Menu

 • MATURA CORAZ BLIŻEJ

  MATURA CORAZ BLIŻEJ - Obrazek 1

  Uczniowie 3 LO opowiadają studentom PWSZ o swoich przygotowaniach do tegorocznej matury.

 • INDEKS DLA KAMILI MOCH

  INDEKS DLA KAMILI MOCH - Obrazek 1

  Serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania należą się wybitnej uczennicy klasy IIc, Kamili Moch, która 2 marca wzięła udział w etapie ogólnopolskim VI Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, gdzie uzyskała tytuł finalisty.

  W finale Olimpiady, zorganizowanym przez Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku, wzięło udział ponad 60 uzdolnionych uczniów z całej Polski.

  Kamila wykazała się rozległą wiedzą z zakresu trzech bloków tematycznych:

  1) historii najnowszej, współczesnych stosunków międzynarodowych oraz aktualnych wydarzeń,

  2) wiedzy o społeczeństwie, prawoznawstwa, konstytucjonalizmu i prawa międzynarodowego,

  3) wiedzy o prawach człowieka,

  ze szczególnym uwzględnieniem zmiennego programu tematycznego: „Prawa dziecka a wymiar sprawiedliwości”. Tegoroczna edycja Olimpiady okazała się wyjątkowo trudna co podkreślali sami organizatorzy.

  Indeksy na wybrane lub wszystkie kierunki studiów finalistom Olimpiady przyznało kilkanaście polskich uczelni. Wśród nich jest m.in. Uniwersytet Warszawski, Wrocławski, Gdański czy Uniwersytet w Białymstoku

  Serdecznie gratuluję sukcesu!

  Agnieszka Krzywdzińska

 • TESTAMENT ”INKI”- „POWIEDZ BABCI, ŻE ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA”.

  TESTAMENT ”INKI”- „POWIEDZ BABCI, ŻE ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA”. - Obrazek 1

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych w naszej szkole przebiegał pod znakiem warsztatów historycznych, które 28 lutego 2019 r. przeprowadzili Pan Artur Chomicz z IPN o/Gdańsk i nauczycielka historii Pani Teresa Rakowska. W spotkaniu uczestniczyły klasy I b, I c liceum. Podczas wspólnych zajęć młodzież dowiedziała się o trudnej historii żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, którzy wobec okupacji sowieckiej po 1945 r. nie złożyli broni i prowadzili nierówną walkę z władzą komunistyczną, wspieraną przez radzieckie NKWD, milicję, KBW i funkcjonariuszy MBP. Wysłuchaliśmy wykładu naukowego popartego materiałami dokumentalnymi –były to  zdjęcia, listy, rozkazy i inne. Następnie obejrzeliśmy fragment filmu opartego na losach Danuty Siedzikówny ps. Inka, sanitariuszki 1 Szwadronu 5 Wileńskiej Brygady, działającego na Pomorzu w 1946 r. Za postawę patriotyczną została skazana na karę śmierci. Wyrok, przez rozstrzelanie, wykonano 28 sierpnia 1946 r. Miała tylko 18 lat!

  Historia Inki, rotmistrza Pileckiego, gen. E. A. Fieldorfa „Nila”, „Zapory” czy gen. St. Skalskiego dowódcy legendarnego Dywizjonu 303, uświadomiła nam w jak nieludzkich czasach przyszło im żyć. Dzięki godnej podziwu, niezłomnej postawie zostało zasiane ziarno wolności, by w 1989 r. przywrócić naszą Niepodległą Ojczyznę .

  Inka zostawiła kolejnym pokoleniom młodych swój testament, tę prostą prawdę, aby żyć i zachowywać się z godnością i szacunkiem, kochać i pamiętać słowo Ojczyzna.

  Dziękujemy

  T.R

 • PROJEKT HISTORYCZNO - SPOŁECZNY ,,W SAMO POŁUDNIE”

   PROJEKT HISTORYCZNO - SPOŁECZNY ,,W SAMO POŁUDNIE”  - Obrazek 1

  Projekt historyczno-społeczny ,,W SAMO POŁUDNIE” w 30-ą rocznicę wyborów kontraktowych 4 czerwca 1989r.    

