniętego wyróżnienia powiedział, że na każdy sukces składa się wiele czynników. Najczęściej są to: praca, konsekwencja i wsparcie innych osób. W tym przypadku – wsparcie rodziny, bo to ona formuje świat wartości, bez którego nie można podążać do obranego celu. W swojej wystąpieniu Kurator podkreślił duże znaczenie faktu, jakim w przypadku młodego człowieka jest spotkanie nauczyciela – mistrza, który staje się dla ucznia przewodnikiem i inspiracją.

  Uroczystość uświetnił występ chóru „JuvenisCantat” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Olsztynie. Wybrani stypendyści prezentowali swoje osiągnięcia i mówili o realizowanych pasjach. 

  Zebrani usłyszeli słowa podziękowania skierowane przez reprezentanta stypendystów do rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół.

  Naszą stypendystką jest Kamila Moch z klasy II c.

  https://www.ko.olsztyn.pl/

  galeria zdjęć

  PREMIER WYRÓŻNIŁ STYPENDYSTÓW - Obrazek 2

 • TRZY PUNKTY DO AWANSU SIATKARZY

  TRZY PUNKTY DO AWANSU SIATKARZY - Obrazek 1

  W naszych progach ponownie zagościła siatkówka. Turniej chłopców w którym udział wzięły cztery szkoły to 1/8 finału elbląskiej licealiady. Do rywalizacji przystąpiły szkoły: ZSTI, ZSZnr 1, ZSOŚiU oraz nasza drużyna. Każdy zespół miał do rozegrania po trzy spotkania a dwa najlepsze zespoły turnieju awansują do finału licealiady.

  Nasza szkolna drużyna rozegrała dobry turniej. Widać było zaangażowanie i ambitną grę, ale zabrakło „doświadczenia boiskowego”. Właśnie ta „pewność boiskowa” zaważyła, iż w meczu o awans w tie-breaku do zwycięstwa zabrakło trzech punktów. Ostatecznie nasza męska drużyna w turnieju została sklasyfikowana na trzecim miejscu. Natomiast w klasyfikacji tegorocznej elbląskiej licealiady uplasuje się na 5 miejscu.

  Podczas turnieju reprezentował naszą szkołę zespół w składzie: Jakub Pańczuk, Bernard Czyż, Wojciech Wojtyna, Bartosz Mysłowski, Bartosz Kucewicz, Przemysław Orłowski, Dominik Godewski, Michał Ząbek i Aleks Justyński.

  Gratulacje!!!

  WM.

 • SYMPOZJUM W ELBLĄSKIEJ UCZELNI HUMANISTYCZNO - EKONOMICZNEJ

  SYMPOZJUM W ELBLĄSKIEJ UCZELNI HUMANISTYCZNO - EKONOMICZNEJ - Obrazek 1

  W piątek, 16 listopada 2018 roku, w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej odbyło się sympozjum „Oferta pracy, czy handel ludźmi?” zorganizowane przez Placówkę Straży Granicznej w Elblągu, przy udziale Urzędu Miejskiego oraz EUH-E. Naszą szkołę podczas tego wydarzenia reprezentowała pedagog- Aleksandra Witkowska.

  W załączeniu, w formie ulotki, zamieszczamy najważniejsze informacje, jakie organizatorzy sympozjum postanowili przekazać szerokiej rzeszy adresatów, w tym między innymi społecznościom szkolnym, zaznaczając przy tym, że zjawisko handlu ludźmi obejmuje wiele form bezlitosnego, śmiertelnie niebezpiecznego wyzysku i dotyczy potencjalnie każdego z nas. Chrońmy się przed tym. Wiedza wzbogaca w bezpieczeństwo!

  SYMPOZJUM W ELBLĄSKIEJ UCZELNI HUMANISTYCZNO - EKONOMICZNEJ - Obrazek 2

  Przydatne linki:

  http://www.strada.org.pl/

  http://www.handelludzmi.eu/

  https://www.youtube.com/watch?v=JlfAOJmBTJk

   

 • WSPÓŁPRACA Z PAŃSTWOWĄ WYŻSZĄ SZKOŁĄ ZAWODOWĄ

  WSPÓŁPRACA Z PAŃSTWOWĄ WYŻSZĄ SZKOŁĄ ZAWODOWĄ - Obrazek 1

  W czwartek 15 października, w ramach współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu III LO gościło w swoich progach studentów programu Erazmus oraz studentów Instytutu Pedagogiczno - Językowego PWSZ. Klasa IIB o profilu dyplomatyczno-językowym miała okazję wysłuchać ciekawych prezentacji studentów Erazmus’a z Turcji i Czech, którzy opowiadali o swoich rodzinnych stronach. Uczniowie III LO mogli jednocześnie porozmawiać o obyczajach i kulturze tych krajów oraz zaprezentować naszą szkołę. Językiem wykładowym był język angielski.