   

  PROGRAM

   1. 28 lutego 2019 r. 9.00 - 10.30 warsztaty z historii pt. „Niezłomni” - walka z polskim podziemiem niepodległościowym po 1945 r.- Artur Chomicz IPN o/Gdańsk. Uczestniczą klasy I a,b

   2. 28 lutego 2019 r. 10.55 - 11.30 warsztaty z historii pt. „W samo południe 1989 r.”- Artur Chomicz IPN o/Gdańsk . Uczestniczą klasy II a, b, III a

   3. 07 marca 2019 r. 10.00 - 11.45 warsztaty z historii pt. ,,Od niepodległości do niepodległości 1918 - 1945 r.” - Bartosz Januszewski IPN o/Gdańsk. Uczestniczą klasy II a, II b, III a

   4. 21 marca 2019 r. 11.00 - 13.30 warsztaty z historii pt. ,,Od niepodległości do niepodległości 1918 - 1945 r.” - Bartosz Januszewski IPN o/Gdańsk. Uczestniczą klasy II a,  II b, III a. Warsztaty odbędą się w audytorium IPN w Gdańsku,       jako II część „Od niepodległości do niepodległości 1945 - 1989 r.” Uczestniczą uczniowie kl. II a, b, III a (maturzyści oraz uczniowie zainteresowani przedmiotami historii i wiedzy o społeczeństwie).

   5. 28 marca 2019 r. 10.00 - 11.30 warsztaty i konkurs historyczny ,,W samo południe” dla klas gimnazjalnych . A. Krzywdzińska, T. Rakowska III LO w Elblągu

   6. 05 kwietnia 2019 r. Odsłonięcie wystawy pt. ,,Solidarni ku wolności”, udostępnionej ze zbiorów Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku

   

  Teresa Rakowska, Agnieszka Krzywdzińska

  nauczycielki historii i wos                                                         

                                                            

 • ERASMUS +

  ERASMUS + - Obrazek 1

  W dniach od 11 do 15 marca 2019 w mieście partnerskim Elbląga, czyli Ronneby (Szwecja) odbędzie się już druga tura (z planowanych pięciu) spotkań w ramach naszego programu Erasmus+  pod tematem: 

  “CULTURAL HERITAGE” – “CULTURAL VALUES AND IDENTITY”

  Od stycznia nasz zespół w składzie Aleks Justyński, Dominika Kiwilsza, Martyna Polakowska i Kasia Mierzwa intensywnie przygotowują się do wyjazdu, zbierając i opracowując materiały na tematy lokalne, problem imigracji i imigrantów, realizując filmy.

 • ZUCHY Z III B

  ZUCHY Z III B - Obrazek 1      

  Sobota. Zwykła, kolejna, leniwa sobota w roku.

  Na Starówce nic nowego … z Netflixa wieje nudą …co tu robić ?

  Może by tak matematyki trochę wink

  Tak jak zuchy z III B. Brawo xd

         A kto nie był ten trąba ;)

   

  ZUCHY Z III B - Obrazek 2

 • WALENTYNKOWA AKCJA NA RZECZ MATEUSZA

  WALENTYNKOWA AKCJA NA RZECZ MATEUSZA - Obrazek 1

  Dnia 14.03.2019 roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyło się świętowanie walentynek. Samorząd zorganizował pocztę walentynkową, gdzie uczniowie mogli wysyłać do siebie laurki. Odbył się również kiermasz z łakociami,a głównym punktem całej imprezy była zbiórka pieniędzy dla Mateusza Robaka- syna Pana Piotra, Pana, który codziennie podaje nam kurtki i służy pomocą smiley

  Mateusz ma 18 lat i jest ciężko chory.

  Jeśli ktoś byłby jeszcze zainteresowany przekazaniem 1% na rzecz Fundacji Elbląg, która wspomaga leczenie Mateusza, może uzyskać niezbędne dane w bibliotece szkolnej.

  Wszystkim ludziom dobrej woli bardzo dziękujemy za wrażliwość i współpracęsmiley

   

                                                Samorząd Uczniowski III LO

  WALENTYNKOWA AKCJA NA RZECZ MATEUSZA - Obrazek 2

 • UCZNIOWIE W SĄDZIE REJONOWYM 

  UCZNIOWIE W SĄDZIE REJONOWYM  - Obrazek 1

  13 lutego b.r. uczniowie klasy Ib wraz z wychowawcą wzięli udział w rozprawie sądowej w Sądzie Rejonowym w Elblągu. Sprawie przewodniczył sędzia Wydziału Karnego, a uczniowie zasiedli na Sali rozpraw w charakterze publiczności. Sprawa dotyczyła tzw. oszustwa metodą na wnuczka.

  Przed rozpoczęciem rozprawy Sędzia pouczył, jak należy właściwie zachować się w czasie rozprawy oraz udzielił podstawowych informacji o zasadach postępowania karnego. Zaznajomił również uczniów z okolicznościami sprawy.

  Dzięki wizycie w sądzie uczniowie w sposób praktyczny poznali omawiane w szkole procesowe prawo karne. Słuchacze mieli możliwość zaobserwować jak przebiegają poszczególne etapy rozprawy i jak wygląda przesłuchanie.

  Osobisty udział w rozprawie sądowej to możliwość sprawdzenia zgodności rzeczywistości z naszymi wyobrażeniami o pracy sądów, to także lekcja, która na długo zapadnie w pamięć. Wycieczka do sądu była dla uczniów ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń.

  Agnieszka Krzywdzińska

 • MIŁOŚĆ  DOBRO CZYNI - KONCERT WALENTYNKOWY 

  MIŁOŚĆ  DOBRO CZYNI - KONCERT WALENTYNKOWY  - Obrazek 1

  We wszechogarniającym chaosie, pędzie i hejcie warto znaleźć chwilę na refleksję i zadumę nad tym, co stanowi o naszym człowieczeństwie, czym jest miłość i KIM my jesteśmy...

  W piątek 15.02. uczniowie klasy 1d mieli okazję uczestniczyć w przepięknym koncercie przygotowanym przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkól Muzycznych w Elblągu. Młodzi artyści przedstawili swoje aranżacje największych polskich przebojów o miłości. 

  A. M.

 • Z WIZYTĄ W TEATRZE

  W piątek uczniowie klas I liceum obejrzeli spektakl pt. "Skąpiec" - jedną z najbardziej znanych i grywanych komedii Moliera. Utrzymany w klasycznej konwencji  spektakl Konrada Szachnowskiego porusza uniwersalne problemy. Okazuje się, że współczesny świat nie tak bardzo różni się od tego sprzed lat.

  Harpagon, tytułowy skąpiec, ma obsesję na punkcie pieniędzy. Pochłonięty myślami o swoim majątku nie liczy się z nikim, z niczym. Obsesja posiadania dóbr materialnych zastępuje mu wartości, których najbardziej brakuje. Odsuwając się od najbliższych, bezwzględny dla swoich dłużników Skąpiec, w końcu przeżyje katharsis. Jak wtedy zmieni się jego postrzeganie świata, który wcześniej przysłonięty wizją pieniędzy?

  A. M.

 • SUKCES WOJCIECHA WOJTYNY

  SUKCES WOJCIECHA WOJTYNY - Obrazek 1

  19 stycznia odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, na którym naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IIIa Wojciech Wojtyna.

  Etap okręgowy składał się z dwóch części: pierwsza stanowiła test wielokrotnego wyboru, zaś w drugiej należało odpowiedzieć na pytania opisowe.

  Wojtek uzyskał najlepszy wynik w województwie warmińsko-mazurskim i tym samym zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego Olimpiady.