  Ida Szyrejko

  galeria zdjęć

  WSPÓŁPRACA Z PAŃSTWOWĄ WYŻSZĄ SZKOŁĄ ZAWODOWĄ - Obrazek 2

 • DZIEŃ Z PSYCHOLOGIĄ NA SWPS W SOPOCIE

  DZIEŃ Z PSYCHOLOGIĄ NA SWPS W SOPOCIE - Obrazek 1

  Klasa Ib (psychologiczno-medialna) pod patronatem Uniwersytetu SWPS 15 listopada wzięła udział w Dniu z Psychologią.

  W ramach wydarzenia uczestniczyliśmy w wykładzie „Efektywna komunikacja - jak dogadać się  z innymi”. Dotyczył on komunikacji w okresie nastoletnim, trudności w komunikacji wynikających ze zmian rozwojowych oraz wyzwaniach w relacjach opartych na skutecznym przekazie. Zapoznaliśmy się z efektywnymi metodami komunikacji oraz sposobami ich wykorzystania.

  Następnie odbyły się warsztaty „Odkryj moc emocji”. Zostaliśmy zaangażowani w szereg dyskusji i zadań, których było zdobycie większej wiedzy na temat swoich emocji, nauka identyfikowania uczuć rozmówcy, a także rozpoznanie sposobów radzenia sobie z negatywnymi emocjami i komunikowanie ich otoczeniu.

  Zwieńczeniem dnia była gra psychokryminalistyczna „Pokój zbrodni”, podczas której zapoznaliśmy się z wiedzą na temat motywacji, sposobu działania i zachowań sprawcy oraz specyfiką mechanizmów pamięci oraz analizą zeznań świadków. Następnie zgromadzona wiedza została wykorzystana w praktyce poprzez badanie miejsca zbrodni, przesłuchiwania świadków oraz analizę materiału dowodowego.

  W przerwach pomiędzy zajęciami mogliśmy też wziąć udział w badaniach psychologicznych.

  Dzień minął nam bardzo szybko i z pewnością był wspaniałą szansą dla wszystkich uczniów intersujących się psychologią i chętnych, aby bliżej zapoznać się z tą dziedziną nauki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, grudniowe spotkanie na SWPS.

  Agnieszka Krzywdzińska

 • KONKURS WIEDZY O FRANCJI

  KONKURS WIEDZY O FRANCJI - Obrazek 1

  14 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Francji. Uczestnicy zmagali się z pytaniami o geografię, politykę, kino, muzykę i kuchnię francuską. Poradzili sobie wspaniałe, I miejsce zajął Karol Przybysz z klasy Ic, II miejsce wywalczyła Natalia Szczerba z Ia, a miejsce III Adrian Komoń z IIb. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników.

  Ewa Romanowska  

 • SZANOWNI PAŃSTWO, DYREKTORZY SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

 • "NARKOTYKI CZY ŻYCIE"

  Zapraszamy do obejrzenia dokumentu zrealizowanego przez TV TRUSO we współpracy ze Stowarzyszeniem Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN oraz Powiatową Stacja Sanitarno - Epidemiologiczną w Elblągu. W realizacji filmu wykorzystano fragmenty spektaklu pt. "Marionetki" przygotowanego przez p. Aleksandrę Maciejewską oraz uczennice kl. 3a oddziału gimnazjalnego przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Elblągu - Julię Szpejewską, Dobrosławę Darmath, Liwię Milewską, Agatę Bortnik, Wiktorię Begej. Jesteśmy z WAS dumni.

  https://www.youtube.com/watch?v=EuSYqD4RGNc

 • DLA PAMIĘCI O TYCH, CO SWE ŻYCIE OJCZYŹNIE ODDALI …

  DLA PAMIĘCI O TYCH, CO SWE ŻYCIE OJCZYŹNIE ODDALI … - Obrazek 1

  Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości 9 listopada 2018 r. na parkingu szkolnym uczniowie oraz nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II odśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” oraz piosenkę „My Pierwsza Brygada”. Uczestniczyli w uroczystym zasadzeniu pamiątkowego dębu oraz odsłonięciu tablicy ku czci Pierwszego Ułana II Rzeczypospolitej płk. Władysława Zygmunta Beliny-Prażmowskiego.

  Inicjatywa sadzenia dębów rocznicowych sięga swoimi korzeniami lat 1918-1928, kiedy to mieszkańcy niepodległej Polski sadzili spontanicznie dęby będące symbolami siły i długowieczności, nieprzemijającej pamięci o wielkich bohaterach. III Liceum Ogólnokształcące wzięło udział w projekcie „100 dębów pamięci bohaterów Niepodległej”, którego organizatorami są Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie, Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie, a patronat honorowy objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

  W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych przygotowali plakaty poświęcone różnym zagadnieniom związanym z II RP. Wystawa została umieszczona na szkolnym ogrodzeniu od ul. Robotniczej.

  Społeczność III Liceum Ogólnokształcące włączyła się w ten sposób w akcje ogólnopolskie i regionalne związane z obchodami tej wyjątkowej rocznicy.

  galeria zdjęć

  DLA PAMIĘCI O TYCH, CO SWE ŻYCIE OJCZYŹNIE ODDALI … - Obrazek 2

Aktualności

Kontakt

 • III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu
  82-300 Elbląg
  ul. Browarna 1
 • 55 625 89 20

Galeria zdjęć