  Wykazał się przy tym szeroką wiedzą z zakresu systemu politycznego RP, demokracji, nauki o państwie i polityce, społeczeństwa, prawa oraz stosunków międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem przewidzianego na ten rok szkolny zmiennego programu tematycznego obejmującego zagadnienia związane z Organizacją Narodów Zjednoczonych.

  Gratuluję i życzę powodzenia na etapie centralnym!

  Agnieszka Krzywdzińska

 • ERASMUS+ W AUSTRII

  ERASMUS+ W AUSTRII - Obrazek 1

  W dniach 14-18 stycznia czwórka uczniów naszej szkoły wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym do Austrii w ramach programu „Cultural heritage”. Uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych i kulturalnych oraz rozwijali swoje kompetencje językowe, gdyż językiem komunikacji w czasie pobytu był język angielski. Uczniowie, którzy wzięli udział w wyjeździe to: Zuzanna Mostowiec, Szymon Maciejko, Julia Kołodziejczyk i Leśniewska Maria – wszyscy z klas I. W czasie pobytu uczniowie mieszkali w rodzinach austriackich i poznawali lokalne zwyczaje i kulturę. Oprócz zajęć edukacyjnych był też czas na rozrywkę – wycieczka do Wiednia, do Passau, zwiedzanie Schaerding i inne atrakcje zorganizowane przez Szkołę goszczącą. Wszyscy wrócili zadowoleni, bogatsi w kolejne doświadczenia oraz umiejętności, głównie językowe.

  Opiekunami w trakcie wyjazdu byli Tomasz Stężała (koordynator projektu) oraz Aleksandra Trochimczuk (nauczyciel).

   

  Aleksandra Trochimczuk

   

  linki:

   

  ERASMUS+ W AUSTRII - Obrazek 2

   

   

 • DZIEŃ TOLERANCJI

  DZIEŃ TOLERANCJI - Obrazek 1

  Dnia 18 stycznia 2019 roku w III Liceum Ogólnokształcącym odbyły się obchody Dnia Tolerancji. Celem przedsięwzięcia była manifestacja miłości do drugiego człowieka, wzajemnego szacunku i zrozumienia.

  Samorząd Uczniowski zorganizował święto, dbając nawet o najmniejsze szczegóły. Początkiem uroczystości była parada, startująca z ostatniego piętra szkoły (w składzie: Julia Kordykiewicz, Zuzanna Inczewska, Julia Orłowska, Karolina Trochowska, Kacper Rosiak, Jakub Wojtaszek, Janek Banach, Antek Urbaniak, Norbert Pacewicz, Dominik Godlewski, Jakub Hofman i Karol Przybysz). Pochód rozpoczynał transparent z napisem "jestem taki, jaki się urodziłem", dookoła którego widniało słowo "tolerancja" w różnych językach. Tuż za hasłem przewodnim szli samorządowcy, którzy zachęcali innych do wspólnego świętowania oraz rozdawali balony. Kolumnę wieńczył kolejny transparent, który swoją treścią wyrażał sprzeciw przeciwko mowie nienawiści i hejtowi. Uczniowie chętnie wzięli udział w paradzie, tworząc ogromną grupę kroczącą w kierunku sali gimnastycznej.

  Hala ozdobiona była żółto-niebieskimi balonami. Na manifestujących czekali już artyści, którzy dali popis swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich oraz oratorskich. Wraz z początkiem wydarzenia, w publiczność ruszyły sondażystki: Martyna Podlecka, Julia Kordykiewicz, Julia Orłowska i Zuzanna Inczewska, które swoje zadanie wykonywały przez większość uroczystości.  Karolina Trochowska, w roli prowadzącej, gładko „przeprowadziła” nas przez całą uroczystość oraz z szacunkiem zapowiadała kolejnych występujących.

  Głównym artystą był Jeremi Zdunek, śpiewając piosenki o tolerancji znanych wokalistów oraz prezentując autorski utwór "Don'tCry", przy którym cały samorząd podszedł do wokalisty, prezentując przyjaźń i wzajemne poszanowanie. Pomiędzy jego występami teksty o tolerancji mówili: Karol Przybysz, Liwia Milewska, Julia Orłowska, DobrusiaDamrath i Kuba Wojtaszek. Na koniec wszelakich występów głos zabrał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Dominik Godlewski. Wyraził on ogromny smutek i żałobę, jakie odczuwamy w związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza. By uczcić jego pamięć, szkoła zarządziła minutę ciszy.

  Refleksję budziły końcowe wydarzenia podczas uroczystości. Utworem wieńczącym uroczystość był "Dziwny jest ten świat" (autorstwa Czesława Niemena), wykonany przez Aleksandrę Ptak. W pewnym momencie uczniowie wyjmowali latarki, robiąc las światełek - światełek nadziei. Wydawałoby się, że uroczystość skończy się wraz z pożegnaniem przez prowadzącą, jednak na koniec zaczęła rozbrzmiewać piosenka Dody "Nie daj się". W tym momencie stało się coś, czego nawet nauczyciele koordynujący całym wydarzeniem się nie spodziewali! Organizatorzy zaczęli radośnie tańczyć i śpiewać, wspólnie się przytulając i ciesząc się z przeprowadzonej uroczystości. W spontanicznym uniesieniu pozytywnych emocji, zaciągali na środek ludzi z publiczności gdzie wszyscy tańczyli.

  Technicznymi, którzy sprawnie panowali nad całą sytuacją byli Piotr Dziewiątkowski i Szymon Paluchowski.

  Nauczycielami koordynującymi całym wydarzeniem były Maja Babraj oraz Joanna Nowak - opiekunki Samorządu. 

  Uczniowie podkreślali swoje poszanowanie dla drugiego człowieka, nieważne kim by był - osobą starszą, obcokrajowcem, osobą innej orientacji seksualnej, odmiennej religii, czy innej rasy. Pokazali, że wszyscy wobec siebie jesteśmy równi i że wszyscy jesteśmy ponad wszelkimi podziałami - i że taki powinien być świat.

  Zuzanna Inczewska, członek SU

  DZIEŃ TOLERANCJI - Obrazek 2  DZIEŃ TOLERANCJI - Obrazek 3

 • PODSUMOWANIE I SEMESTRU

  PODSUMOWANIE I SEMESTRU - Obrazek 1

  I semestr roku szkolnego 2018/2019 został oficjalnie zamknięty. Teraz nadszedł czas na odpoczynek i zbieranie sił na kolejne miesiące nauki. Poniżej można zapoznać się z wynikami, jakie osiągnęli uczniowie liceum i gimnazjum.

  III Liceum Ogólnokształcące

  Wśród klas licealnych najwyższą średnią osiągnęła klasa Ic, której wynik – 4,40 zasługuje na duże uznanie. Kolejne miejsca na podium zajęły: klasa Ib4,19 i klasa IIa – 4,08.

   

  Średnia klas:

   

   

  Średnia klasy

   

  Średnia klasy

   

  Średnia klasy

  Ia

  3,91

  IIa

  4,08

   IIIa

  3,95

  Ib

  4,19

  IIb

  3,95

  IIIb

  3,90

  Ic

  4,40

  IIc

  4,05

  IIIc

  3,69

  Id

  3,81

  IId

  3,89

  IIId

  3,63

   

  Najlepszą uczennicą w liceum jest Karolina Szczepańska z klasy Ib z wynikiem 5,67. Wśród Asów znalazły się również uczennice klasy IIc: Kamila Moch – 5,55 i Ewelina Jureko – 5,45.

   

  W rankingu frekwencji wygrała klasa Ic z wynikiem95%. Za nią uplasowała się klasa Ib - 90 % oraz klasa Ia – 89,26%. Najwyższą frekwencję w szkole (100%) uzyskali następujący uczniowie:

  Natalia Szczerba i Bartosz Kurzawiński z klasy Ia,

  Karolina Szczepańska z klasy Ib,

  Karina Małkiewicz z Id,

  Julia Jarosz i Ewelina Jureko z IIc.

  Gratulacje!

   

   

  Frekwencja

  %

   

  Frekwencja

  %

   

  Frekwencja

  %

  Ia

  89,26

  IIa

  85

  IIIa

  85,56

  Ib

  90,19

  IIb

  85,64

  IIIb

  83,45

  Ic

  95

  IIc

  86,71

  IIIc

  85,46

  Id

  84,68

  IId

  88,27

  IIId

  87,05

   

  Gimnazjum nr 9

  Wśród klas gimnazjalnych najwyższy wynik uzyskała klasa IIIa – 3,64. Kolejne miejsca zajęły klasa IIIb ze średnią 3,52 i klasa IIIc z wynikiem 3,22.

  Najlepszą uczennicą jest Julia Otłowska z IIIa, której średnia wynosi5,56. Drugie miejsce zajęła Agata Bortnik – 5,00; a trzecie miejsce Natalia Kulik – 4,81.

  Frekwencja przedstawia się następująco:

  I miejsce         klasa IIIb – 86,71%

  II miejsce        klasa IIIa – 84,42%

  III miejsce       klasa IIIc – 83,97%

 • BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW PODCZAS FERII ZIMOWYCH

  Listy  dotyczące przeciwdziałania dopalaczom i bezpieczeństwa uczniów podczas ferii zimowych

   

 • OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU IPN GDAŃSK „ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI”

  I miejsce dla uczniów  kl. 3 a

  OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU IPN GDAŃSK „ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI” - Obrazek 1

  IPN w Gdańsku 13 grudnia 2018 r. zachęcał wszystkich do uczestnictwa w akcji i konkursie  „Zapal Światło Wolności”. W wydarzeniu mógł wziąć udział każdy. W sumie napłynęło 15 prac oraz 23 fotografie. W naszym konkursie wzięły udział osoby w różnym wieku. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz piękne, niekiedy bardzo osobiste i wzruszające opisy. Spośród autorów nadesłanych najciekawszych prac postanowiliśmy wybrać I, II, III miejsca (ex aequo) oraz wyróżnienia. Laureaci otrzymają od nas najnowszą grę edukacyjną IPN „Niepodległa” oraz atrakcyjne koszulki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

  I miejsce:  III LO im. Jana Pawła II w Elblągu

  K. Świniarski, A. Kowalewska, W. Wojtyna, P. Kamieniecka, J. Marzec, W. Długołęcka, P. Baranowska;

  II miejsce: Bogdan Barcikowski, Monika Dąbkowska;

  III miejsce: Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku-Oliwie, Hanna Sheridan;

  Wyróżnienia: Barbara Szeląg, Dawid Kolanowski, Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku, Borys Szymański, Urszula Ramus-Piekielniak, Mieszko Chmielnik, Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie;

  Nagroda pocieszenia: Mariusz Michalak, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gdańsku.

  Pod tym linkiem znajdziecie Państwo wyniki konkursu:

 • MIEDZYSZKOLNE KOŁO PSYCHOLOGICZNE

  Już 16 stycznia 2019 r. w III LO odbędzie się pierwsze spotkanie Koła Psychologicznego dla uczniów z elbląskich szkół ponadgimnazjalnych.

  Zajęcia poprowadzą pracownicy naukowi i studenci Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

  Jeśli jesteś zainteresowany zajęciami, wypełnij formularz zgłoszeniowy.

  Koło psychologiczne to cykliczne zajęcia skierowane do uczniów zainteresowanych psychologią. Podczas spotkań uczestnicy poznają podstawy współczesnej psychologii oraz szeroki zakres jej zastosowań. Młodzież uzyska wiedzę z różnych obszarów psychologii, a ponadto, w naturalny sposób będzie rozwijała umiejętność rozwiązywania konfliktów, komunikacji i nawiązywania relacji interpersonalnych.

   

 • SIATKÓWKA PONOWNIE NA PODIUM

  SIATKÓWKA PONOWNIE NA PODIUM - Obrazek 1

  Po dwóch latach przerwy damska siatkówka wstąpiła na podium. Podczas turnieju finałowego rozgrywanego w naszej hali sportowej szkolna drużyna dziewcząt z III Liceum ponownie stoczyła zacięty pojedynek z zespołem I LO w Elblągu. Zespoły grały już ze sobą w grupie eliminacyjnej, wówczas lepsze okazały się licealistki z „pierwszego ogólniaka” Mecz półfinałowy również był zacięty. Dziewczyny grały ambitnie, walczyły o każdy punkt i taka bojowa postawa przełożyła się na wygraną w tie breaku. Zespół licealistek III LO wygrał bardzo ważny mecz 2 : 1. Wygrana w meczu półfinałowym dała awans do ścisłego finału. Mecz finałowy z zespołem dziewcząt z drugiego liceum zakończył się przegraną i ostatecznie nasze dziewczyny stanęły na drugim stopniu podium tegorocznej licealiady.

  Mamy wspaniały siatkarski zespół dziewcząt, które posiadają wysokie indywidualne umiejętności, ale sztuką gry jest to, aby właśnie te indywidualności zagrały jako zespół. Udało się osiągnąć wysoki poziom zespołowości gry podczas turnieju finałowego, ale wiem, że nasze licealistki stać na więcej!

  Autorki sukcesu siatkówki żeńskiej trzeciego liceum: Weronika Długołęcka, Weronika Cichocka, Aleksandra Majewska, Gabriela Mirecka, Aleksandra Wolowska, Martyna Mierkowska, Kamila Skowrońska, Kinga Dzienisz, Alicja Olkowska, Natalia Nowakowska i Aleksandra Zając. Dla niektórych z Was, miłe panie, jest to ostatnie przeżycie w sporcie szkolnym.  Gratulacje dziewczyny!

  WM.

  SIATKÓWKA PONOWNIE NA PODIUM - Obrazek 2

 • SREBRO WYWALCZONE PRZEZ KOSZYKARKI

  SREBRO WYWALCZONE PRZEZ KOSZYKARKI - Obrazek 1

  Drużyna koszykówki żeńskiej uczestniczyła w turnieju finałowym, który rozegrany został w IV LO w Elblągu. Po meczu ćwierćfinałowym wygranym ze znaczną przewagą punktową nasza szkolna drużyna wylosowała gospodynie turnieju jako przeciwnika półfinałowego. Mecz o awans do strefy medalowej był bardzo emocjonujący. Gra wymagała dużej ruchliwości w walce o piłkę. Pomimo że nasz zespół dziewcząt był niższy to dysponował lepszym przygotowaniem technicznym. Właśnie umiejętności techniczne oraz dokładne rozgrywanie piłki pozwoliło koszykarkom z III LO uzyskać przewagę punktową i wygrać z gospodyniami turnieju. Wygrana dała zespołowi komfort psychiczny i w walce o pierwsze miejsce w turnieju z zespołem I LO w Elblągu utrzymywał się wyrównany wynik do czwartej kwarty. W ostatniej kwarcie zaznaczyła się przewaga rywalek i ostatecznie jest drugie miejsce. W koszykówce dziewcząt od kilku lat zawodniczki grają finały licealiady i stoją na podium.

  W tym roku odmłodzony zespół ze sportowym duchem grał w składzie: Izabela Wolińska, Patrycja Kinder, Kamila Moch, Martyna Jankowska, Patrycja Młynik, Natalia Filarska, Karolina Depka, Marcela Ozga –Zajło, Aleksandra Jabłonka, Aleksandra Pawłow.

  WM.

Aktualności

Kontakt

 • III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu
  82-300 Elbląg
  ul. Browarna 1
 • 55 625 89 20

Galeria zdjęć